bugün

bu acil serviste çalışan doktorlardan birinin başından geçen traji komik bir olaydır.(yazı daktiloyla sanal ortama aktarılmaya çalışılmıştır.)

yer: acil servis
sene: geçen sene
kişiler: doktor , hemşire , para yutan çocuk , para yutan çocuğun babası(?) , para yutan çocuğun annesi

acile getirilen çocuğa ne olduğunu anlamaya çalışan doktor babaya ne olduğunu sorar. baba, doktora çocuğun para yuttuğunu söyler doktor ne kadar para yuttuğunu sorunca 1 lira yuttuğunu söyler.

aradan zaman geçer ve çocuğun yuttuğu paralar çıkarılır gerçekten 1 liradır babanın dediği gibi ama doktorlar dumurla kahka arasında gidip gelmektedir. çocuktan bozuk 50 kuruş ve 2 tanede 25 kuruş çıkmıştır.
Camlar açıkken ışığın yakılması sonucu içeri giren sineği 15 dakika yakalamaya çalışmak.Bu eylem gerçekleştilirken sineğin kaybedilmesi sonucu ışığı aç kapa yapmak suretiyle 2 sineğin daha gelmesi.Sonunda bıkan bendenizin bilgisayar sandalyesine döndüğü anda 3 sineğin 3ününde lambaya temas dolayısıyla oluşan şokun etkisiyle sol omuzuma zorunlu iniş yanması.

Tabi akabinde omzumdaki sineklerle 5 dk kadar konuşmam,küfretmem,şakalaşmam. ***

3 ay sonra edit:Şimdi okudum da anlatınca komik olmuyormuş yaşamak lazım.
arkadaş bir gün eve gider. kardeşine hafıza kartını bilgisayara takıp fotoğraflarını atmasını söyler. çocuk kartı çöpe atar. bunu gören ablası gider kafasına vurur. çocuk sinirlenir gider ablasının dudağına yumruk atıp kanatır. abla sinirlenir ve gidip suratına tükürür. bunu gören kızın annesi gider kıza kardeşine niye tükürdün diye bacağına odun atar. kız sinirlenir ve "bu evde bana yer yok" der odasına çekilir. 1 saat sonra çıkar küçük kardeşi eve gelmiştir. kız kardeşinin yanına gider ne yaptığını sorar. çocuk kartonlarla harfler yapmaktatır. kardeşini eğlendirmek amacıyla "harflerini yiyim mi" der ve L harfini ağzına atar. çocuk ağlamaya başlar. o sırada baba eve gelir. " ne oluyor ne bağrışıyorsunuz?" der ve kıza bağırır sen çocukmusun diye. kız baştan beri suçlu görüldüğü için dayanamaz odasına kapanır.
a şahısın b şahısla konuşurken sıkılması , b şahısın susmadan anlatması sonucu a şahısın içinden 'keşke hiç sormasaydım' diyip söylediklerini hiç dinlemediği halde dinliyormuş gibi yapıp kafa sallamasını izlemek

yemin ederim gülmekten öldürüyor.
--spoiler--
ailece amcamlara bayram ziyaretine gittik.
konu yaştan açıldı. yengem de geçen hafta kırk yaşını doldurduğunu söyledi. amcamın beni krize sokan bomba
önerisini aynen aktarıyorum. "hanım, seni bozdursak da iki yirmilik yapsak nasıl olur?"
--spoiler--
dedemin; son kullanma tarihleri geçmek üzere diye büyükannemin ilaçlarını komple bitirmeye çalışması.
cuma günü cenaze namazın esnasında arkadaşımın telefonu çaldı. imam çok sinirlendi ve aynen şöyle dedi:" git nokya tun mun yap ne öyle evladım kilise çanları dıng dıng yeminle sübhanekeyi unuttum sinirden!"
herkes ağlarken ufak bir gülümsedi.
gunlerden bugun bir adam yanima geldi konustu konustu. adama donup dedim ki ben fransizca bilmiyorum sadece ingilizce.
o da ben zaten ingilizce soylemistim dedi. dinlemedigim ancak bu kadar ortaya cikardi. saglam bozdu. eyvallah..
diş hekimi bir ahbabın yanında 3-5 kişi sohbetin dibine vururken, arkadaşın baş ağrısı için cebinden minik bir hap çıkartması ile devam eden kopulası olay;

- tülay hanım bir bardak su alabilir miyim ? (tülay diş hekimi arkadaşın hem sekreteri hem manitası )

derken su gelir dr. arkadaş cebinden mavi minik bir hap çıkartır. ismet amcamız bir hışımla ilacın üstüne atlar (ismet amca 68 yaşında kara yollarından emekli hızlı yaşamış sağlam anılara sahip bir amcamız).

-ismet amca hayırdır ?
+gençsiniz neyinize sizin bunlar ?
- * başımıza neyimize olsun.
+benimde başıma olsun o zaman.

ismet amca çıkar gider. ahali kopar. ertesi günü tavla müsabakası sırasında ismet amca yancı olarak damlar.

-eee ismet amca ne yaptın dün ?
+eve vardım direkt sorgusuz sualsiz aldım hatunu odaya yer misin yemez misin ? et ettim sabaha kadar etttt.

eyy majezik nelere kadirsin. neye niyet neye kısmet.
7 yaşındaki kardeşimin kafasına ölü kuş düştü, sok oldu çocuk kocamanda kuş bir kilo vardı. *
yazılarak anlatıldığında, gerçekteki kadar komik olmayan olaylardır.
hapşurduktan sonra hatun kişinin iyi yaşa demesine karşılık çok yaşa demektir.

+ hahhahapşuuu.
- iyi yaşa.
+ çok yaşa.
- ne diyon olum sen.
+ ya ne diyom lan ben. hakikaten.
- bugün sen de bir terslik var.
+ yeni kalktım erken kalktım ya ondan.
- allahtan erken ha saat 10 lan.
+ o değilde 10 mu ya saat oha.
derste (bkz: kim ki bu)'ya soru sorup cevabını beklemeden kafamı çevirmek ve daha sonra hocanın kim ki bu'nun konuştuğunu zannedip hey sen burnunu silen sümüklü kız diye bağırması.
(bkz: kim ki bu)'nun müzik vizesinde flütü öttüremeyip hocanın finallere çok çalış demesi.
Komik olaylardaki "komik " ben oluyorum genellikle.

Bugün annemle bir avm ' nin balkonunda oturuyoruz. Film seansını bekliyoruz. O sırada gökyüzünde meteorolojinin uçağını gördüm. Böyle bembeyaz bir iz bırakarak gidiyor.

- anne bak meteor ! Dedim.

Bir anda terastakiler kafayı gökyüzüne çevirdi.
Annem, bastı kahkahayı. Meteorolojiyi kısaltayım derken rezil oldum.
ben size 2 tane 1den anlatacağım.

1incisi "ismail köybaşı Beşiktaş'tan ayrılmış."

bekleyin 2ncisi daha komik. "ismail köybaşı Fenerbahçe ile anlaşmış."
" yellenme rüsumu " . şahsım duymasın ....

ibrahim Haskoloğlu @haskologlu

Yeni Zelanda çiftlik hayvanlarının çıkardıkları gazlardan
vergi almaya karar verdi.

https://twitter.com/hasko...?cxt=HHwWgMDUzaGXx_grAAAA

45 Yaşındaki Jamie Thomas,mandalinanın'in
önünde çarmıha gerilmiş bir isa gördüğünü iddia ediyor .

görsel

görsel

https://www.dailymail.co....rist-pith-clementine.html
Gündeme Dair Her Şey @gundemedairhs

Enerji krizinin yaşandığı Avrupa'da, yeni tasarruf
tedbirleri alınıyor.

italyan makarna devi Barilla, ocağın gazını keserek
makarna pişirme rehberi yayınladı .

https://twitter.com/gunde...?cxt=HHwWgMCjiYvlxvgrAAAA

evet " maharna soğuk yenen bir yemektir " .
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Makarnacı, kömürcü,
gerici, yobaz, takunyalı, bidon kafalı diyerek
insanımızı tahkir ettiler.

https://twitter.com/Darkw...?cxt=HHwWgoC87dDfnYkuAAAA
haklısın reis . ne yapalım , çoğu
öyle ...