bugün

Artık böyle şeyler bana çok anlamsız geliyor hayatta kariyerden çok daha önemli şeyler var.
kariyer de yok aşkta. açıkçası memnunum da. ne dirdir ne abartı tantana var.
Bu aralar bir ik cı olarak ciddi sorguladığım konudur. Gerçekliği hakkında sorgulama yapıyorum, çünkü bir koltuğa gelmek için, o konuda en iyi uzman olmak ve bunun ölçümünün yapılması değil, o koltuğa oturanı belirleme gücü olan kişinin ikna olması gerekiyor. Dolayısıyla hükmeden ile iyi ilişki kurma, suyuna gitme, iş yetkinliği yanında baskın geliyor. Benim gibi, idealist de olsa takmasa da, ik departmanında çalışanlar da işin teoride olduğu gibi yürüdüğünü aktarır ve işleri buna göre anlamlandırırken, aslında bu lanet düzeneği meşru hâle getirmiş oluyor. Ve o yüzden de şirketleri benim gibi idealist eşekler yürütürken, imkân ve koşulları genişleyen, daha büyük koltuğa oturan oluyor ya. En kötüsü de, bu yazdıklarımı buraya yazarken idrak etmekteyim. *
Her zaman kariyerimi bir numara buyuk yaparim ki, seneye de giyeyim.
bunun için önce bir iş bulmak lazım ardından kariyeri yaparız. o da nasıl bir tabirse.
Bir Bilge adama sordum.

- hangi alanda kariyer yapabileceğimi, bana söyleyebilir misiniz?

Gülümseyerek yanıtladı Bilge adam.

- iyi bir insan olabilirsin. Bu alanda çok fazla fırsat var ve rekabet de çok az.

Dedi.
Ameleliği özümsemektir.