bugün

kas=adale

liflerden oluşan ve hayvanlar aleminin hareket sisteminin başrol oyuncusu..
(bkz: arnold civardanegezer)
vücutta okadar çok kas varki çok oldunu biliyodum tamam da bukadar çok olfunu bilmiyodum yani
bircok dogal harikanin bulundugu, kesinlikle herkesin gidip gormesi gereken, unlenmemesinin tek sebebinin kotu yollara sahip oldugu antalya'nin ilcesi. benim memleketim.
bazılarının sahip olmak icin zamanları,enerjilerini ve üstüne paralarını verdigi, baklava diliminde olması halinde fiyatı katlanan vucut göstergesi..
sınıfta çakmak üzere olan arkadaşa, sınav akşamı aklını başına getirmek için söylenen emir cümlesi.
-olum yarın geçemessem çaktım!
-biraz kas abi sende bugün.
önü yaş
arkasi taş
ahanda burasi kaş

tekerlemesiyle de bilinen antalya ilçesi.
gergin olduğunuz durumlarda ılmanızı sağlayan * lif yığını.titretir.
Benim yaşadığım turizim beldesi. Muhteşem doğasıyla tanınır. Şehir merkezini yarım saatte gezebilirsiniz yürüyerek..
ruhunuzu diğer yaza kadar orada bırakma ihtimaliniz olan antalya ilçesi.
arkası taş önü yaş ortası kaş sözünün kendisine çok yakıştığı 8000 nüfuslu sevimli antalya ilçesi.
turkiye'ye en yakin yunan adasinin bulundugu *, kafa dinlemek icin ideal bir mekandir.
Kas, vücutta bulunan, gelişmekte olan asıl hücreciklerin mezodermal tabakalarından oluşan, büzülebilen bir dokudur. Vücuttaki görevi güç oluşumu ve dış veya iç (organlar arası) hareket sağlamaktır.

Kas hareketlerinin büyük çoğunluğu bilinç dışında gerçekleşir ve yaşam için gerekli fonksiyonların gerçekleşmesi için büyük önem taşımaktadır (kalbin kasılarak kan pompalaması gibi). Gönüllü kas hareketleri vücüdun hareket etmesi için kullanılır.

Kaslar, çizgili, düz ve kalp kası olmak üzere üçe ayrılır. Çizgili kaslar, isteğimiz doğrultusunda çalışan kaslardır. Düz kaslar isteğimiz dışında çalışır. Kalp kası da bir çizgili kas olmasına rağmen, isteğimiz dışında çalıştığı için, kalp kası adı verilmiştir
antalya nın en sevilesi ilçesi.

bir kez gittiniz mi muhtemelen kendinizi halikarnas balıkçısından alıntı yaparak "sanmaki geldiğin gibi gideceksin" derken bulacağınız, tarihi, denizin tüm mavi tonlarını, sualtının muhteşem güzelliklerini, akdeniz mutfağının lezzetli tadlarını keşfedeceğiniz, torosların gölgesine sığınacağınız yerdir.

antik tiyatrosu ve tiyatronun çevresine yayılmış lahit mezarları ile antiphellos u, bir çobanın hemen hergün kaybolan koyunlarının izini sürerken keşfettiği yaklaşık 18 km. uzunluğundaki serin suları ile saklıkent/kanyonu, tekne turları ile gezilen kekova adasını belkide likya tur kapsamında yeterli vakit ayırarak ve bir rehber eşliğinde gezmek en iyisidir.

kaş ın sembolü lahit mezarına sokaklarında dolaşırken rastlarsınız, mavinin 5 tonunu sayacağınız kaputaş ı izlerken güzelliği karşısında gözleriniz dolar, dejavu da güneşin batışını soğuk biranız eşliğinde doya doya seyredersiniz, mavi de rock müzik eşliğinde kafa bulursunuz, bahçe de en leziz zeytinyağlıların, mama' s kitchen da annenin böreğinin tadına doyamazsınız. tabi bir de kardeş meis adası vardır ki bu iki ada zaten kaşla göz olmuştur.

kaş çok şükür ki doğal yapısı gereği şu meşhur oteller zincirleri ve tatil köylerinin perişan edeceği bir yer değil. yıldızı olmayan pansiyon/otellerde konaklarsınız ki ferah ve koza benim favorilerimdir. kaputaş gibi araçla veya tekneyle ulaşılan plajları haricinde merkezde denize girmek ve güneşlenmek için büyük/küçük çakıl beach leri vardır, buralara girişte ücret ödemezsiniz, yediğiniz içtiğinizi makul ölçülerde öder çıkarsınız.

kaş ın yüzeyi ne kadar güzelse sualtıda bir o kadar belkide daha da güzeldir. kaş belkide türkiye nin en önem verilen ve üzerinde uğraşılan dalış merkezlerinden biridir, 2006 ekiminde uluburun 3 ün tarihe gönderme yapılarak özellikle de dalış turizm amaçlı batırılması bunun en güzel örneklerindendir. ama kaş verilen bu önemi de haketmektedir. batığı ve mermer köpekbalığı ile güvercin, fenerburnu, kanyon, üç kayalar, flying fish, hidayet koyu, besmi, oasis...ve daha pek çok noktada caretta caretta lar, lahoz-orfoz-akya-barakuda süreleri eşliğinde dalış yaparsınız. tabi gece dalışı yapılmadan dönülmemesi gerektiği de vurgulanmalıdır ki hem fenerler eşliğinde sualtının tadı çıkarılsın hemde yanınızda götürdüğünüz biralarınız eşliğinde teknede samanyolu altında keyif yapabilesiniz.

veee sonunda sanmayın ki geldiğiniz gibi gideceksiniz ve sanmayın ki bu kaş a son gelişiniz.
doğduğum büyüdüğüm ve asla vazgeçemem sandığım istanbul'un pabucunu dama attıran, bir kaç sene evvel iki ayımı geçirdiğim büfesinden, çay bahçesine, otel sahiplerinden otel çalışanlarına kadar abartısız tüm kaş halkını o kadar kısa bir sürede tanıdığım herşeyin 5 dakikada herkes tarafından öğrenilebildiği küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk bir antalya ilçesidir kaş:) yerleşilesi bir ömür geçirilesidir. Denizi ayrı güzel havası ayrı güzeldir. Gündüzü başka gecesi başkadır. Entel ve ünlü simalar yaz boyunca her köşe başında karşınıza çıkar. Ünlü balerin Hülya Aksular bir kaç sene evvel kaşa gelmiş görmüş ve dönemeyip buraya yerleşmiştir.

kaş'a gidip mercan'da balık, çamlık'ta pide yemeli daha güzel mutfaklar için Nur Otel'e bağlı Nur Beach Restoran ziyaret edilmelidir. Nur Beach restoranda çökertme yemeden istanbul'a dönülmemelidir. Kaş akşamlarında eğlence havanın kararması ile başlar. Kadın erkek genç yaşlı çoluk çocuk herkes Kaş'ın meydanında toplanır. Tüm barların cafelerin müzikleri birbirine karışır. Herkese hitap eden bir mekan mutlaka bulunur.

Kaş gecelerinde yemek yedikten sonra maviye gidilmeli, burada içip keyifle demlenilmelidir. Saat 12'ye geldiğinde buradan Red point'e gitmek ve dans etmek farzdır. Turistlerin çok olmadığı dönemlerde red point tadından yenmez. Burada eğlencenin dibine vurduktan sonra saat 3'te tüm mekanlar kapandığından meydandaki büfeden alınan alkollerle duvar üstüne kurulunur. Mavi size acıyıp müziği yeniden açmazsa alkoller ile beachlerden birine uzanmalı burada bağıra çağıra şarkı söyleyip kelle olduktan sonra sabaha karşı ayazda buz gibi Kaş sularına atlanmalıdır.

Kaş anlatılmaz yaşanır...

(bkz: http://www.kasrehber.com)
(bkz: http://www.kasholiday.com)
(bkz: http://www.kas.gov.tr)
(bkz: http://www.kashotels.com)
insan vücudundaki en güçlü kas dildir.
erkeğin olmazsa olmazıdır.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=231705
küçücük,çok sevimli, henüz bakir olan ilçe. *
ilk gecede, ilk birada 'ben burda yaşamalıyım.' dedirten ufacık tefecik huzur beldesi.
taze dönüldüğünden büyüsünden henüz kurtulamadığım, hayatımı arnavut kaldırımlarında, buz gibi denizinde, eğlenceli gecelerinde, pırıl pırıl yanan limanında tüketmek istediğim, bir sonraki ziyarete kadar burnumda tütecek antalya beldesidir, antalya'nın en güzelidir.
zaman yaklaştıkça heyecanlandıran,kokusu suyu havası denizi özlenendir.
kaş büsbütün bir antik çağ destanıdır. suyuyla, yosunuyla, kayasıyla... evet yolcu. binlerce kilometreyi katedip geldin buraya. birdenbire küçücük bir aralıktan göründü deniz. sonunda göründü. mavi bir ipek mendil. antik tiyatronun taşlarından tarih okunur, zaman dokunur, gün batar, gülistan olur, tuz kokar rüzgar, uzaktan eski gemiciler geçer, korsanlar, ötede, bir başka koyun ardında hepahistos için yakılmış ateş fener olur onlara. gecenin dördü, siren kızlarının sesi duyulur, sabahları nilüferler, nergisler. kaştasınız. artık bir kaptansınız. derin denizlerin kaptanı. batık şehirlerde bir şair, tepelerde bir filozof... kaştasınız. gözün üstünde. gözün bebeğinde...
hemen karşısında yunan adası meis vardır. ilçeye o kadar yakın ve öyle bir noktada ki ben utandım bu adanın bizim olmayışından.
beş ayrı noktada çıkan orman yangınlarına sahne olan yer. yazık günah ya ciğerlerimiz yanıyor.