bugün

uzattıkça uzatılmaya çalışılan,ebeveynlerin artık bitmedi mi bu dizi demelerine yol açan,gittikçe saçmalayan ve bunun farkında olan kadroya sahip dizi.evet dizi.
izmirin en güzel evlerinde en pahalı semtlerinde yaşıyorlar ceblerinde para yok ne alaka yahu...
"ben aşık olmak istiyorum acaba kime olsam ımmm hergün takıldığım en yakın arkadaşım olabilir onunla yürümedi kardeş gibi büyüdüğüm en yakın arkadaşıma aşık olucam ay oda öldü ne yapim ne yapim gidim evli bir erkekle y.tayım,ay yok onuda istemiyorum artık yeni biri geldi ona aşık olacam,aa ilk aşkım en yakın kız arkadaşımla evleniyo gidimde son bir kez onunlada öpüşim"tarzında bir kızın serüvenlerini anlatan dizi.
efe nasıl karşılacak bakalım aslıyla falan. hafızasını da kaybetmiş galiba yine baştan sıralar artık kızları. *
efe güven kankalığıyla güvenle efenin aslında ne kadar farklı olduklarını göstermeye çalışan dizidir.

güven diziye ilk girdiğinde ben de efeye ne kadar benzediğinden bahsediyordum, fakat gün itibariyle net bir şekilde farkedilmiştir ki, alakaları yoktur. güven efenin yanında çok daha baskın bir karakterdir, daha rahat, daha atak. efeninse gerçekten çok daha 'orjinal' bir duruşu vardır. kişilikler de ciddi şekilde farklıdır. nelerini benzetmişim hayret.
efenin beyninde ur vardır muhtemelen. lan 2 sezon sonra öldürmek içinmi diziye getirdiniz adamı?

ayrıca hiç kimse meraklanmasın boşuna , aslı ile efenin büyük buluşması sezon finalinde olacaktır.
tam böyle karşılaşacaklar o sırada sezon sona erecek diğer sezon için gazlama opsiyonu olacak...
efe ve güven iki ayrı iki baskın karakteri temsil ediyor, kesinlikle günümüzde vardır böyle arkadaşlıklar.. kendilerine göre olaylara göre yer yer baskın iki ayrı karakter bunlar! sizin de olmuştur muhakkak böyle bir arkadaşlığınız, değişik ama dışardan izlemek.
Elektrikler kesik ama deniz in kafada şişe kırılınca birden geliveriyor. aslı tıp okumuş ama garsonluk yapmayı seviyor. para yok ama itibar çok. en aç olanı bile 2-3 katlı evde kalıyor. istanbul da en köhne evin kirasının 500-600 tl den başladığını düşününce işsiz güçsüz adamların konaklarda kalmaları tuhaf oluyor. heee yok arkadaşının eviymiş, yok bilmem nesinin neyiymiş felan bunları zaten geçiyorum. Bu devirde kim kime dayalı döşeli 300-500 metrekare ev tahsis eder?
güzel karı kız olduğundan saran dizidir.yoksa senaryo sikimde değildir,aslının o gözleri minenin dişi tavrı hayalin cinsellik cağrışımı beni benden alır.
şahin k. muhabbetinde kuzenle ikimizin kahkahaları ev halkını buhrana sürüklemiştir. "neye güldü bu piç kuruları" bakışları altında diziyi izlemeye devam ettik.

genel açıklamaya gelecek olur isek : dizi geniş bir senteze sahip. dawson's creek olsun,şeytan marka giyer olsun baya esinlenme söz konusu.
iç karartıcı bir hale bürünmüştür uzun zamandan beri.

kimse mutlu değil, herkes birbiriyle kavgalı, herkes birbirinden şüphe ediyor çünkü herkes birbiriyle yatmış, hasetlik, kıskançlık, aldatılmak, aldatmak, arkadaş kazığı, arkadaşın sevgilisini sikmek, kaza geçirmek, ölüp dirilmek, tecavüz girişimi, allah'ın belası patron karı, allah'ın daha da belası iş arkadaşları...

ayhhh daraldım valla, daha fazla dayanamiciim.
bir de hayal karekteri girmiştir ki diziye düşman başına. o ne öyle yahu? fahişelik stajı yapan eğreti bir fahişe sanki, yüz ve vücut çirkinliği de cabası. tey yavrum tey.
bu ülkeye bir tuğba özay çirkinliği yetmedi ceza olsun diye birde çakmasının çakmasıhayal karekteri olarak sardılar başımıza kavak yellerinin oyuncu cast*ları.
içinde onca bölümdür hala bir tane kavak görmediğim dizi.
küçük sırlar ile peşpeşe günlerde izlenilen dizide dikkatimden kaçmayan bir durum oldu. küçük sırlarda arzu'nun ali'nin evinde tekini unuttuğu küpe ertesi gün aslı'nın kulağında görüldü sevgili izleyiciler.

görsel
aha bu arzu'nun evde küpelerini çıkartırken tekinin olmadığını farkettiğindeki sahne,

görsel
bakınız burada da aslı'nın kulağında görüyoruz.

parası mı yok bu dizilerin de arzu'dan alıp aslı'ya takıyorlar, hayır o kadar da sponsorları var yapımların...*
(#9195623) ayrıca güven bara geldiğinde kaskı motorun kollarından birine efe de diğerine takmıştı. daha sonra içerde kimse olmadığını görünce güven efe'ye hacı sen git, sana da zahmet oldu filan dedi. efe'de taktı kaskını, motoru çalıştırdı gitti. herhalde bu sırada güven'in taktığı kaskı biri alıp kaçtı, orası meçhul.
ikili ilişkiler kaç farklı kombinasyonla olur sorusunu merak eden matematik meraklılarının muhakkak izlemesi gereken dizi.
ikili ilişkiler kaç farklı kombinasyonla olur sorusunu merak eden matematik meraklılarının muhakkak izlemesi gereken dizi.
şu sıralar tek eğlenceli yani "hayriye" isimli psikopatımsı kızdır.

aslı başta olmak üzere, mine, son olarak da güccük orospu hayal olmasa çok güzel bir dizi, evet.
kimin eli kimin cebinde belli değil, lafı ile özdeşleşmiş söz öbeği.
izledikçe ''keşke en başından gurup yapsaydınız, hiç bu kadar dolambaçlı işlerle uğraşmasaydınız'' dedirten ve çoktan bitmesi gereken ergen dizisi...
deniz aslıya,aslı efeye,efe suya,su atakana,atakan hayale,hayal denize,deniz mineye sonra hepsi mineye.

dizinin adı da : grup indirimi

(bkz: g o r a)
su an tv de acık ve ben izliyorum, evet evet vallahi de izliyorum.
artık baya bi kabak tadı veren dizi.
(bkz: kabak yelleri)
birbirine veren verene arkdaş. üzgünüm ama kavaklar kabak oldu.
bakınız fikret'in radyosunu arayan kız sıla aslı'dır. vay anasını sayın seyirciler, o kadar sayıyor söylüyor karşısındaki efe çıkınca ne yapacak bakalım? *