bugün

Genellikle doğudaki hevallerin kullandığı, faturalarda bize kilitlenen bedeldir.
(bkz: hevaller) (bkz: türkçe)
(bkz: doğuda kullanılan kaçak elektriğin batıda tahsil edildiğini sanmak)
doğuda kullanılan kaçak elektriğin bedelini yine doğuda yaşayan vatandaş ödemektedir.yani sen ödemiyorsun sevgili faşist kardeşim güneydoğuda elektrik dağıtımını sağlayan firma DEDAŞ'tır. ve kayıp kaçak bedelini de yine dedaş kendi mıntıkasında ki müşterilerinden tahsil eder.yani BEDAŞ'ın mıntıkası olan istanbuldaki halktan yada UEDAŞ'ın mıntıkası olan Bursadaki vatandaştan tahsil etme gibi bi durumu olamaz.
mesela istanbulda yaşayan bir vatandaşın ödediği kayıp kaçak bedeli istanbul halkının kullandığı kaçak elektrğin bedelidr.
--alıntı--

Bundan böyle elektrik faturalarında
1- kayıp-kaçak,
2- iletim, dağıtım
3- perakende satış hizmet bedelleri payının ne olduğunu görmek mümkün olmayacak. Bunların hepsi 'Dağıtım Bedeli' adı altında ödenecek.
Kürdün çaldığı elektrik artık göze batmasın ama Türk'ün cebinden çıkmaya devam etsin diye böyle zekice bir yöntem bulmuşlar.
Bir de devlet çalışmıyor dersiniz.
Size de yaranılmıyor.

--alıntı--

https://www.facebook.com/...54376/?type=3&theater
Şu ana kadar ne kadar ödedik çok merak ediyorum.
"Kürt kullanım bedeli" olarak güncellenmesi gereken bedel.

Yalan değil şimdi.
bugün haberlerde gördüm. bakan albayrak kendisi söyledi. bu bedeli halk ödemeye devam edeceğiz. yani açıklaması olmayan bir bedeli ödeyeceğiz.

umarım bu konuda hukukçular bir girişim yapar çünkü nereye gittiği belli olmayan salak saçma bir ödetme bu!
Özel şirketlerin devlet eliyle halkı kanırtması.

Bir de müslümanız demezler mi?
Kürtlerin amk.
kimse kürtlere bok atmasın vergisidir. devlet nedir ve devlet ne için vardır? önce bunu sorgulayın.

dünyanın başka hangi ülkesinde bir vatandaşın ödemediği parayı devlet başka bir vatandaştan alıyor? üstelik yasaya aykırı olduğu ortaya çıkınca yasa değiştirip aynı ibneliğe devam ediyor.

devlet devlet değil mafya amına kodumun memleketinde.
Elektrikte an itibariyle kayıp/kaçak oranının düştüğü açıklandı ama faturalardan tahsil edilen bedelde henüz bir değişme mevcut değil.

Dağıtım yapan şirketin cebinde kalacak bu para yani zenginliklerine zenginlik katacaklar yine.
görsel
görsel
Dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan saçmalık. Bu saçma vergi yüzünden malum ırk ahırdaki eşeklerini(onların spor arabaları) bile elektrikli ısıtıcılarla ısıtıyor kışın. istanbul'da normal bir vatandaş faturasını 1 ay ödemese anında kesilir elektriği.
sadece kullandığım bedeli görmek istiyorum faturamda.Bir çok saçma kalem ödeme yapmaktan bıktık.