bugün

kedinin, şapur şupur et yiyen pezevenkten gelen kuru ekmeği reddetmesi olayı. tabi yemez amk. bari kemik at da sıyırsın hayvan.
fıtratında vardır.
etçil bir hayvana bitki tohumunun öğütülüp hamur ve nihayetinde ekmek dediğimiz insan yiyeceği haline getirilmiş bir gıdanın verilip yenmemesi sonucu şaşırma garipselliğidir. daha anlaşılmaz cümlelerim için tlf 0543xxx xx xx
nankördür efendim kişiliği bozuk bir kere hayvanın.
rejim yapmaktadır.
aç olmayan kedinin ekmeye karşı ilgisizliğidir.
Namkör'dür efenim.Hayvanlıktan Nasibini almamıştır.
whiskas mamaları yiye yiye ekmeğe burun kıvıran kedidir. sokak kedileri çöp içinden küflü ekmekleri bile yiyor. muhallebi kedisi bunlar.
aza tamah etmeyen kedinin eti bulamayacağı durumdur.
garfield olması muhtemel kedidir.

(bkz: lazanya)
"mala bak mala! ben onu yer miyim lan?" bakışını atmadan geçmeyen kedinin ibneliğidir. biz üstümüze düşeni yaptık aslanım. şimdi çıkıp da kimse "sokaktaki zavallı hayvanları beslemiyorsunuz" demesin.
kendin diyorsun atılmış diye atılmış ekmeği napsın kedi? atmayacaksın kediye, vereceksin bilader.
bu aptal hayvan gelir ekmek poşetinin dibine. Miyavlar zıplar falan şaklabanlık yapar. içindeki ekmekten kopartıp atarsın, koklamaya bile tenezzül etmez. içten içe kediye küfredilir. Bu arada ağzım bozulmaya başladı sayın yazarlar...
Diogenes'in 'gölge etme başka ihsan istemem' demesidir.
yemiyorlar efendim. baharatlı cips vermeyi deneyin. her gün 2 şer paket baharatlı cips alıyorum. öbür türlü açlıktan ölür.
evde veya bahçede beslenen bir kedisiyse normaldir, alıştırılmıştır bi kere..hatta sokak kedilerine bile bikaç kez et, yemek artıkları verilince ekmeği beğenmiyorlar hayvan oğlu hayvanlar.
şımarık kediye ekmek atmanın pişmanlığını yaratacak kedi.
ciğer atmazsan olacak olan hadise.
ardından ön patileriyle sandalyene dayanacak ve yemek için miyavlayacak kedidir. kediyi o vaziyette görünce biraz korkmuştum, dibimde.
kediye ekmek veren kişinin kedinin etçil bir hayvan olduğunu bilmemesine karşın kedinin haklı serzenişidir.
kedigillerin etçil olmasının tezahürü. bi de kedi köpek gibi hizmetkar değil, efendidir, ne yiyorsa onu vereceksin ona, saygısızlık etme deyyus. (ekmek verince öyle bakıyorlar lan )
aç umduğunu değil bulduğunu yer ama kedi ya aç değildir ya da "hani o ekmeğin yanında şöyle bi kaç dilim salam olsa fena mı olur"dur kediye göre.
Kokluyor kokluyor yemiyor yeminlen gerizekalı.