bugün

(bkz: yalama)
(bkz: ciddiyetsiz)
(bkz: dönek)
kişiliksiz anlamına gelir.
çoğu zaman işyerinde karşımıza çıkan tiptir. genelde işine geldiği an işine geldiği gibi konuşur ama sonradan şartlar değişirse başka türlü davranır.
gerçek anlamı en azından şimdiye kadar ulu sözlükte çözülememiş birçok anlam taşıdığı anlaşılan hededir.
götü başı oynamak.
şöyle böyle olmak.
(bkz: kayan insan)............................
erkeğin orospusuna gayette güzel kaypak denir.
kırmızı'nın taş gibi bir parçası.
yavşak gibi bir şey.
(bkz: sadri şener)
bir tür hamur yemeği. hamur (ekmek hamuru gibi) açılır ve yufka haline getirilir. sonra kare kare kesilir. mantı doldurur gibi üçgen şeklinde kapatılır bu küçük kare parçaları. ama iç malzemesi genelde çökelek veya peynir oluyor, isterseniz kıyma da katabilirsiniz.
mantı gibi görünse de bu yemek, öyle değildir tam olarak çünkü bu daha suludur, üçgendir, iç harcı peynirdendir ve genelde yumurtalı pişirilir.
ağır derece argo ve küfür olan sözmüş. bu sözü moderasyona deyince ağır hakaret oluyor galiba. ulan millet burada ana bacı gırla gidiyor küfür havada uçuşuyor kaypak kelimesi mi ağır geldi? yazmadıklarımı duysanız demek ki aşağı atlarsınız.
bir dediği bir dediğini tutmayan, bir davranışı ertesi günkünü tutmayan ve tavırları çıkarlarına ve karşıdakine göre değişen deyimi yerindeyse omurgasız insanlara denir. ekseriyetle kişiliksiz insanlardır.

herkesin çevresinde mutlaka en az bir tane vardır bunlardan. zarardan başka bir işe yaramazlar efendim.
En çok kullandığım hakaret içerikli kelime.
Kaygan, dönek anlamında kullanılan sözcüktür. Yanına eklenecek bir argo kelimeyle ağza müthiş oturur ve ağız dolusu küfür etmenizi sağlar. Yanına iyi gidecekleri de yazardım ama gençlere kötü örnek olmayalım.
ihtiyacı varken size yamanıp eşlik eden ama hiç beklemediğiniz bir anda:

Sen kendi yaptıklarının farkında mısın ?
Asıl kalp kıran sensin
Ağzından çıkanı kulağın duymuyo
Herşeyime laf ediyosun
Yok o öyle olur mu diyosun
Benim hayatıma karışamazsın
Gereksiz konuşuyosun
Konuşmuş olmak için konuşma
Sen sürekli eleştiriyosun ben bişey demiyorum artık bi yere kadar
Yaptığın şeyler mantıklı değil
Sen yaptıklarının farkında değilsin
Senle mi uğraşacam
Değerim bu kadarmış
Bu zamana kadar yine iyi dayandım laflarına bunlar hep birikim
Allahın seni ıslah etsin
Geç bu boş sözleri gördük seni
Sen kendini ne zannediyosun
Sen bi doktora görün bence akıl sağlığın iyi değil etrafındaki insanlara da zarar veriyosun

Gibi yavşakça laflar eden iyi gün dostudur. Bre şerefsiz ben dururken yanıma gelip arkadaş olmaya çalışan daha sonra benim arkadaş çevreme de yamanan sensin şimdi ne bu dönekçe laflar kaç yıldır aklın nerdeydi deyip boşuna nefes tüketmek yerine yol vermek lazımdır böyle karaktersiz kadir kıymet bilmeyen mahluklara.
Böyle insanları silin, çizin, kesin, amına koyun arkadaşlar. Böyle değersiz piçler -ki büyük ihtimal sizde onlardan birisinizdir sayıları o kadar fazla- selam vermeyi bile haketmeyen aşağılık varlıklar. Delikanlı olamayan, teşekkür etmeyen, özür dilemeyen, arkadan iş çeviren, korkak, dönek, hain, şerefsiz adamlar bunlar. Ben çocukken de liseliyken de bunlarla hep karşılaşırdım. Liseye kadar bunları devamlı döverdim sonra lisede arama mesafe koyup rezil etmeye başladım. Üniversiteye gelince aynı eve düştük kader olarak ve etrafımı çevrelediler. Bazen aileme dert yandım böyle böyle nasıl yapar bir insan diye? Ailem de bunları ona da söylemeyi denedin mi diye sorardı.

Ve derdim ki; sadece söylemekle kalmadım.birde azarladım ulan hiç mi haysiyetiniz şerefiniz yok diye? Bi yüzlerine tükürmediğim kaldı ama yok! Yok abi yok! Ne edep ne haya ne şeref yok!

Boşuna analarımız allah iyilerle karşılaştırsın diye dua etmiyormuş. Bu piçler insanı çok yoruyor çok. Allah iyi ve delikanlı mert insanlarla karşılaştırsın inşallah.