bugün

kendi sürekli goygoy yapıp, "vay şu özgürlüğü vay bu özgürlüğü" derken,

kendi görüşünde olmayan insanların her özgürlüğüne dil uzatan şopar solcudur.

kendi iki parmak mini etek giyerken özgürlük diye k.çını yırtar,

ama türban serbest bırakılınca ağıt ağlar, laikliğe aykırı diye.

kendisi sabah akşam istediği yerde sürter, kutlamalarda vakit geçirir,

ama müslüman adamın kıldığı iki rekat namaza "ibadet özgürlüğü" gözüyle bakmaya korkar.

kendi içer, şıçar, milletin kızlarıyla sevişirken buna özgürlük der,

millet bir yerde buluşup iki satır allah ı ansa, sohbet etse, "vay efendim bunlar yobaz" diye yaftayı yapıştırır.

ne oldu özgürlüğe?

hani hepiniz özgürlükçüydünüz.

yoksa işinize geldiği kadar özgürlükçü müsünüz siz?
genelde katıldığım yazıdır. ulan size her bok serbest adamlara ibadetleri yasak yok ya.
Alışmış kudurmuştan beterdir sözü gereğince davranan solcudur alıştıkları düzen değişince gerçek yüzleri ortaya çıkıyor gerçekten çok çirkinler.
bu bahsedilen insan tanımı genelde solculardan değil, ağır yobaz kemalistlerden çıkar.

ben sol görüşlü bir insanım ama türban yasaklarında başörtülü arkadaşlarımızın yanında eylemlere katıldım.

bunun sağla solla alakalı olduğunu da düşünmüyorum. bu akıl ve vicdan meselesi.
kendi yediği b.ku meşrulaştırmak için tavır alan, ferdiyetçi zihniyete sahip, kendi fikirlerine ters düşen kişileri faşist olmakla itham eden tiplerdir. solcunun da delikanlısını özledik.
solcu nedir? solcu olunca bir insan illa özgürlükçü mü olacak?
bu kavramları karıştırıyor insanlar.

Liberalizm ile solculuk şu anda karıştırılıyor sanırım insanlar için.
Sol görüşlü komünist bir insanın ne kadar liberal olduğu tartışılır.

Eğer bir insan demokratım yada liberalim diyor ise bu insan solcu olacak diye bir durum söz konusu değildir.
Demokrasi çok partili çok görüşlü bir yönetim sistemi demektir.
Liberalizm bir görüştür.
Solculuk bir kavramdır ve bence destekçileri kendi içinde muhafazakardır.

Yani başlık o kadar saçma ki, sorunun özü soruluşuna ters ,neresinden tutsan elinde kalıyor.
mevcut tanımı, solcu sağcı orta yolcu diye ayırt etmeksizin türk insanının geneline yayabiliriz.
Zira ülkede, sağcı olup da karşıt görüşün haklarını da kendi hakkı gibi savunan solcular olmadığı gibi, solcu olup da sağın haklarını koşulsuz savunanlar da yoktur. En azından karşılaşmışlığım yoktur.
ortada bir hak var ise, bu mutlaka kişinin kendinin olmalıdır ve kendi o hakka sahip olduktan sonra geri kalan topluluğun özgürlük durumu hiç ama hiç önemli değildir.
On numara olmuş önermedir. Bundan dolayı ülke islam la yonetılmedıği halde solcuların sayısı azalmakta, belli bir mezhebin başka bir mezhebe karşı tepkisi haline gelmektedir. Örneğin ; dün vefat eden m. Koç bu ülkenin tekellesen, mal yığan en büyük sermayesi olduğu halde takip ettiğim kadarıyla bir solcudan başka hiç kimse adamı elestırmedı. Oysa sözde solcular sermaye nin tekellesmesıne karşıydılar. Onların m. Koç a dızdıklerı methıyelerı gören bu adamlar saf liberal ekonomiye bağlı olarak görürler.

Yani paraya karışmayan, düzene karışmayan, sadece zınama, ıckıme, dansıma ve eğlenceme karışmayın diyen bir solcu. Yoksa gerçek solcu bu değilmi?
tam bir mal açıklamadır.

ulan namaz son 12 senede mi kılınmaya başlandı bu ülkede, mesele namazını kılarken kör parmağım gözüne gibi bunu reklam etmekte. namaz kılıyorum ben bak farklıyım anlayışı uyandırmaya çalışmakta.

2 parmak etek giyen diyor. ayrımcılığa bak. zaten kafa hep burada iki parmak etek kesin yollu demek dinsiz bir hayat demek. türbanlı olduğun zaman zaten açılsın bütün kapılar. işte yine mesele burada başlıyor. türban taktın diye mevki sahibi olacaksın, laf edene de vay efendim türban düşmanı.
ne güzel tezgah ya!

sen yap sohbetini konuş din hakkında ne güzel kim ne karışır. sonunda parayı toplama ama enayilerden o zaman onun adı din ticareti oluyor kandırmaca oluyor din kisvesi altında halkı kandırmak oluyor.