bugün

tercüman gazetesi'nin eski sahibi. nazlı ılıcak'ı -ne yazık ki- zaptedememiş insan.
eşi nazlı ılıcak tarafından zamanında medyada hakkında çıkan haberlerden dolayı, kahrından kalp krizi geçirip öldüğü söylenen şahsiyet.
süleyman demirel hazretlerinin piyasaya kazandırdığı servet sahiplerinden birisiydi rahmetli. hiç bir zaman cavit çağlar, murat demirel, yahya demirel kadar olamadı ve turgut özal'lı anap rüzgarı esmeye başlayınca tahtını türkiye gazetesi sahibi enver ören'e bırakmıştır.
--- KOCCA ATAŞEHiR, ILICAK'IN ARAZiSiYMiŞ --- Semt ve lokasyon tarihleriyle ilgili bir çalışma yapıyorum; YENi ÖĞRENDiM:

- Meğer Ataşehir'in o KOCCA ARAZiSi bir zamanlar Kemal Ilıcak'ınmış.

6500 dönümlük arazinin mülkiyetine, Ilıcak'ın borçları nedeniyle, bankalar tarafından EL konulmuş.

Adamcağızın iLKSAN nedeniyle sağlık sorunu yaşadığını hatırlarsınız, ancak hayatındaki ilk ARAZi hikayesi bu değilmiş;anlaşılan.

Bir yakın dostu, MESA'nın kurucusundan öğrendim ki, inşaat işine ortaklıkla girmeyi çok istermiş. http://tr.wikipedia.org/wiki/Ata%C5%9Fehir
eşi nazlı ılıcak'tan çok çekmiş diyorlar.. acep nedendir??
haber kutsal yorum hürdür söyleminin sahibidir.
Nazlı ılıcakın 1993te ölen ve türk bayrağıyla uğurlanmış amasyalı eşidir, gazeteciliğin yanında iş adamıdır.
Nazlı hanım de ne karıymış, adamı kahrından genç yaşta öldürüp ertesi yıl tez zamanda tekrar evlenmiş de yine soyadıyla tanınmış. *