bugün

Hazirlayananin anasinin cinsel organinda patlamasi gereken sorulardir.

Girenlerin soyledigine gore cok zormus.
harbiden tarih soruları çok kazıktı. kazıkta da demiyelim de, kimsenin beklemediği yerlerden sordular. şahsen ben tarihten ful çıkartırım diyordum ama en az beş yanlış vardır. bu arada bu kpss de ümitler başka bahara kaldı. şu sayısalı düzeltemezsem o beni düzeltecek anlaşıldı tamam.
olum o at besleyen çayır çimen sulayan biçen elemanlar kimdi amk. ben ilk defa öyle bir soru gördüm mal gibi bakakaldım soruya.
ismet kim ki deyip cevabı başka bir şık olarak işaretlediğim soruyu barındıran sorular. Sizin ben sülalenize en içten selamlarımı iletiyorum orospu çocukları. Zaten yapamıyordum şimdi hiç yapamadım. 10 dakikada biter mi lan hiç 27 soru?
ulan ilk soruyu kesin asfibiresfsvx dir dedim ama riske de atmak istemedim boş bıraktım. kafamı sıkıyım.
Götlerinde patlaması gereken sorular. Hayır kardeşim zaten kurumlar sınav yapıyor sen ne kasıyorsun itoluit.
Atatürk ilke ve inkılaplarından soru olmamasına da dikkat çekmek istediğim sınavın sorularıdır. Tarih sorularının Hepsini a yaptım, ya tutarsa diyerekten.*
tarih sorularının başladığı sayfadan önce açmayın dedeler yazsa cuk oturacak sorulardı. her sorudan sonra ben öyle bir şey duymadım ben 55 yaşındayım dedim amk. ben sosyal bilgiler okudum, otarih sorularının en az 5 tanesi hakkında en ufak bir fikrim bile yok. hepimize geçmiş oldu.
tarih soruları ve cevapları:
1.Şehname'de adı geçen Alper tunga yani Afrasyab
2.Hindistana yayılan Gazneliler.
3.Uygurlarla ilgili soruyu tam olarak hatırlayamadık
4.Padişahın sürgün yetkisi 1909 değişikliğiyle kaldırıldı
5.Yeşilköy Antlaşmasında olmayan karadenizdeki gemilerle ilgili olan cevap
6.18.yüzyılda olmayan Tarhuncu Ahmet Paşa
7.Gaziyanı Rum demek sınırlardaki g.müslimlerin kuruluş ve yukselme döneminde fetihlere katılması
8.Seyfiye sınıfından olmayan kazasker
9.Yıldırım bayazidli soru kadı burhanettin
10. Mecelleyle alakalı soruda cevap gayrimüslimlerle ilgili seçenek
11.Tanzimatın ilanında etkili olmayan cevap şeriatı kaldırmak
12.Balkanlardaki hizmet birimi Voynuk
13.Misakımilliyi tanıyan ilk avrupalı Rusya
14.Kurtuluş Savaşaının limanı inebolu
15.Atatürk döneminde sanırım zonguldak ankara arası demiryolu yok
16.Demokrat Parti 1946
17.istiklal harbimiz Kazım Karabekir, ayrıca birkaç gün önce Kazım Karabekirin sorulacağını söylemiştir.
18.Prof.Malche istanbul Üniversitesi
19.Mübadeleyle ilgili soru Gökçeada Rumları Batı Trakya Türkleri mübadele dışında tutulacak
20.Bağdat Paktının diğer adı Cento
21.Halkevleri
22.Brest Ltowsk ile kapanan Kafkas cephesi
23.31 Mart vakasında trablusgarp mağlubiyeti etkili değil
24.Falih Rıfkı çankaya veya zeytindağı olabilir
25.TÜRKSOY veya karadeniz ekonomik işbirliği
26.internet sanırım ilk kez ODTÜ
27Mustafa Abdülcemil Kırımlıoğlu
tarih yeniden yazılmış gibi idi.
Test çözerek değil murat bardakçı'yı falan izleyerek yapılacak sorulardı.
(bkz: soru değil boru)
tarih sorusunda seyfiye sınıfında olmayanı sorduğu soruda kapı kulu askerleri diye bi şık yokmuydu? ben onu işaretledim.
geçen yıla nazaran abartılı bir şekilde hazırlanan sorulardır. neyin derdindesiniz lan.
amk bu sınavdan da yüz alan çıkarsa kopyadan şüphelenirim. ulan bu tarih sorularından ful çıkartan yoktur herhalde.
tarihin biraz daha renkli yönleri ile ilgilenilmesi gerektiğinin sinyalini veren sorulardır. düzenli olarak tarih dergilerini takip etmeli diğer senelerde girecek olan arkadaşlar.
1 yıl boyunca kpss çalışıp hiç görmediğin sorularla karsilasmaktir.
inanılmaz kazık sorulardır. bu tarih sorularını hazırlayan komisyon üyesini o sınava soksak kendi bile kesin yanlış yapar.. "Güncel"e gelince Pekin ve Marquez harici 1 adet fizik filozof, 1 adet iktisat filozof, 1 adet edebiyat düşünür (mevlana) sordular. ben güncel sanıyordum fakat sorulara baktıktan sonra Aristo yakın akrabammış meğer. he anam he, yakın zaman onlar güncel..

edit: imla
savaşlardan, atatürk ilke ve inkilaplarından, kongrelerden soru gelmedi amk. en iyi çalıştığım yerlerdi halbuki.
https://www.facebook.com/...otif_t=feed_comment_reply
Ağzıma sıçandır. Doğru yapanlar yaşadı x2 net.
sınava girmedim ama çıkan soruları tek tek öğrenmeye çalıştım. sorular aşırı zor, bilgi ağırlıklı, ve çoğunluğu kpss tarih kitaplarında bile bulunmayan bilgilerdi. bu sınava giren arkadaşların hakkında hayırlısını dilerim. allah sabır versin. bizlerde yaklaşık 2,5 ay sonra bu sınava gireceğiz ve kpss lisansın çok zor olduğunu öğrenmek, elbette sizden sonra kpss ye girecek adaylara yol gösterdi. şimdiden tarih dersi için, kitaplarınızı yakın, ansiklopedilerden çalışın diyen insanlar çoğaldı bile. bu kadar zor olmamalıydı bu sınav...
buram buram kahpelik kokan sorular. bunlar tarih sorusuysa balkanlarda at olayım.
koca bir sene 5 tarih kitabı bitirip avucunu yalamak.

edit:link.
(bkz: başbakan erdoğanın kpss 2014 sorularını açıklaması)
bir tane bile deneme cozmememe rağmen bir çoğunu doğru yaptigim sorulardir.

sadece mantik... kim milyoner olmak ister ide mi izlemezsin kardeşim. siklari sorgulayacaksin. illa ki bilmene gerek yok. herşey kitap ile olmaz ki.

--spoiler--

coğrafya dan babayi aldim matematikten çöktüm.

--spoiler--.