bugün

okulda tahtada yazılan yazıları göremiyordum göz doktoruna gittim astigmat varmış 0.75 derece.neyse gittik gözlükçüye daha önceden yarım çerçeve kullanmıştım bu sefer kemik alayım dedim. aldık gözlüğü taktık arkadaş ne clark kent liğimiz kaldı ne hipsterliğimiz kaldı ne sekreterliğimiz kaldı neyse hadi bunları geçtim ben böyle lafları çok s*kime takmam. ama arkadaş taktığım zaman burnum uyuşuyor şerefsizim terleyince burundan kayıyor zaten migrende var bir baş ağrısı ki sorma gitsin.

takıyorum başım ağrıyor çıkarıyorum bir bok görmüyorum yine başım ağrıyor soktuğumun gözlüğü almayın aldırmayın.
(bkz: konulu gözlük)
aklıma direk alvin ve sincaplar'ı getiriyor. o ne la öyle? takmayı taktırmayın.
üretenden allah razı olsun. gözlük fobisi olanlar için çok iyi bir alternatif. hatta insan kendisine yakıştırmaya bile başlıyor.
(bkz: tumblr gözlüğü)
nereden baksak bes senedir kullandigim gozluk cesidi. kemikten onceki dort seneyi de metal cerceveyle gecirdim. ince ya da direkt cercevesiz gozluklerin kirilmasinin dusmesinin cok kolay olmasindan dolayi, kemik tercih edilir. Wayfarer aliyorsaniz devasa ve plastik gorunumlu olanlari almayin yeter, palyaco gozlugu gibi o.
Bir de yuze kesinlikle bir olgunluk katan gozluktur bu. Cikarinca uc yasinda gibi duruyorum mesela.
günümüzde tarz gözlügü.
yanımda duran, aynı kulaklıktan bulutsuzluk özleminden sözlerimi geri alamam şarkısını dinlediğim arkadaşımın taktığı gözlük çeşididir. Kendisine gayet yakışmıştır hatta Clark Kent -nasıl yazıldığıdan emin değilim - gibi olmuşsun diye takılırız kendisine. Çıkarınca uçuyor hatta.
2 aydir kullanmakta oldugum cerceve tipi.
Kullanisliligi cilt yapisina gore degisiyor. Yagli ciltlere pek onermiyorlar. Burundan kayiyormus.
çerçevesiz gözlük almaya gittiğim optikçiden nasıl olduysa aldığım gözlük tipi.
Büyük çerçeveli olanları kalın Dudakları kadınlarda çok hoş duruyor.
allahınız varsa almazsınız artık. yeter ulan yeter bokunu çıkarmayın bir şeyin.
ağırdır, burun üzerinde izler yapar.
Bana gitmeyen gözlük çeşididir, bana gitmemesi ile beraber 10 kişiden 9'nda görmüş olduğum gözlüktür. Şu an ise metal gözlük kullanmaktayım.
twitter kızlarının tweet atmalarına yarayan, profil resimlerinde olan aksesuar.
Yıllardır kullandığım ve kesinlikle vazgeçemeyeceğim gözlüktür. Dikdörtgen modellerinden değil de yuvarlaklarından kullanıyorum. Kimi için hantal olan bir gözlüktür ama alışmış ve nostaljik biriyseniz kesinlikle vazgeçemezsiniz.

http://img685.imageshack.us/img685/4950/p3230061.jpg
(bkz: yeter yıldırım demirören yeter)
kullandıgım hede. yeni 3 adet lakabımın johny bravo, clark kent ve kemik olma nedeni.
tiki olmak için değil rahat kullanmak için aldığım yeni gözlüğüm. Almak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim ,hem sağlam hem görüş açısı mükemmel.
gözlerim ileri derecede miyop olduğu için eski gözlüğü değiştirmek adına aldığım gözlük. ama üzerinden epey zaman geçmiş olmasına rağmen burnum ameliyatlı olduğundan mıdır nedir burnumu acıtıyor bu meret. sanırım gidip camları eski çerçeveme taktırtacağım. hevesimin kaçması ve verdiğim onca para da cabası.
sahip olduğum hede. ulan sırf bu gözlük yüzünden 'kemik' lakabı koydular bana. tabi saçlarıma şekil verip çıkınca gözlüğü takarsam 'johnny bravo', superman t shirt ü de giyersem 'clark kent' oluyorum.
3yildir cercevesiz gozluk kullaniyordum.bu hafta artik degisiklik olsun kemik gozluk alacam dedim.gittim kaliteli bir kemik gozluk aldim.ama cercevesiz kullandigim icin kendime dehset derecede yabancilastim.acaba bana yakisti mi buyuk mu? Diye diye gunde 15164742 kere aynaya bakiyorum.
moda olmaktan ciksa da sakar gözlüklü insanlar da rahat etse gözlük. gözlüğü kabullenemedigim icin çerçevesizle basladim ama onun da vidasıydı,yamulmasıydı bıktırdı. modası geçince bi de bunu deneyeceğim. yakışmazsa da çerçevesizle kavgaya devam !
mecburiyetten kullandığım ve moda diye takanlar yüzünden nefret ettiği gözlük. olan bize olüyür.
kemik gözlük denince aklıma nedense direk sekreterler geliyor.