bugün

kolayca, fazla laga luga yapmadan, az bir maliyetle oturma izni veren siktiri boktan ülkelerdir. artık koydum kafaya, bundan sonra ne bu ülkeden bana bi fayda gelir, ne de benim bu ülkeye faydam dokunur. bhutan olur, brunei olur, okyanusya daki ada ülkeleri olur (nauru, tonga, fiji, samoa vs vs. ), karayip ada ülkeleri olur, her ne kadar ülke olmasa da grönland olur, yeni zelanda gibi bir ülke olsa ne güzel olur.
abd ve kanada.

500 bin dolarınız varsa abd'de, 250 bin dolarınız varsa da kanada'da anında oturma izni alabilirsiniz.

hele hele 250 bin dolarınızı kanada bankalarına blokeye koyarsanız, bankaya yatıracağğınız mevduat kadar devlet size 2-3 sene geri ödemesiz, faizsiz denebilecek kadar az faizli iş kurma ve teşvik kredisi veriyor.

böyle kolaylıklar var işte.
kktc'de senelik oturma izni 110 lira'dır.
Somali, pakistan ve belki guney kore.
(bkz: togo)
Ben çin veya Moğolistan'a gidiyorum sikerim göçebeler ile izole bir yaşam sürücem.
gitmek isteyenlerin bir an önce gitmeleri dileğiyle. hatta devlet istenilen meblağı karşılayarak bir an önce gitmelerine yardımcı olmalıdır. beyni zaten göçüp gitmiş adamdan memlekete hayır gelmez. bari kalabalık etmezler.
ülkeden tez vakitte siktir olup gitmek için aranan ülkelerdir.
aklıma iki ülke geliyor. sağlam komünist olun. korece öğrenin kim başkana sığının.
ya da sağlam turanist olup siyasi alanda macaristana sığınma talep edin.

eskiden terör, töre ayağına norveçe, isveçe yapışmıştı millet.
(bkz: türkiye) aşağı kapıdan giren çöküyor beyler. evet.

edit: siktiri boktan değil tabi ülkemiz.

ayrıca isveç, norveç, isviçre, macaristan'daki kızları görünce orası da pek siktiriboktan olmuyor.