bugün

görsel
Surekli ilgi bekleyen bir bebekle muhatap olmaktır.
Aslında siz onu değil o sizi besliyordur. yani en azından kedi bakış açısına göre bu şekilde. Ağam sanki bütün ev halkı ona çeşitli hizmetlerde bulunmak üzere görevlendirilmiş gibi hareket ediyor.
Çiş eğitimi zordur.
görsel
Bizim evde Eniştem astım hastası olduğundan kedi alamadık ama tavşan besledik.
Güzeldir. Ancak giderleri epey tutan bir iştir.
kedilerin standart bir boyutu var, üç aşağı beş yukarı boyutları bellidir o yüzden ev için daha uygun geliyor. köpek öyle değil, her boyu var, süs köpeğinden en vahşi ırklarına kadar geniş bir yelpaze, uçsuz bucaksız. kedi candır, dosttur, her türü sevimlidir.
yüksek ihtimalle yalnızlık.
Çok basit gözüken ama fazlasıyla sorumluluk gerektiren bir olay.
evcil hayvanlar ülkemizde yeni bir sektör oluşmasına neden olmuşlardır. mama-malzeme-veteriner üçkeni.
Ekibi topluyoruz yine.
(img:#2230135)
keyif verir ve kişiyi rahatlatır ;

görsel
görsel
görsel
kedi iyidir.
evde tercih edilmese bile iş yerinde olması keyiflidir.
Bu da benim bu mekandaki pub kedim. Kendisi buranın benden de öte müdavimidir. Kendileri içeri girer girmez yanıma gelir, bacağıma sürtünür, kah karşıma geçer, kah yanıma çıkar.

Yine nereden geliyorsun yaramaz seni? (ayla dikmen-nereye)

Bugün de dana füme sosis yiyelim bakalım.

görsel
kedi evcil olmasının yanında bir anlamda da besleyene yabani hayvan beslemenin hazzını veriyor. köpek gibi ufak bir hediyeye kanmaz kediler. bununla da gururlu olduklarını gösterip karakter dersi veriyorlar. nankörlük hikayesinin ardındaki sebep budur.
bir yerden sonra kedi değil, evlat olmaya başlıyor.
Kediler yarı evcildir yani kafasına estiğinde gider ve gelmez.
Onları sahiplenemezsiniz onlar sizi sahiplenir.
Bir zaman sonra sahiplendiğini sandıkları kişileri avlanamayan sakar bir kedigil sanarak onlara avlarını getirirler...
Kedi beslemek fark edebilene çok şey öğretir. Kedi-köpek beslemeden öncesi ve sonrasında sen aynı sen değilsindir.
Mekandayım ve kediler toplandı ufaktan etrafıma. Kediler bilirler, gelirler. Şimdi ben onlara çıtır tabuk söyleyeceğim çünkü yesinler. Onlar sokak kedileri, ev kedileri gibi şansları yok. işte ben bunlara pek üzülürüm.
Canabar seni de ben öpeyim bari.
kolay olmayan aktivite hele evden kaçtığında sıkıntı olabilir.
Biri bir şey yiyordu, baktım tünedi önüne, o karı vermedi ona bir şey, çağırdım tüm sosislerimi elimnen bölüp verdim.

Biri de dedi aa ne güzel karnını doyurdunuz. Sağol bacı est.

görsel

O yedi ben doydum. Ne güzel.
işte lavabodan döndüğümde masamın önüne yatmış bir kedi gördüm. Bu kediyi ilk defa görüyorum. işte Allah, aç olan bu kediyi bana yollamış. Et kalmamıştı ya. Ama çok açsa ısmarlarım.

Parça parça 1 tabak peynir verdim hepsii yedi oley.

https://i.hizliresim.com/iqbfjsc.jpg

https://i.hizliresim.com/an8nx9k.jpg