bugün

ömür boyu iktidarsızlık.
ilerici yenilikçi aydın ve karakterli olmalarıdır? sizcede bu tür başlıklar sıkmadımı diye sormak istiyorum? kaldırın şu başlığı yoksa klasik ben sizi eksiliyicem siz beni eksiliyeceksiniz elimize ne geçecek?
Mustafa Kemal Atatürk'ü Severler.
ezana kaşı antipatik olmaları.
(bkz: küfür)

ne zaman bir kemalistle konuşmaya başlasam lafa küfürle giriyor sonra anlıyorum doğru yoldayım .
vatanını milletini atasını sever dini sömürmez adam gibi adamdırlar.
(bkz: buralar şakirt dolmuş)
adam gibi adam olmaları.
rakı şişesinde ülkeyi kurtarırlar.
Sabah ayılınca hatırlamazlar.
görsel
geçim derdinden uzak olmaları.yoksulluk garibanlık açlık gibi özelliklerden bihaber olmaları; karnı tok sırtı pek olmaları.
Kemalist olsun olmasın bütün vatandaşlarını sevmeye çalışmaları, ancak 'atatürk ün x olması', 'x yapan izmirli kız' veya 'x seven laikçi kız' türevi başlıkları gördüklerinde o başlığı açanı bulup x yapaları gelmeleridir.
-akpar...
+ay aptal manyak salak gerizekali ahmak insan topluluklarii...

-müsl...
+iyyy bagnaz seyler pisler kotuler iyyy...

-atat...
+hazir ol. korkmaaa sonmeeez bu safaak...
(bkz: yobaz) olmazlar.
atatürk korkularından dolayı şakirtlerin sürekli onlarla uğraşmaları.
Canakkalede, sakaryada, inonude verdigimiz sehitlerin kendileri gotlerini yaya yaya otursun diye canlarini verdiklerini sanmalari.
bir insanın öncelikle insan olduğu için adam gibi yaşama hakkını onuruyla elinde bulundurabilmesini amaçlamaktır. kemalistlerin karşısında durduğu bazı dini hareketlerin temelinde de onların hayatlarını istedikleri gibi yaşamalarını engellemek yatmaz: onların demokrasiyi kendi çıkarlarında kullandıktan sonra demokrasiyi kenara bırakarak maddi manevi baskılarla diğer insanların yaşamlarını da şekillendirdiklerini görmeleri yatar. maalesef defalarca denenmiş ve görülmüştür ki, bunu yapıyorlar.
sadece onlar bilirler gerçeği karşıdaki öküz hiç birşey bilmez..bu yüzden de sıra vermezler.
dillerinden dusmeyen 'abd-emperyalizm-irtica' gibi politik argumanlarin olusturdugu girdabin tam orta yerinde kendilerinin de varolduklarini hic farkedemezler. Ulusal sorunda her daim bagnaz ve radikaldirler, ezberlenmis cumleler disinda konusacak tek cumleleri yoktur.
--spoiler--
bir ülke düşünün ki, her yanı dasdağınık işte ülke ki; hep yalnızlığın ismi olsun hep yalan talan olsun...

sonrası, ibda ce, asala gibi ermenistan derin devletinin öne sürdüğü terör örgütü diplomatlarımızı öldürsün sonrası hep sağcı solcu savaşı yaşasın

darbe olsun her şey iyi sanılırken kötülükler olsun

kötülükler dolsun...

ve hizbullah olsun (pkk'ya karşı mit kurdu diye iddiları mevcuttur)

ve pkk olsun her yanında bir ülke ki, bilim üreteceği yerde terör üretsin

sonrası her yanında ayrımcı iktidarlar anyasasını delmek için uğraşanlar olsun ''bir kereyle, anyasaya delinmez'' diyenleri olsun

-ah benim canım vatannım...

not, imla hataları düzeltilerek yeniden yazılmıştır)
--spoiler--
Yorumlara bakıyorumda maşallah olan savaşları, kaybedilen canları unutup rakı masasında zafer diyen zihniyeti bile gördüm. yazık cidden yazık. Kemalist olmak suç oldu halimize bakın ya. Kemalist olmayabilirsin ama geçmişide böyle unutup boş boş yazarsan senin çocukların senden boş yazar da, konuşur da.
boş beyinler tarafından yapılan gereksiz tespitler, anca mastürbasyon yaparsınız amk maklubeci ezik fetöcüler.
çaliyii ama çalışiyiiii dincisinden bir farkları yoktur.
ilerici aydın olmaları.
O kadar tembeldirler ki onbeş yılda tüm kurumları ile ancak bir cumhuriyet kurabilmişler halbuki reisçiler öyle mi duble yolda bulgaristanı yakalamak üzereyiz elhamdülillah 15 yıl gibi küçücük sürede.
ülkede zaten kullanmaya müsait iki değer var, birisi atatürk diğeri din, insanlar başka nasıl prim yapacak?