bugün

birgün biran gelecek bir 'kaybedecek' şeyi çıkacak korkusu ile yaşamaya devam eden insan. sonuçta kaybedecek bir şeyi olmama ihtimalini henüz kaybetmiş olan insan.
gereksiz insan.
kaybedecek çok şeyi olan insan gibidir.
kızları soğana benzetiyordur.
güçlüdür.
işçidir, emeğinden başka satacak birşeyi, zincirlerinden başka yitireceği birşey yoktur.
ama kazanacağı bir dünya vardır:
(bkz: bütün ülkelerin işçileri birleşin)
kaybedicek bir ailem, işim, ne bileyim telefonum falan olmasaydı ne olurdu sorusunu akıllara getiriyor. n'olurdu iste en fazla bunlar olmadan noluyosa o olurdu...
hiçbir şeye ve hiçbir yere ait değildir. kendi gibidir, başkasına göre şekillendirmez hayatını, takılı kalmaz. kıskandığımdığımdır.
kendini kaybedecek insandır.
kullanması bilinirse, yalnızlık güçtür.
kazandıklarını koruyabilendir.
asla teslim olmayacak olandır.
Hepimiz. Aslında hiçbirşeyin sonsuza kadar bize ait olamayacağını düşünürsek kaybedek hiçbirşeyimiz yok demektir.
her şeyini kaybetmiş insandır.
benim kaybedecek çok şeyim var diyemiyendir.
yoktur.
vardır.
kişiye göre değişir canı vardır. kimisi umursamaz canına kıyar.
kişiye göre kolaydır.
zordur.
ama benim kaybedecek çok şeyim var biliyorum.*
ölümden gerisini gereksiz gören insanda olabilir.
yaklaşmayınız , tehlikelidir. etrafındakileri kaybettiği gibi sizide kaybedebilir.
en özgür ama en tutsak; en güvenilir ama en tehlikeli insandır. (bkz: ben)
en korkulacak insan tipidir.

Kaybedecek bir şey kalmamışsa tutunamaz zaten.
Korkulmasi gereken insandir. Kaybedecek hicbir $eyi olmadigi icin kendinden ba$ka kimseyi du$unmez.
bi bok yapamaz bana kalırsa her bokunu kybederken bişey yapamamışta kaybettikten sonramı manyak olmuş bu ?
bunu kendisinin de farketmesinden itibaren artık kazanma ihtimali yüksek olan insandır.
zaten herşeyini kaybetmiş adamdır.
götü olmayan insandır.
Özgür, korkusuz, cesur, zengin, gerçek insan, anti kahraman, kahraman.