bugün

kelimeler nedir ki gözlerinden okunan, gözlerinle baktığın ışık değil mi ki? sen bakmıyor musun gözlerinle aydınlığa? karanlığın içindeki aydınlığı görmek istemiyor musun? bazen kalbime ışık saçmıyor mu gözlerin? bir ışık değil mi ki umuttur gözlerden kalbe akan, sadece bir bakıştır insanın kalbinde ışık yaratan, gözlerin değil mi ki kalbime aydınlık veren?
artık sonu tüketmiş olan bireyin, "bu sondu" dediğini bile mahvetmiş, zamanında türkçenin bütün kelimelerini kullanmış, söylediği herşeye "bunuda daha önce söylemiştin" cevabı alan bünyenin ve çok pişman olmuş bireyin şarkısı.

--spoiler--

biliyorum artık çok zor çok
kuracak yeni bir hikayem yok
yine de uğraşıyorum rastgele
bu eskimiş kelimelerle
--spoiler--
kendini ve hissettiklerini anlatmakta yeterli olmayan, manası olan en küçük sözdür.yetersizliği yüzünden görsel sanatlara yol açan sebeptir.
anlamlı bir kombinasyon ile iletişimin yapıtaşını olusturan kodlardır.
Teoman'ın bambaşka yerlere götüren şarkılarından en kıymetlisi..
Sözleri vurup vurup silkeler insanı..Müziği de takılır kalır beyinde,döner durur ara ara..
Ve sanki yıllar önceden biliyormuş hissi yaratır..
Bende..
kelimelerle duygular yer değiştirebilirse rahatlayacaklar.duyduları anlatan kelimeler üretilince küskünlükleri bitecek.
gerçeklerin beceriksiz avcısı; başarıyla kovalayanı.
keşke kelimelerin sözlük anlamları yetseydi insanları, duyguları anlayabilmek için.
teoman ın en en en başarılı şarkısıdır.
çok şey anlatır.
kelimelerinden kan damlıyordu.
bir odada kalmış bütün anıları.
biraz sevinçlenince içkisini yudumluyordu.
kederlenince içmiyordu,
hasret ile yoğrulmuş şarkılar dinliyordu
ve ağlayacakken gözleri bir düşe dalıyordu
" gözyaşları diyemiyorum hayır!
akamıyordu çünkü donuyordu.."

o yürek gibi gözyaşı gözlerinde donuyordu..

kelimeler; bazen bütün anlamları yüklemeye çalıştığımız şeydir.
mükemmel bir parça.
teoman işte daha ne denebilir ki..

[http://www.youtube.com/watch?v=fVtuyDE3pS4]
teoman'nın renkli rüyalar oteli albümünde bulunan 8. parçadır.
geciktin, geç kaldın diyen şarkıdır en güzel tanımıyla.

--spoiler--
yavaşlıyor ama durmuyor dünya,
zaman kimseden değilken yana
gitmiş herkes evleriniz bomboş
boşver mi diyorsun kanasın.
batmadık ama su alıyoruz hala
hissetmeden basıp toprağa,
tuz basmadan yaralarıma
boşver mi diyorsun kanasın.
--spoiler--
teoman'ın bence doktor ve iki çocuktan sonra en güzel şarkısı. ama bir doktor değil. *
her dinleyişimde derin bir iç çekişin ardından, gözlerimi dolduracak güzellikte sözlere sahip teoman şarkısı.
galiba teoman ın en iyi parçası, tabi bana göre en iyi parçası.

--spoiler--
batmadık ama su alıyoruz hala
--spoiler--
yine bir yolculuk...

bu kez her zamanki yolculuklar gibi heyecan ve mutluluk verici değil, bu kez yorucu.

yorucu olan yolculuk değil, yolculuktan önce yaşananlar. ve üstüne bir de yolculuk.

biraz müzik iyi gelir diye düşünürken çalan o şarkı...

karşınızda teoman.

ne yorgunluk kaldı, ne mutsuzluk... sadece bir burukluk, bir kabullenmişlik... tuhaf bir huzur.
hadi ilk açtığım şarkı benim olsun diyip kaçıyor musun aşktan hala cümlesiyle direk olaya girip beni dumur eden şarkıdır.
Dinledikçe güzelleşen şarkı. Dinledikçe bıktırmıyor, dinledikçe dinleyesi geliyor.
Harflerden oluşan büyülü birleşimler.
teomanın en güzel şarkılarından biridir.*
bir insanı milyonlarca parçaya bölebilir ama aynı zamanda da hepsini tekrar birleştirebilir.
Böyle güzel sözler yazarken müzik bırakılır mı hiç.