bugün

denizli'nin sivri zekalı ev sahiplerinin son icraati. başka yerde var mıdır bilmem, bilemen sıkıntıya gelemen. ben denizlide yaşadığımdan buradakileri biliyorum. daha önce ev ararken ben evimi öğrenciye vereceğim diyen sivrilerle karşılaşmıştım. hatta aramızda şöyle bir diyalog bile geçmişti:

+ ev güzelmiş, kaç para kirası?
- sen bu evde yalnız mı kalacaksın?
+ evet bi mahsuru mu var?
- ya aslında ben bu evi öğrenciye vermeyi düşünüyorum, onlar beş altı kişi bi araya gelip daha fazla kira ödeyebiliyorlar.
+ oha."

geçen gün de yolda yürürken direklerde "kız öğrenciye kiralık daire" diye ilanlar gözümü aldı. gelin bakalım nasıl bir bünye böyle ilan verir beraber düşünelim.

1. bu ev sahibi ağır sapıktır. evin her tarafına gizli kamera yerleştirmiş, duvarların münasip yerlerini delmiş, röntgen için her imkanı hazırlamıştır.

2. evi hem yüksek fiyattan kiralamak (öğrenciyle ilintili kısım) hem de az hasarla kurtarmak (kızlıkla alakalı kısım) isteyen dere çakalıdır.

3. haydi kızlar okula kampanyasını destekleyen ama başını örten kızların üniversiteye alınmamasını isteyen kokoşlardan biridir.

sebep ne olursa olsun burada bir ayrımcılık var. hem neden lan kız öğrenciye. öğrenciler kız mı diye muayene mi edeceksin? kız çıkmazlarsa evi vermeyecek misin? angut.