bugün

aydın doğan'ın medyası basta olmak üzere, medyayı kendi cıkarları icin kullanılan, baskalarına yasam hakkı tanımayan, oligopol medya tipi.
patronlarının emriyle hükümete yağ çekmekten, övmekten mürekkep bitiren bu camianın kalemşörlerinin laiklik, dürüst gazetecilik nutuklarını komedi dükkanında görmek istiyoruz efendim.
efendim cahil ve pek araştırmayan "avam" dediğimiz ve maalesef toplumumuzun önemli bir kısmının okuduğu/izlediği yayınlardır bunlar. bu rağbetin en önemli nedenleri ise magazin, "kocamı nasıl aldattım" tarzı ister istemeden merak uyandıran ahlaksızlık hikayeleri, "kansere kesin çözüm" girişli saçma salak tıbbi öneriler, "nasıl koyduk ama" lafından daha karmaşık cümleler kuramayan spor yazarlarıyla dolu futbol sohbetleri vb. hususlardır.

efendim bahsi geçen kartel medya bu aralar da 10 sene öncesi gibi 28 şubat ortamı oluşturmaya çalışmak namına neredeyse tüm yazarlarıyla saldırıyor, bir yerlerini yırtıyor. büyük yerden emir almış aydın doğan, belli.

yezidilerin kadın taşlamalarını şeriat olarak ve üstelik eski haberi ısıtarak sunan, akmerkez'de kıbleye dönmeden namaz kılan provokatör şarlatanı haber eden, elitist halktan kopuk ve hatta halktan tiksinen, onun değerlerine uzak, kaos ortamı varmış gibi yazan satılmış kalemleri ile saldıran kartel medya yeniden amacına ulaşma peşinde. allah onların hilelerini başlarına geçirsin.
aydın doğan medyası'nın yüzde yirmibeşi yahudi axel springer'e aittir...
filistin işgalini "israilden kanlı misilleme" olarak niteleyen ve gelen tepkiler sonucu biraz da olsa tutum değiştiren sözüm ona hakim ve adaletsiz medya grubu. gün itibariyle filistindeki kardes halkın ızdırabını önemsiz görmesi bir yana, öte yanda ankarada yasanan uzucu olayı gundelik siyasete alet ederek iyice kuculen medyacık.
(bkz: dogan grubu ve yandaşları)
halihazırda adı dinci basındır.
örneğin hürriyet gazetesi.
bir çuval dolusu yalan ve kışkırtıcı haber; manşette şeriata gidiyoruz endişesi taşırken ikinci sayfasında baldır bacak kalça ne ararsanız bulabilirsiniz. * *
sahip olduğu gücü hükümetleri köşeyi sıkıştırma, bu yolla şantaj yapma ve istediklerini elde etme işinde kullanan basın ve yayın kuruluşları. tabi ki sadece medya organları yoktur bunların, medya sadece silahıdır.
satılmış para uğruna karılarını annelerini çocuklarını bile satabilecek kadar gözü dönmüş içinde neredeyse tüm ulusal kanalları barındıran oluşumdur. iğrendirir kendinden.