bugün

scorpions'ın vokalisti. Dünyanın en iyi vokalisti oldugunu da iddaa ediorm. Onun ses rengi kimsede olamaz.
tam anlamıyla kadife sesli inanılmaz vokalist.
ses rengi ve sesini bu kadar güçlü kullanabilmesi açısından dünyada eşi benzeri olmayan bir vokal.

bazı zamanlar oturur dersiniz:bu adam dünyanın en iyi solisti. ama bir süre sonra sesi sıkmaya başlar sizi ,hep aynı ton, sonra bırakırsınız dinlemeyi ama 1 ay bile dayanamazsınız onsuz. *
25 mayıs 1948 de hanover/almanyada doğmuştur. alman hard rock grubu scorpions un solistidir. 1981 de sesini kaybeder doktorlar şarkı söylemesini yasaklar grup dağılma aşamasına gelir ama dağılmaz ve klaus meine in tedavisi bitene kadar solo olarak bile sahneye çıkmazlar. meine iyileşir grup yeniden birleşir.1965 den bu güne kadar da dağılmadan gelmişlerdir.
ayrıca sesinin muhteşemliğiyle aşırı derecede zıt berbat bir tipi vardır.
en karakteristik sese sahip olan müthiş yorumcudur.
sesi diğer rock solistler gibi çatallaşmamış, aksine yumuşacık kadife gibidir.
şarkı ne kadar sert olursa olsun onu dinlendikten sonra ruhunuz dinlenir.
canlı performansı çok iyi olan 1948 doğumlu vokalist.
ancak çok afedersiniz yaşlanınca neriman köksal'a benzemiş.
dünyanın en iyi bir kaç rock vokalistinden birisi.
birçok parçada olduğu gibi ama özellikle de holiday parçasında 2,30-3,03 kısımlarında bence sesini en iyi icra ettiği eşi benzeri bulunmayan, müzisyenlere bir vokal olarak orgazm yaşatan değer!
dünyanın gelmiş geçmiş en akıl almaz ses rengine sahip insanlardan birisi.
o dinlendiğinde eğer moral bozuksa düzelir. eğer moral yerindeyse çeşitli depresif durumlara sokabilir.
bir de kısacıktır. ronnie james dio gibi. sanırım müthiş sese sahip insanların bir özelliği bu.
üstelik öyle naiftir ki istabul konserinde en son istenen parçayı hemen söylemiştir.
detone olmaya çok müsait bir sesi olmasına rağmen, nasıl olmadan bu kadar iyi söylediğini anlayamadığım, efsane scorpions vokali.
berbat bir tipi olan, ama gel gelelim mükemmel bir sese sahip scorpions vokalisti.
scorpions'ta o olmasaydı belki de grup eksik kalırdı diyebileceğim muhteşem sesli, berrak dinledikçe ruhunuzu dinlendiren sese sahip insan. sevimli de bir tipi vardır bence, hep taktığı o şapkası bir de.

mahvediyorsun beni sen klaus ama..of be scorpions ve öncelikle klaus meine iyi ki de varsın.
üst oktavlarda okşayıcı bir sese sahip olan vokal. işte bu sebeple kendisi benim için ballad ustasıdır: (bkz: still loving you)
Bugün doğmuş olan mükemmel ses. iyi ki doğdun.
(bkz: scorpions)
(bkz: still loving you)
dün akşamki(29 şubat 2016) budapeşte konserinde canlı dinleme şansına eriştiğim scorpions solisti. 60 küsur yaşlarında biri için hala tiz, berrak bir sesi var. şarkı aralarındaki konuşma sesi hala 20'lerdeymiş gibi taze ve enerjik. özellikle balladlarda daha bir karakter öne koyuyor.
scorpions'ın 52 yıllık tenor vokalistidir. gelmiş geçmiş en başarılı seslerdendir, bana göre freddie mercury'den sonra en iyisidir. grubun çoğu şarkısının söz yazarı ve bestecisidir. 69 yaşında olmasına canlı performansı hala müthiştir.

şahsen 2012 yılında kendisini canlı dinleme şansına erişerek gözüm açık gitme riskimi ortadan kaldırdım.
The Sails of Charon ve We'll Burn The Sky da ki dansına bayıldığım "yavru" Ronnie James Dio (sesinden tut saçından boyuna kadar Ronnie James Dio bu adam). O dansını her izlediğim de mutlu oluyorum, keyfim yoksa neşem yerine geliyor ve gülüyorum.

https://youtu.be/Zs5NOrYYV2s?t=11

En güzel vokali Sails of Charon da bence.
Benim için ian Gillan'dan sonra Rock tarihinin en iyi solistidir. inanılmaz bir ses. Metal müzikte ki karşılığı Ronnie James Dio'dur.