bugün

küresel soğuk savaşın sıcak türkiye cephesini sonlandıran paşa.
trt arşiv'de organ bağışıyla ilgili konuşmasını buldum. çoğu siyasetçiden daha samimi olduğuna kanaat getirdim. ilgili video: http://www.trtarsiv.com/i...evren-gozlerini-bagisladi
edit:bazılarının zoruna gitmiş anlaşılan.
Zamanında Üsküdar üzerinden helikopterle uçarken yavuztürk mahallesinin denizi gördüğünü söylemiş ve kayıtlara öyle geçilmiştir. O yıldan beri mahallede imar sorunu var ve işin garip kısmı en az 5.kata çıkmanız halinde köprünün bir bacağının en üstünü görebiliyorsunuz. Lan nerden uydurdun deniz manzaralı olduğunu amk en yakın deniz arabayla 15 dakika mesafede Allahtan ataşehirin üzerinden uçmamış.
Düşünen insanları susturan ve asan gericinin teki. Böyle olur işte. Bu ülke için düşünen, çabalayan insanları susturursanız günün birinde de din ile yönetilen bir ortadoğu ülkesi olursunuz. Evet kardeşim evet ülkeyi komünizm batağından kurtardı evet(!)
bugün ölüm yıl dönümü olan eski darbeci cumhurbaşkanı. evet.
Kenan Evren'in öldüğü gün, akrabaları tabutunu hazırlamış. Tabuta koymuşlar ,mezarı da kazılmış çoktan. Tam mezara sokarlarken, Kenan Evren tabuttan çıkmış ve dar-be diye bağırmış. :'(
Herşey güllük gülistanlıktı durup dururken kalktı darbe yapmadı adam. Ardından rahatını bozdu 76
vilayetin tamamına gidip tek tek anayasayı insanlara okudu. Oynattı, insanlar %92 ile anayasayı
ve kendisini cumhurbaşkanı olarak seçtiler. SEÇTiLER bakın. Bugün hakkında olumsuz
konuşanların dedeleri , kimilerinin babaları da oy verdi. Gidin onlara kızın o vakit adam
yapılması gerekeni yaptı.
12 Eylül darbesi ile bir kitap okudum. Kitapta dönemin Genelkurmay Başkanı Evren ülkede
yaşanan acı tablo için zamanın hükümetini defalarca uyarmış. Ve ülkede yaşanan acı olaylara
karşı hiç bir girişim yapmamışlar. Sonunda ülkede darbe olmuş. Kim var kim yok gereken
cezayı vermişler. Sonuç ağır olmuş. Bu tartışılır fakat insanlar sadece sonuçlara bakarak
yargılama yapıyorlar. Darbe olmasaydı daha mı iyi olurdu ? Darbe bence oldukça yerinde bir
karar. Zaten rahmetli de " o günler tekrar yaşansa aynı görevi hiç çekinmeden tekrar uygulardım
" diyerek haklılığını gösteriyor. Bende onun bu kararını haklı ve yerinde buluyorum..
Nur içinde yat paşam..
darbeyi yapıp ülkeyi 20 sene geriye götüren ve aynı zamanda da ülkenin hazinesinde ki bütün paraları cukkalayan orospu evladıdır.
Komünistleri ve ülkücüleri öldürüp dincilere dokunmaması yanlış bir tercih

Yine de yapılması gerekeni yapmıştır .
Erzurum'da ramazanda miting yaparken seferiyim diye su içmiş ve bütün meydan boşalmıştır.
şu anki yoz yobaz güruhun perde arkası aktörlerinden biridir.

özal a şahsi gıcığı vardı, askeri liseden arkadaşı yerine bu seçildi diye.
evrene gönderdiğim mesajlar bu adama mı gidiyor anlamıyorum ki hep bir darbe yiyorum şu hayatta.
Onun ben ta......
her ne kadar atatürkçü olarak lanse edilsede atatürkçü değildir. Bunu 1980 darbesinde ki yaşanılanlardan anlamak mümkündür. kenan evren yaptığı darbe kendini önemli ve mühim hissettirmiştir. Zira 1960 darbesinde darbeci subaylar arasında bile gösterilememesinin hıncını 1980 darbesinde baş aktör olarak çıkarmıştır.
Memleketi amerikan özala teslim etmeseydi iyiydi.
paşammmmm.
Bugün ona tepki gösteren pek çok kişinin, zamanında destek verdiği şahıs. Birand gibi pek çok ismin, zamanında ona methiyeler düzmüş olması, düşündürücü. Madem darbeye karşıydılar; o halde neden darbe olunca yazılarında Kenan Evren'e methiyeler düzmüşler? Madem darbe yaptığında Kenan Evren'e methiyeler düzdüler; o halde neden yıllar sonra çıkıp laf ediyorlar? Neden bazı gazeteciler bir öyle bir böyle?

Yıllar önce övgüler yağdırdığı kişiye yıllar sonra tepki göstermek, ne derece samimi?

Bu tabloya bakınca, "şimdi 15 temmuz destanını övenler, yıllar sonra 180 derece değişir mi?" Diye düşünmeden edemiyor insan.

OlMayacak şey değil. Dönmeye meyilli kişiler yine dönebilir. Sonuçta "Tarih tekerrürden ibarettir." demişler.
12 Eylül darbesiyle akp nin ve siyasal islamın önünü açan ama ülkücüleri,türkçüleri,Atatürkçü ve bazı iyi solcuları (terörist olmayan normal) sırf fikirlerinden ötürü idam eden zat. Our boys Did it deki their boy...
görsel
darbeleri desteklemem. ancak dönem gereği yaptığı darbe yerindeydi hepsi bu. sadece bunu söyleyebilirim.

ha şimdi götünden okuyup darbe sevicisi diyeceksiniz ama o iş öyle değil arkadaşım. iyice oku. darbe karşıtıyım, ancak o dönem gerekliydi dedim.
"Bir sağdan bir soldan" diyerek ne kadar acımasız bir karaktersiz olduğunu göstermiştir.Tahammül edemediği,yaşamalarını gereksiz gördüğü kaç tane genç varsa hepsinin infazını gerçekleştirmiştir.Ateşi bol olsun inşallah.
atatürkçülüğü sömürmüş biridir. *
büyük komutan.
tayyip'in yaratıcısı. kaş yapayım derken göz çıkartmış zat. amerikanın oyununa ortak olan zat. gençliğin duygularını arzularını öldüren zat. bu kadar tanım yeter heralde..
ayrım yapıyoruz sanmasınlar diye bir sağdan astık bir soldan astık sözünün sahibi bir gavattır.