bugün

karpuzun ezeli rakibi olan meyvedir. karpuzu daha çok severim ama kavuna da hayır demem. fakat çok yeyince içini kıyabiliyor insanın. meyvelerin yapısı çok ilginç geliyor bana. kavun da öyle. o doğal şekeri ona nasıl veriyor rabbim, insan hayret ediyor. ve ben hiç zararlı olan meyve görmedim. ha fazla yerseniz, ona bakarsanız çok su içmek de zarar. işin kısacası meyve iyidir. kavun da öyle. yaz ayını çekilir kılar meyveler.
kokusuna aşık olunacak yaz meyvesidir.

koklamak yemekten daha güzel.
Beyaz peynirle efsane bir ikili olurlar.
Aslan sütünün, olmazsa olmaz kankalarıdır.

Not: içki içerim.
Yazın vazgeçilmezi.karpuz gibi baymıyor.dondurması,sakızı bulaştığı her şeyi lezzetli olan meyve.
yaz meyvesi. allahin kara kisinda aklima dustu bak simdi.
yaz aylarında dolaptan çıkarılıp yendiğinde,kızgın kumlardan serin sulara atlama hissi veren, karpuza göre şeker oranı fazla olan meyve.
Babamın yaz geceleri aileyi biraraya toplayan meyvesi.

Mutfakta hummalı bir çalışma sesinden sonra herkesi çağırır kavunu yedirmeye.
Sevmeme rağmen bu toplulukta bulunup 1-2 dilim sonrası DedikodularınA ortak oluyorum. kavunlar yüzünden yatacak yerimiz kalmadı.
an itibariyle akla düşüp ağız sulandıran, sabırsızlıkla çıkması beklenen yaz güzeli.
içine dondurma koyup gömdüğüm..
Kokusunda huzur buldugum guzide meyvemiz.
Ciddi olamazsın marşal.
tarafımdan yıllardır takip edilen bir gelişme nihayet bir genellemeyle sonuca vardı. şöyle ki, kalın kabuklu kavunlar temmuz ortasında bile olsa tam olarak gelişimini tamamlamamış oluyor yani ne tadı oluyor ne birşeyi. alırken dikkat ediniz ince kabuklu yani sarımsı olan kavunları tercih ediniz. *
kokusunda davet olan meyve.
aslında topraklarımızda sonbahara doğru olgunlaşan harika bir meyve. yiyiniz yediriniz.
Rakıcılar doldurur birazdan burayı .