bugün

genelde adımı kesmek yerine daha uzun adım atıp geçerim.
zor bir tercih niye uğraşasınız ki boşuna efor sarfedesiniz?
Kesinlikle keserim.
Dinim gereği bunu yaparım.
Karınca için adımımı da keserim gerekirse yolumdan da dönerim.
dev insanlar içinde yaşasak bir karınca gibi merhamet arardık.
Yapılması gereken durumdur.

adam bile keserim. onun kadar faydalı olamayan insanlar tanıyorum.
bugün kestim hatta az kalsın düşüyordum.
Gözlerim bozuk benim. bazen kediyi bile görmediğim oluyor. Zor.
Bacağımı bile keserim demek istiyorum.
yolumu bile değiştiririm. onlarca canlı sonuçta.
Yalan yere duyar kasmıycam, üzerlerinden basmadan geçebiliyorsam sekerek geçerim yoksa en az zayiat nerede olacaksa oraya basar geçerim.
Soyu tükenmekte olan canlıları öldürmem ama milyarlarca böcekten birkaçı ölmesin diye kolumu bacağımı keserim diyenlerden değilim.
Din için yapmakta beklentiye girmektir bence insan olmanın gereğidir bu bir canlıyı öldürmenin nesi kabul edilebilir.
Tabiki.
Keserim tabi. Ne diye ızdırap olucam gariban hayvana.
Hiç tereddüt bile etmeden keserim,
Ayağımın taşa takılacağını bilsem Bile. !
kedi için nerdeyse kaza yapacak biri olarak karınca için de ufak bi sekmede bulunulabilir.
üstad sadri alışık abimizinde dediği gibi, sokak köpeklerine selam vermek adam olmaya çeyrek var demektir. o yüzden tabi ki keserim. bu yeryüzünde nefes alan tek canlı insanoğlu değil.
hiç bir canlıya bilerek zarar vermem diyeceğim entrydir. çoğumuz karıncayı dahi incitmemeye çalışıyoruz. ama insanları incitirken acımasız olabiliyoruz bu da tuhaf bir gerçek.
göre göre de çiğnemem elbet.

kasıtlı olarak bunu bir hayvan bile yapmaz amk! nasıl soru bu?
ben karıncayı keserim!

saka tabi. göz göre göre ezilmez tabi.
ancaaak;

evinize dadanan karıncaları gözünüzü bile kırpmadan katledersiniz! karıncanınki can dersiniz ama, börtü böcek görünce mahalleyi ilaçlatırsınız hepsi ölene kadar.
kelebeğe şiir yazıp, tırtılı ezersiniz acımadan.

falan filan...

ikiyüzlü birer pisliğiz hepimiz.
Allah'ın sessiz kulları diye tanımladığımız ''Hayvan'' kategorisindeki böcek sınıfında yer almakta olan karınca. çoğu insan ezmem falan der ama emin olun ben çoğu insana baktığımda adam adımını değiştirmeye üşeniyor.
Kesinlikle gerekiyorsa yolumu değiştiririm robot gibi yaratılmamıştır bu önerme tamamen aptalca bir düşüncedir. Vermiş olduğun önermeye göre her yaratılan canlı bir diğeri için robotca (!) yaratılmıştır .
ileri derece miyoplara sorulamayacak soru.
Kesinlikle yaparim. Yemek yiyen kedi, kus, kopek korkmasin diye yolun diger tarafina gecerim. Hatta banyoya girmeden once mutlaka su sicrayacak yerlerde karinca var mi diye de kontrol ederim. Dus sonrasinda da eger suda karinca gorursem alir kuru bir yere koyarim. Bunlari garip karsilayanlar, kazanma hirsi, basari, zenginlik gibi seylerden once bebelerinize hayata saygiyi ogretin de bebeniz bir gun guvercin kovaliyor diye benim gibi birinin celmesine takip disini kirmasin *
tabi ki. çok kestim hayatta.