bugün

(bkz: onuncu nesil yazar sıçıntıları)
saçmadır, cem yılmaz komedyendir, stand-up yapmıştır kendisi yaptığı işlerden trilyonları kazanırken rahmetli kemal sunal yeşilçam'a hizmet etmiş bir değerdir. kemal sunal bir aktördür, birçok filminde komedinin yanı sıra sosyal konuları da işlemiştir. ikisi de türkiye açısından unutulmaz değerlerdir, kemal sunal sadece komedyen değil bir aktördür, cem yılmaz komedyen olarak isimlendirilmektedir. kemal sunal hiçbir filminde kadınlarla öpüşme yada sevişme sahnelerinde oynamamış ve efendiliğinden taviz vermemiştir, cem yılmaz'da filmlerinde yatak sahnelerinde oynamaz, kemal sunal 7'den 70'e herkesin gönlünde taht kurmuş bir oyuncudur, cem yılmaz çoğunlukla genç kuşak tarafından takip edilen bir komedi oyuncusudur. bu iki ünlü ismin karşılaştırılması saçmalıktan öteye gitmez, kulvarları bile farklıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=YlmnlZwh02c
video 5dakikalık ama sadece ilk 40 saniyesini izlemek yeterli konuyla ilgili fikir sahibi olmak için. dileyenler sonrasını da izleyebilir.
izlemeyenler için spoiler verelim.
cem yılmaz'ın "kemal sunal anma gecesinde" yaptığı konuşmadan bir kesit.

--spoiler--
kemal abiyle 2si yurtdışında 11 filmde çalıştık. (gülüşmeler)
tamam yalan ama bir çocuğunda böyle bir hayali olsun değil mi ?
--spoiler--
cem yılmaz' da yaptığı işten para almıştır. kemal sunal' da parasını almıştır. kemal sunal komedi ağırlıklı oynadığı için sevişme ve öpüşme sahnesi yoktur.
cem yılmaz stand upçıdır KEMAL SUNAL ise TÜRKiYENiN güldüren adamı ve usta oyuncusudur. Nur içinde yatsın kimsede bu büyük adama laf etmesin.cem yılmaz o zamanın koşullarında olsaydı görseydik büyüklüğünü adam dünyanın maliyetiyle film çekiyo beş para etmiyo. Cem yılmaz filmden anlamıyo onun en iyi bildiği iş standup öyle de yapsın.
cem yılmaz'ın;
''algı ve ayırt ediciliği sağlayan hücreler üzerinde fazla mı yük oluşturuyorum acaba?'' diye hayıflanmasına neden olacak önermedir.
aynı kulvarda olmayan iki değerli insanı karşılaştırırken salakça tespitlerle önermesini desteklemeye çalışan organizma düşüncesi.
Böylelerine beynini sikeyim demek geliyor içimden.
artık ''old school vs new born'' kıyaslamasından bıktım. idda ediyorum kemal sunal bu gün bu işleri yapsaydı orço muamelesi görecekti. ciddiyim bak. hatta cem yılmaz kemal sunaldan önce doğmuş olsaydı bütün türkiye sadece onu izlerdi.

neden? çünkü eskiden doğmuş olanlar daya iyidir mi? cem yılmaz çok para kazanıyor, kemal sunal mütevaziydi falan siktirin gidin, kıyalliyacak başka şey mi bulamadınız?
aldığı nick bile bir kemal sunal filmi karakteri olan bir ergenin çırpınışlarıdır. Cem yılmaz oyunculuk konusunda kemal sunal'ın yanından bile geçemez. Stand up konusunda türkiye'nin en iyisi cem yılmaz'dır ama zaten kemal sunal'ın işi bu değildir. Karşılaştırma başlı başına yanlıştır. her nesile aktarılabilen bu filmler türk halkının baş yapıtlarındandır.

Sen tv'de yeni başlayan kemal sunal filmi yakalamanın tadını bilir misin ? Cem yılmaz ne zaman bana o duyguyu yaşatır o zaman konuşuruz.
Bir gora filmini en fazla 3 kere izleyebilirsin ama bir kapıcılar kralını hep izler her izleyiste ayni sicakligi alirsin.
cem yılmaz'ın, varlık nedenini, kemal sunal'ın ölüp gitmesine borçlu olduğunu söylediğinden haberi olmayan salak beyanı. cem yılmaz, "kemal abi yaşasa, ne ben ne yılmaz ne de başka birisi bu işten ekmek yerdi" diyor.
salakça bir önermedir. iki ayrı kulvarı kıyaslamaktır. elma ve armut kıyaslamaktan farkı yoktur.
Kemal Sunal'in 2 filminin senaristi 4 filminin de yapimcisi oldugunu bilmeyen,kemal sunalin bir gulusunun bile ne kadar buyuk bir etkiye sahip olmadigini goremeyenlerin yaptigi kiyas.
Cem Yilmaz doneminin en iyisi,super bir standupci olabilir,lakin...
Kemal Sunal turkiyenin gordugu en ozel komedyendir,konusmasi gerekmez,hicbir sey yapmasi gerekmez.
Sadece durarak bile guldurebilir.Diger komedyenler bir tarafta,sunal diger taraftadir.
Cem yılmaz kim?
sonuna kadar bile okuyamadım ve direkt eksiyi verdim.
Sen de kemal sunalin sictigi bok olamazsin.
Kibar Feyzo filmini izlemeyen mal beyanıdır.
Cem Yılmaz'ın vakti zamanında zaten cevaplamış olduğu sorudur. Verdiği cevapta bir kez daha sevenlerinden değer kazanmıştır.
mizah biraz da dönemsel bir olgudur, yani toplumun mizah anlayışı zamanla değişir.

şu an kemal sunal'a cem yılmaz'dan daha çok gülüyorum diyen adam yalan söyler mesela.

kıyaslamak yanlış olduğu gibi "cem yılmaz kim" demek de bir o kadar mallıktır.
Kategoriler farklı. Genel anlamda bakıcaksak Kemal Sunal aşmıştır. Bir nesile kendisini aşık etmiştir. Garibanıda güldürmüştür, zenginide. Cahilide güldürmüştür, kültürlüyüde. Cem yılmazın kitlesi daha dardır.