bugün

umuttepe kampüsü'nün içerisinde yüksek ücretli devlet yurdu bulunduran üniversitedir. adı yavuz selim öğrenci yurdu'dur. ama siz bakmayın yüksek ücretli dediğine, gayet de makuldür ücreti. buna karşın eğer evde kalmayacaksanız, bir yolunu bulun bu yurda yerleşmeye bakın ey öğrenciler.
yaklaşık 70.000 öğrencisi bulunan üniversite. mimari olarak çok başarılıdır. güzel bir hastaneye de sahiptir. merkez kampüsü olan, 400 metre rakımı olan umuttepe'nin sıcaklık ortalaması, izmit merkezinden 10 derece aşağılarda seyreder.
calisma ekonomisi bölümüne yerleştiğim güzide okul. deneyimlerinizi benden esirgemeyin zira çok ihtiyacim var.
Mezun olduğum ve deli gibi özlediğim canım okulum. Tek özlemediğim yanı Umuttepe'nin iklim şartları. Yazın güneşe çok yakın olduğundan beynimizi yakar, kışın da kar, fırtına eksik olmadığından dondururdu.
Finaller var tatilde giiirdi ne yapacagiz diye dusundurendir.
şehirimin üniversitesidir.
evimin karşısında oradan okuyan ablalarım bulunurdu taşındılar.
abilerim geldi konuşmuyorum takmıyorum kartopu savaşı olacak bu gece kafalarını inleticem!!!
okumaya çalıştığım üniversitemsi bir yerdir,
burayı yazacak arkadaşlara şöyle özetleyeyim ;
ilk önce ulaşımı berbattır dağın başındadır, kampüsü diğer üniversitelere göre berbat ötesidir yokuş tırmanmaktan başka bir özelliği yoktur ayaklarınıza güveniyorsanız yazın,kütüphanesi yemekhane gibidir berbattır tek iyi özelliği yazın serindir bir de kışın dikkat edin kurt ayı domuz falan iniyor okula ayrıca kampüsde gezinirken bir köpek tarafından ısırılma tehlikeniz var.
an itibari ile sabahtan beri öbs sayfası kapalı olan ve ders seçimi yapamadığım üniversitem.
dağ başındadır. Gidene kadar ölürsünüz. Bahçesinde sayamayacağınız kadar köpek vardır. Diş hekimliği fakültesi ise 1 saatlik mesafedeki bir dağın yamacındadır. Gitmeyin derim ben. Çekilecek gibi değil.
nedense bana hep sempatik gelmiş olan üniversite.
umuttepe yerleşkesi kışın bildiğin survivor'a bağlar.
umutkafe'sinde az zaman geçirmedik.
hey gidi dediğim eski okulum.
Yaz kis soguktur kisin ozellikle sinava gidiyorsaniz 1,5 saatinizi yokus cikmak icin ayirin.
Umuttepe kampüsünde 40.000 civarı öğrencisi olan çalıştığım kurumdur.
lise seviyesinde eğitim veren üniversite.
okula gidip gelirken hat33 sizi birer ebeveyn yapabilir.
allah ın dağında solcu ile solcunun kavga ettiği üniversite. ayrıca cami yapılınca protesto edip kampüse bar açılsın diye imza toplayan zavallı tipler de vardı bir zamanlar.
kürtçe bildiri dağıtıp ben kürtçe bilmiyorum diyip bildiriyi almayan kızlara 3-5 erkeğin saldırdığı üniversitedir.sonra bunlar çıkıp demokrasi insan hakları falan diye masal okurlar.
tıp fakültesi hakkında bilgiye aç olduğum üniversitedir.
fen edebiyat fakültesinde okuyan arkadaşlar bilgiye gerçekten çok açım mesaj atarsanız sevinirim.
Uluslararası ilişkiler bölümü hakkında bilgi almak istediğim üniversite .
hukuk fakültesi hakkında bilgi sahibi olmak istediğim okul. daha doğrusu genel anlamda da bilgilendirilmek isterim açıkçası.
Kış aylarında Gitmek için Everest'e tırmanma takımlarını da yanınızda taşımanız gereken üniversite. O ne soğuk ne tipi ne fırtına öyle.
Kızların kesinlikle gitmemesi gereken üniversite.

Koca eline mi bakacaksınız kızlar???
Yahu bu üniversite burada yazılanlar gibi mi gerçekten. Özet olarak şu; kışın çok soğuk,ulaşım berbat -hatta yok- kışın ayı indiği oluyormuş. Ulan ben burayı niye yazdım. Koskoca üniversite çok kötü olmasa da izmit gibi bir şehirde ve bu kadar berbatsa -anladığım kadarıyla insanlar sürünüyor- neden okuyorsunuz ki ? Adam ayı iniyor demiş abi bi kampüste ayı düşünsenize ? Umarım burası tutmaz da rahat ederim sanırım 4 yılımı çöpe atacağım tutarsa.