bugün

dehaya ve emeğe yapılan bir saygısızlık. ne yazık ki naziler' in gerçekleştirdiği yüz kızartıcı bir eylem.
maalesef zamanında türkiye'de de yaşanan talihsizliktir.
türkiye de birçok kişinin yapmak zorunda kaldığı şey. küvetler kullanılır genelde.
gelecek nesillerin aydınlanmasını önlemek amacıyla yapılan, insanlık suçudur kitap yakmak.
(bkz: fahrenheit 451)
ısısıyla vücudunun ısındığına inanan, fakat diğer taraf'dan, beynini soğutan kişi ve kişiler!. bilinçsiz şahsiyet!.
üniversiteye yerleştiğimde annemle birlikte bütün üniversiteye hazırlık kitaplarımı bi çuvala doldurup en yakın apartumanın kalorifer kazanına savuruvermiştik. evet, onları yanarken görmek oldukça keyifliydi. işte ben böylece daha evvel kütüphaneler yakmış olanların hislerine vakıf oldum. iskenderiye kütüphanesi'ni kimin yaktığı o kadar da önemli değil, anladım ki sevilmeyen kitapların yakıldığını seyretmek insana müthiş keyif veriyor.

"hay (...) kültür düşmanı!"

evet. geçen gün de lise bir'de satın aldığım, bize "kültür demokratikleşmeli" sloganı altında sahici bir şeymiş gibi yutturulan bordo & siyah ucuzcu yayınının savaş ve barış baskısını yaktım. kültür düşmanıyım. hatta bi arkadaşım da savaş ve barış'ı kendisine ödünç vermemi istemişti de vermemiştim. işte tam burgoslu jorge'yim ben dostlar. hadi hepiniz rahip william kesilin bakalım... neyse.. o savaş ve barış isteyen adama gittim iletişim yayınları'nın istanbul ofisinden iki tuğla söktüm de verdim cebimdeki paraya kıyıp da. sen kimsin lan?
düşünceler, anılar, birikimlerin yanmasıdır. gerçek bir ateş, gerçek bir yanmak vardır; cayır cayır. ayrıca:

(bkz: madımak)
ülkemizde yapılmış en büyük ayıptır. zihni yıkanmaya açık bırakmaktır.
Yunan çocukları okul kapanır kapanmaz KiTAP YAKARLARMIŞ: Yazık olmuş o geleneklerine... http://galeri.uludagsozlu...om/r/kitap-yakmak-335539/
don kişot romanında yapılan bir taşlamadır aynı zamanda. kitap okumak zararlıdır. aşırı okumak hafıza kaybına neden olur gibi hurafelere ithafen, kompleksli ve cahil insanlarda görülür. okumuş,kendini geliştiren ve algı seviyesini keskinleştiren insanları otomatik olarak yakmak ve yıkmak isterler. mizah gücüyle başa çıkamayan şiddete başvurur.
aynı zamanda tek bir düşünceyi kitaplardan okuyarak kendini bağnazlaştıranlarda da görülür.

(bkz: çadır yakan polis)
Asla ve kat'a yapmayacağım, yapamayacağım eylem. Kitap yakılır mı hiç?
bir bes kardes repligini hatırlatır.

-Sanki yillardir para yakiyormuş gibisin.
+Ee para yakmadik ama kitap yaktik.
-Kitap mi?
+Tabi.
Benim in Kuran'ı yakmak kadar kutsaldır.
Edit: arkadaşlar dinime küfretmedim. Neden eksiliyorsunuz acaba?
Param ile aldığım herşey benimdir ve istediğim gibi kullanırım.
(bkz: fahrenheit 451)
insanı rahatlatan eylem. bu soğuk kış aylarında şöminemi coşturdular. evet.
Kitap yazmak diye okuduğum başlık.

Neyse ben gideyim en iyisi...
Muhteşem zevkli bir eylem. Özellikle de ise yaramaz, yahut yeterince faydalandiginiz bi kitapsa tadından yenmez.
Artık sizi bezdirmişti ünv kitapları, modası geçmiş ansiklopedilerse tadından yenmez.
üniversite sınavı sonrası stres atmak için yapılan eylem, tabi sonuçlar gelmeden yakmayın yine de, mezuna kalırsanız para vermeyin yeniden.
Bir zamanlar iskenderiye kütüphanesinde hristiyanlar tarafından gerçekleştirilen olay. tarihi geri götüren en acı olaylardan bir tanesidir.
Bir kısım aşırı fikirli kişilerce evvelce alkışla karşılanmış olup, daha sonra karşıt aşırı fikirlilerce tekrarlandığında burunlarından solumalarına neden olan eylem.
Her zaman, her hükümet zamanında ufak tefek yakmalar olmuştur, olmamalıdır, her kitap yakıldığında savunanlar da olmuştur, olmamalıdır, eğer kitap yakılıyorsa, kimin yazdığına ve kimin yakmak istediğine bakılmaksızın karşı gelmelidir, yoksa dün alkış tuttuğunuz eyleme bugün karşı çıkıyorsanız, sizin gibi insanın ben ta ...na koyayım.

Tanım: Kitapfobiklerin eylemi.
bir devrimi, bir asırı, bir dini, bir akılı, bir tarihi, bir dönemi, bir dünyayı, bir adamı, bir kadını yakmaktır ayrıca.
ne zaman kitap yakışları başlanacak bekliyorum.