bugün

eline yüzüne bulaştırmak ile eşdeş
elinin kolunun ayarı olmamasıdır.
iyilik yapacam diye başlanıp bok edilerek bitirilen olay.
dumbbell'i göze sokarak yapılabilecek aktivitedir! **
acemi,başarısız kuaför olayıdır.
kas yapıp karılara hava atmak isteyen gençin yada 40 da azmış herifin kendi egosunun tatmini için başladığı bir olayın peşi sıra vucüdünu zorlaması sonuçu vücudun git gide şekil değişikliğine uğraması sonuçu oluşan durumdur.
aslında niyet iyi olmaklar beraber netice beklendiği gibi olmaz.* Şöyle açıklayayım bu iş genelde mankenlerin başına gelir.Nasıldır bilirsiniz mankenlerin kaşının başı vardır kıçı yoktur.Moda gösterisinin türüne göre noktalı yerler birleştirilir.Bu esnada olabilecek bir yanlışlık kaş yapayım derken göz çıkarmak olur.

-Şenay bak kaşları yukarı doğru yapıyorum.karizma olcek.
-tüliiinnn telefon
-ver bakiim (tam bu anda makus olay gerçekleşir.kaş yapıcısı burada tülin diye geçmektedir.gelen telefona bakmak amacıyla arkasına dönerken, bir elde şenayın kaşı yapmaya çalışırken pıt gitti göz.)
biri ya da birileri için * iyi bir şeyler yapmaya çalışmak ve sonrasında, bulunulan durumdan daha kötü bir durumla karşılaşmak hali için söylenen deyim.
(bkz: Allah benim belamı versin)
ayrıca (bkz: cenabet durumlar)
bi işi elimize yüzümüze bulaştırmaktır bazı durumlarda toparlamaya çalışırken rezil olmaktır
gol olmasın diye çabalarken kendi ağlarına bırakıvermek meşin yuvarlağı.
(bkz: osurayım derken zıçmak)*
+ hilmi abi hayırdır ne oldu gözüne?
- ya sorma ruknettin, kas yapalım derken göz çıkarıyoduk az daha...
+ af buyur!
- ya bi kaç hatun götürürüm diye fitnıs mıdır nedir ona gidiyordum ya
+ ha abi evet, hatta aidat giriyo diyodun..
- heh işte orası.. ya dün koşu bandında takılıp düştüm de gözümü kenara çarptım...
+ vah vah geçmiş olsun abi.. madem gözü kaybettin, aidatı vermeseydin bari de götü kurtarsaydın ahaha
- siktir git lan pezevenk....
+ anamı da alayım mı abi?
- lannnn!!!
+ mal.. nolacak.. bu tipe kim bakar lan hödük... pabucumun arnold şıvardzendengezeri...
paint yada photo shop türü programlarda çizilen bir kaşı seçerken yanlışlıkla gözün çizgesini tutup büyütmek ve gözün mına koymak işlemidir.
spor salonunda başa gelebilecek kaza (bkz: kas yapmak)
Kaşları alırken dikkatsizlik sonucu yapılması muhtemel hadise.
cikartmak fiilinin, cikarma eylemini baskasina yaptirmak anlamina geldigini goz onunde bulundurursak*, bu soz, bir insanin kendisine ya da ikinci bir sahisa kas yapmaya calisirken konuyla ilgisi olmayan baska birisini bulup ona bir goz cikarma isi vermesi demektir. cok dolayli, karisik bir ozdeyistir.

(bkz: kas yapayim derken goz cikarmak)

*http://www.tdk.gov.tr/TR/...elime=%C3%A7%C4%B1kartmak
kas yapayım derken, kullanilan ilaclar nedeniyle pipinin kalkmamasi durumu. * *
en kötü yanının sizin dışınızda gelişen olaylara müdahele edemeyişinizden dolayı doğan sonucun size peydahlanması olan durum. kişi kahrolur mahvolur yeri gelir ama beyhudedir.
bazı insanların yapmak için hiç çaba sarfetmesine gerek olmayan durum.
kalıcı makyaj yaptırırken başa gelmesi muhtemel durum. kadın kaşını yapayım derken gözünü çıkardı iyi mi.
annenim bir iş yaptığını gösterir. en sonunda çok çalışıp çok rezil olma durumu.
ülkede yaşanılan her kötü olay sonrasında akplilerin yaşattığı durumdur.
hadi anladık bir bok yediniz bari boku yüzünüze gözümüze bulaştırmayın amk.

(bkz: gezi direnişi)
(bkz: soma faciası)

ve daha onlarcası...