bugün

adam olma yolunda aşılacak son engele en itibari ile başlamıştır.
Uzun bir süre ebenizin zikileceğine işarettir.

Önce yalnız kalmak istiyorum tripleri başlar. Odaya girerken kapı çalmalar, sürekli müzik dinlemeler falan. Sonrasında aile bireyleriyle ters ters konuşarak kendinden soğutur.

El kadar bebenin şekilden şekle girmesi baya sinir bozucu.
sarı civcivimin horoza dönüşmesi.
yaramaz bir çocukluk döneminden gelen bir kardeşse başın belada demektir.
abi veya ablanın karanlığa girmesidir. kavgalar , fırtınalar , sürtüşmeler kaçınılmazdır.
erkek olduğu halde trip atmaya da başladıysa krize sokar. en azından one direction, justin bieber hayranı değil diye şükredilir ama oturup konuşulursa düzelecektir.
kız kardeşse eğer hayattan soğutur, ciddi ciddi öldürsem kaç yıl yer diye düşünmüyorum değil.
Beni gulduren olaydir. Dusunsene bildigin gecmisini yansitan bir kopyan. ortalikta dolasiyo cenabet cenabet, trip atiyo, odasina gidiyo agliyo, yeni yeni biyiklari cikiyo tuy tuy ehehehe komik lan.
daha dune kadar ağzı süt kokan veledin tuzluğu uzatırmısın kardeşim deyince

- kalk kendin al

demesine yol açar.
erkeklerde tinerci bıyığı çıkmaya başlar ve çirkinleşirler. bir de o borulaşmaya başlayan sesle aileye isyan ettiğinde ağzına ağzına vurulsa yeridir.
bu zaman diliminde mastürbasyon yaparken yakalarsanız köleniz olur. (bkz: şantaj)
ebeveynler için sıkıntılı, abi, abla ve kardeşler için eğlenceli bir zaman diliminin başlangıcıdır.
tek cumle ile Allah kimseye göstermesin.