bugün

her bölümde galeri dolusu arabayı haşat eden sürükleyici alman dizisi. başrolünde türk asıllı alman oyuncu erdoğan atalay oynar. bu adam hiç değişmez ama yanındaki adamlar sürekli değişir. mesela bir dönem andrea fux vardı o gitti tom kranich geldi o da gitti jan richter geldi o da gitti chris diye bir eleman geldi o da gitti ben diye bir eleman geldi artık o da gitti mi? yoksa o duruyor mu? bilemeyeceğim çünkü yeni bölümleri bizde yayınlanmıyor nedense.
eski bölümlerini kanal d, kanal a ve tv 8 yayınladı türkiye'de.
yeni bölümü shut down yayınlanmış dizidir.
http://rtl-now.rtl.de/ala...mp;player=1&season=22
güzel dizi izliyoruz hala.
bok gibi bir seslendirmeyle kanal d'nin gecenin köründe* ısrarla yayınlamaya devam ettiği başrolünde bir tane de türk aktörün salındığı alman yapımı dizi.
orjial adı Alarm für Cobra 11 olan alman dizisi. iddia edildiği gibi tü kaka bir dizi değildir efendim. birçok ödül almıştır, 2dklık aksiyon sahnelerinin çekimi tüm gün sürmektedir, 2 ayda 3 bölüm falan anca çekilebilmektedir. otobandaki olaylara neden sürekli otoban polisinin baktığını söyleyen arkadaşa selamlarımı iletirken, arka sokaklarla karşılaştıranlara haddimi aşıyorum.*
yeni bölümleriyle (daha doğrusu türkiye için yeni sayılır ama almanya 3-4 sezon önce yayınlanmıştı bu bölümler) tv2'de akşam 18-19 arasında yayınlanan hareketli, bol aksiyon, sürükleyici alman dizisi.
başrolünde türk kökenli alman aktör erdoğan atalay oynar bu eleman hiç değişmez ama yanındaki ortakları her iki sezonda bir illaki değişir * genelde her bölümde ortalama 5-10 arabayı telef eder bu abiler.

not: ayrıca eskiden erdoğan atalay'ı sungun babacan seslendirirdi harika da olurdu hani cuk diye otururdu şimdi başka bir eleman seslendirmiş ama yinede fazla kötü değil ama bir sungun babacan gibi de değil hani.

edit: tekrar başlamış tv2'de ayrıca sanırım beni dinlemişler tekrar sungun babacan seslendiriyor üstelik.
lüx araçların patlatıldığı bir film.
(bkz: semih gürkan)
Almanya'nın arka sokakları.
Şu sıralar Bok gibi olan televizyonculuğun en dürüst, en kaliteli ve en aksiyonlu yapımıdır. Tv2 bu yapımı kaldırdıysa eğer benden çok ağır küfürler yemesi yakındır.
Alarm für Cobra 11.
artık bursa'nın yerel kanallarından olay tv'de yayınlanan alman polisiye dizisi.

izlemek isteyenler için; http://www.olaytv.com.tr/programlar.html
ne dr 8321. semir gerkhann'ın sürdüğü o gri bmw 3.21'in plakası. hala hatırlarım.
Yanlış bir eylemdir. Kobrayı takip edenin hayır ettiği vaki değildir.
bir polisiye dizisidir.

ben doğdum kobrayı takip ediyolardı, 21 yaşındayım hala yakalayamadılar aq kobrasını.
türkçe bilmeyen türk asıllı alman'ın başrolünde oynadığı türk-alman ortak yapımı diye kanal d tarafından türkiye'ye yutturulan semih gürkan'ın her bölüm alman garıylan yiyiştiği dizi.
efsane polisiye dizilerden biridir. kanal a'da yayınlanırken kaçırmamaya dikkat ederdim.
her bölümün çekimi bazen bir hafta sürer. dizi ülkede çok sayıda güçlü şirketten yardım alır. ilk bölümü 12 mart 1996 da yayınlanan diziye erdoğan atalay 3.bölümde dahil oldu.bu gün onun 7. ortağı vinzenz kiefer ile beraber oynuyor...
bi sikime nail olamamış dizi. diyaloglar bile taşşak konusudur. ama son halindeki bölümleri güzeldir.
her bölümde en az 2 mercedes 2 bmw ve onlarca lüks arabayı patlatan, takla attıran vs vs dizi. almanlar kaliteli dizi yapmışlar bunu kabullenmek gerek bizim hangi türk yapar bu filmi hiçbiri. bizimkiler ancak sallana sallana yürüyüp dizilerde zina yapmasını bilir (hepsi değil tabi) ama almanlar yapmış hemde mükemmel yapmışlar helal olsun. dizinin demirbaşı türk kökenli alman oyuncu erdoğan atalay'dır (semir gerkhan). ortakları ise 2-3 sezonda bir değişir genelde.
almanya'da bile bu kadar yayınlanmıyor'dur bu dizi be abi. dün gece baktım aynı anlarda saat 23:00 ege tv, 23:30 tv 41, 00:30 olay tv.....

ayrıca önceki yıllarda kanal d, tv2, tv em ve tv 8'dede yayınlanmıştı. her ülkede ancak bir kanalda yayınlanır ama bizde rekor acaba erdoğan atalay türk diye mi?
ben bu diziyi freni boşalan mercedes araba nın bölümü ile sevdim. ilk izlediğim bölümü o dur. yanılmıyorsam ilk bölümü de o dur. zira semi nin kankası alman kraniş işe yeni başlıyordu. arabası mı ne bozulmuştu. gerçekten film tadında (speed) bir bölümdür.
Bu gün, eski ortak Andrei'nin döndüğü, karısının Semih'i aldattığı bölümde çalan 2 parçanın adını ve söyleyenlerini verebilecekleri aradığım dizi. Nothing Else Matters birisi ama onu da kimin söylediğini bilmiyorum, diğeri ise sonlarda çalıyor.
tekrar bölümleriyle her gece 23:30'da kadırga tv'de yayınlanan alman dizisi.
türkiye'de yayınlandığı kadar dünyanın hiçbir ülkesinde yayınlanmadığına eminim. artık yerel kanallarda bile yayınlanıyor.

yayınlandığı tv kanalları
* kanal d
* tv2
* tv8
* kanal a
* beyaz tv
* olay tv
* 41 tv
* abant tv
* kadirga tv
* kanal 3