bugün

şişman olmayın, kalabalık bir grupken dağılmayın, bir bok olursa etrafımıza tuzdan daire yapıp içine oturun, birilerinin arkasından piçlik yapıp kurtulmaya çalışmayın. en önemlisi, tıkırtı, şıkırtı, mıngırtı duydugunuz yere doğru gitmeyin! elini, kolunu, bacağını, sonunu görmediğin yerlere sokmayın. fazla merak göte ...... olmasın.
koşarken önüne bakmak. hep mi düşülür amk ya. *
diğerleri ölene kadar saklan. son adam sen ol. son adamlar hep kahramandır.
tek dolaşmayın lan işte.
gözlüklü bide şişmansan kurtuluşun yok...
ikiz kızlardan korkunuz.
(bkz: the shining)
(bkz: cinnet)
(bkz: stanley kubrick)
--spoiler--
sesin geldiği yere doğru gitme! amk salağı gitme işte!
--spoiler--
Korku filmi izlenmemesi gerektiğidir, korkutmayan şeyi neden en az 90 dakika izleriz diye düşünmeye iten çıkarımdır.
Evde paronormal olaylar oluyorsa siktir git işte ne diye durursun ki evde
Arkadaslar ile pikniğe gidildiğinde tenha yerlerde sevişilmemeli
Gece gece evin bodrum katına inmeye gerek yok.
seni öldürmek isteyen birinin peşine düşme mümkün olduğu kadar uzağa git mallığa gerek yok.
arabayla yolculuk yaparken otostop çeken tuhaf görünümlü adama yardım etmeyin sonra psikopat çıkıyor.
bunların genel olarak komedi filmleri kategorisine de alınabileceği sonucunu çıkardım ben kekeler.
insanın başına ne gelirse meraktan gelir.
Cep telefonları ve şarjlı aletlerin sürekli dolu tutulması.
Karanlık tenha yerlere gitmeyin bir yerden ses gelincede gidip bakmayın uzaklaşın zaten insanın başına ya meraktan ya y.raktan gelir.
ıssız ormanlara kamp için gitmeyin. bulunduğunuz evin yanında başka ev yoksa her çıtırtıya dışarı fırlamayın. komşularınıza dikkat edin, perdelerinizi kapalı tutun. katil, cani vs. den kurtulma şansınız varken kaçın kurtulun, yok arkadaşım kaldı, sevgilim kaldı diye duraksamayın.
benzin istasyonundaki pompacıya dikkat et. çiftseniz adamın direk öldürür kızın üstünde değişik fanteziler uygular.
(bkz: yiyemeyeceğin tarrağın altına girme)
Nerede bi terkedilmiş ev varsa bu amsalaklar orda. Bokmu var ıssız yerlerde. Bodrum, Kuşadası var, Fethiye var, Kemer var. Gizli osurmanın bile mümkün olmadığı yerlere git. Aksi takdirde ya zombi siker ya da bir manyak keser.
Onların korku değil gerilim filmi olduğu gerçeğini cikarmak gerekir.
her şeyi merak etmeyin. Macera aramayın, oturun evinizde.
allah'ın işine karışılmaz.

edit: ayrıyetten astral seyahat o kadar da imrenilecek birşey değilmiş.
gözlük kullanmayın, lens takın. hiç olmazsa filmin başında değil sonuna doğru ölürsünüz.
insanın başına ya meraktan ya yaraktan gelir ne gelirse. benim çıkardığım sonuç budur.
Demek ki napıyormuşuz. Gıcırtılı kapılara, ses gelen yerlere yaklaşmıyormuşuz. Yoksa ölürmüşüz.