bugün

kemalist kelimesinin akıllarda neyi ifade ettiğini ortaya çıkartır.
sıkı sıkıya atatürkü savunan.ama tutup da bunlara Müslüman değilsiniz diyemez kimse.ve ben inanıyorum ki ülkemize saldırmak isteyenlere karsı kendini muhafazakar görenlerden daha fazla mücadele ederler.
sıkı sıkıya atatürke bağlanmazlar. evet şapka kanunu atatürkün özgürlük ve laiklik liderlerğinde bir hataydı.
ama laiklik din dil ırk ayrımı yapmadan hukuk karşısın da aynı muammeleyi görmesi idi.
belki kamuda türban yasağı biraz fazlaydı. ama bu yasak benimde dövmeli pirsingli öğretmenlik yapmamı engelliyor.
özgürlüğün de bokunu çıkarırsan insanlar arası uçurumlar oluşabilir . mini etekli öğretmenleri onaylarmısınız onaylamazsınız.

kurutuluş savaşı için öncü olmuştur ama hepimizin dedeleri ataları illa ki birileri bu uğurda can vermiştir yani vatan hepimizin.

neden atatürk çünkü hataları olsada örnekleri içinde en iyisiydi.
günümüzde insanlar apoculara sarmaktansa bizlere sarmayı doğru buluyorlar ki bu en büyük yanlış bana göre.
çoğunu görse Atatürk kahrından bir kere daha ölürdü, beni bunlar savunuyorsa düşmana ihtiyacım yok diye.(ben bile hayatta iki kişiye laf kondurmam Hz. Muhammed ve Atatürk. ama Atatürkçüyüm diyen şekilci ile dini kıskançlığına ve kötülüklerine alet eden yobaz şebeleklerden lafımı sakınmadım çoğu zamanda ağır gittim giderim.)
götkılları bunu hakaret olarak kullanıyor genelde. hangisi daha kötü bilemedim.
kemalistlik yerine götkılı olmayı seçmiş sikik.
kemalist falan değilim atatürkçüyüm.
zamanında iyi niyeti neticesinde hala soyu nefes alabilen soysuzların ve onların torunlarının yaşadığı göt sancısıdır kemalizm. zavallılar dini imanı kendi tekellerinde sandıkları için onların dışında herkes dinsiz ya da ahlaksız olabilir. ancak hırsızın, arsızın, uğursuzun hatta vatanı milleti satmanın daniskası bu soysuzlardadır. mesala hiç bir kemalist 9 yaşında ki bir çocuğa uçkurunu çözmez, ama bu şerefini sövdüklerim basar imam nikahını, hiç bir kemalistin 4 eşi yoktur, ama bu ırzına koyduklarım çükünün çapına bakmaksızın 4 eş diye gezer ortada.. hiç bir kemalist inancının reklamını yapmazken bu sülalesine kaydıklarım dini, imanı tezgaha koyup yanında 2 de hutbe hediye edip satar göz yaşına bakmaz ve kemalistler vatan millet aşkı ile vatanını bu şerefsizlerden korumaya çalışırken bu kerhaneciler çıkıp birde onları bilmem kimle iş birliği yapmakla suçlar. ulan zamanında dedeleriniz kaçarken nenelerinizi fransız çükünden o kemalistler kurtardı... siz gidip hala o çükleri yalamak istiyorsanız durmayın. biz kemalistler buradayız...
mal afedersin.
görsel
görsel