bugün

5. nesil ho$gelmi$ yazar.

(bkz: ecayip e sava$ ilan etmek)
ilk entry'si olmaktan fazlasiyla gurur duydugum, tekrardan ho$gelmi$ kaliteli yazar.
(bkz: biz de seni bekliyorduk)
5. nesil yazar.

geçenlerde uçurulmuş bi yazar vardı; keyfkesh.
onu anımsattı birden.
bugün de adı keyfxwesh dir.

Dağ çiçekleriyle
Kanımla suladığım toprağımla
Ulusumuzun emeğimizin
Ve insanlığın onuruyla
Örtün beni
Kardeşlerim
Ben türküm
Arabım
Irlandalı yahudi kızılderili
Kürdüm ben
Yakın beni
Salın küllerimi
Ağrı doruklarından anadoluya
Soysuzluğun bir daha asla yeşermeyeceği
Geleceğe taşıyın beni!
gelişi "bana bahşedilen çaylaklığım"ın bitmesine tekabül eden yeni yazar.

tanıdık bir izi var yine de içime düşen. kendisine biçilen müzmin sürgünden sisyphos gibi "yenilgiyi tad eyleyerek" çıkmasını bilen sürgündeki bir dostu anımsattı.

ona biçilen rolü, uygun görülen cezayı yaşam biçimi eylemiş, tanrıları cezasını kucaklayarak dize getirmiştir.
haksiz yere silik olan yazarlardan yalnizca biri. geri gelmesini veya gitmesini degil, sadece kalmasini, du$unceleriyle farklilik yaratmasini istiyoruz, ozgurlugunu istiyoruz!

bir gun,
anladiginda $afagin kizilligi,
ya da vizildadiginda kur$unlar,
masum arilar gibi kulaklarinda,
firlat firlatabildigin kadar uzaga,
cigliklarini,
bir gun,
birileri mutlaka duyacak.

edit: yazarin onceki nick'inin silik olmasina veryansin edilmi$tir, kendisi tekrar aramizdadir.
fikirleri birilerinin hakaret özgürlüğünü sınırlamadığı halde silinip durulan yazarlardan birisi daha.

bunu "fikir özgürlüğü kimilerinin hakaret özgürlüğü kadar önemsenmeyen yazar" olarak okuyabilirsiniz. hayır sil sil nereye kadar!
sözlükteki kürtçe dersi veren yazarlardan. kürtlüğü ön plana çıkararak bişey zannettiğini sanmaktadır bu yazar.

sayın yazara buradan sesleniyorum: etme, gitme, batı uşaklığı yapanlarla aynı safta olma. kürtlere hiçbir lafımız yok, kürtçe konuşmanıza da. aslınızı inkar edin asla demiyorum. ama bu ülkede birlikte yaşamak zorundayız. bu sebeple batının oyunlarına gelmeyelim.
entrylerini büyük bir zevkle okuduğum, pek çok konuda aynı görüşe sahip olduğum cesur yazar.
yine kürtçe entryler ve başlıklar açmaya başlayan yazar. pek akıllanmamış sanırım .
reenkarnasyonun kanıtı yazar kişilik.
duyan da baştan sona kürtçe yazıyor, türkçe tek kelime etmiyor sanacak. yahu burası sözlük, kürtçe bir kelimenin türkçesini yazmış. ileride ne malum birinizin ihtiyaç duymayacağı? sözlük açısından iyi değil midir internette kürtçe bir kelimenin anlamını arayan birine onu verebilmek? bunun neresi ırkçılık? bilirdim halkın bir kesiminin kürtçeden tırstığını ama bu kadar da değil...
anka kuşu misali külerinden doğan(?) aşırı kürtçü faşist yazar.

dersim(!)* de, bitlis'te, diyarbakır'da, kuzey ve güney amerika'da nepal'de farklı şekillerde ezilen sınıflarda varolduğunu dile getiren, lakin bu ezilen sınıfların içinde hem de "kürtler" tarafından katliama uğramış, göçe zorlanmış kerkük'lü bir türkmen olmayı, pkk itlerinin katlettiği bebelerin, memetlerin anası olmayı becerememiş birisi.

reenkarnasyonu bile taraflı olan ırkçı yazar.
kendisine a$iri kurtcu fa$ist yazar yapanlara osura osura guldugum, degerli yazar.

hayir, kendisini ovmekten ziyade, kendisi hakkinda oyle abuk subuk bir tanim yapilmi$ ki, insan bir avuc bozuk parayi cuzdana koymak isterken acele edermi$cesine kasiliyor.

katledilen turk'un de, kurt'un de ne hissettigini bilir. tabii ki, yazdiklarini bakteriyel oldugu icin okumayan yazarlarin, anlama ihtimalinin du$uk oldugu ki$idir.
(bkz: #4109797) bu entry le kürt ler pkk yı protesto etmez mi demek istiyor.
asıl sorunun pkk olduğunu göremeyen yazar.
silahların susmasını dileyen , ancak diyarbakır'da dersaneye giden çocukları öldüren pkk terör örgütü'nü nasıl muhattap alınacağının da açıklaması beklenen yazar.
provokasyonu halk tepksi olarak göstererek yapılan eylemleri ak parti politikasına bağlayan, akıl tutulmasına uğrmamış postmodern görünümlü yazarlardan biri. galiba dtp gençlik kollarından.
bir şeyleri savunmaya odaklanmaktan neyi savunduğunu unutmuş. ezberlediği üç beş kavramdan ötesini savunmayan, yazamayan yazarlar federasyon başkanıdır kendisi. yok olmaya karşı direnişi gözlerimi yaşartmıştır. önce kovulmuş sonra da kovulduğu yere geri gelmiştir.

elbette bunlar onun nick altına girilebilecek çok klişe entryler ama işin enteresan olanı kendisinin de bir sözlük klişesi olduğudur.

pis sakallı, beyaz çoraplı bir şey. kafamda öyle canlandırdım kendisini. belki de değildir.

vanti latör'le beraber ev tutsunlar kendileri ve olması büyük olasılık 20'şer çocuklarını o eve tıksınlar. muhtemelen bir göz oda tutarlar. evlerinden pis kokular salgılanır ve evine çıkacak insanlar apartmanın o katından çıkarken gaz maskesi takarlar.

ya da hayır kimseye kimsenin bunu yaşatmaya hakkı yok. parasını ben vericem dağda mustakil eve taşınsın bunlar...
(bkz: keşmekeş)
feyk yazardır.

bu hususta bir de bakınız vermek istiyorum. (bkz: kaynak kıçım) üstteki entryi refere etmedi bu defa değil mi?
önceki hayatında irlandalı olan ,zamanında beni solcu düşmanı olarak lanse eden provakasyon ağırlıklı çalışan , eli kanlı teroristlerin helikopterden atılmasını sevmeyen , bir elinde mouse diğer elinde karanfil olan barışcıl mı barışcıl , teroristlerle diyalog kurulmasını arzu eden,çıkmaz sokakların yolun sonu olduğunu akıl eden * azcık felsefe yapıp nepalm atom karışımı romantizm estiren , kimilerine göre cesur kimilerine göre kaypak olan, ama yinede bölmeyi seven böleni seven eli kanlıları seven ve yine seven , sempatizan ruhuyla * milletini sevenleri faşist yapan 2600 yaşında olduğunu idda eden*keyfimi bozan huzur kıran yazar.

şahane edit : yağsın ulan eksiler silinsin ulan entryler.

sütlü kahve editi: yazarımız kahve düşkünü , kendisine extra karizma *katıyor demek türk kavvesi.
be$inci nesil caylak.

(bkz: cok guzel hareketler bunlar)
ulan anlamıyorum! her daim beni anlayamamaya gark eden yazar.

sözlük formatından haberdar olan, bunu girdilerinden anladığımız yazar. diğer tarafta da formattan ciddi anlamda habersiz bir yığın yazar adayı var, yazmaya devam ediyorlar.
beyler şimdi şapkamızı önümüze koyup bir düşünmemiz gerekli. keyfxwesh birçok insandan farklı düşünüyor mu? düşünüyor. istediği kadar naif biçimde anlatmaya kalksın düşüncelerini, düşünce özgürlüğünün pkk sempatizanlığıyla eş anlamlı olduğu bu ülkede gene de birileri tarafından tahrik edilecek, saldırıya uğrayacaktır. keyfxwesh bu tahriklere gözyumsun demiyorum. ama bunun yolu nickaltı tartışmalarından, iğneleyicilikten ziyade kişisel haklara saldırıya varan yazılardan geçmez. onun da öfkesini kontrol etmesi gerekiyor.