bugün

deniz ulaştırma ve işletme mühendisliğini kazandığım bölüm. sürmene fakültesi ayrı bir güzel olan üniversite.
hemen hemen bütün hocalarının trabzonlu olduğu ve bu hocaların hemen hemen hepsinin yök ve iktidar yalakası olduğu teknik! üniversite. ne derece başarılı olduğunu mezunlarının nerelerde çalıştığına bakarak ölçebilirsiniz.
ODTÜ'deki olayların sıçradığı üniversite. Bir diğeri de Anadolu üniversitesi.

Polis burada biber gazı kullanmayı unuttu veya stokta yoktu galiba.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22194428.asp
son senesimi geçireceğim güzide üniversitem. kampüsü müthiştir fakat hocaları için aynışey söylenemez. işin güzel tarafı eğer eğitim fakültesinde okuyorsanız çok kız sikeceğiniz ünvsitedir, beni buraya bağlayan yegane nedendir diyebilirim.
yeni rektorun gelmesiyla bahar senlikleri kaldirilan universite. odtu'deki olaylar yuzunden kinamaya imza atmistir. lakin ogrenciler odtu'ye destek yuruyusu yapmistir. suleyman isimli rektor mu olur allasen. akp tipi universite olma yolunda emin adimlarla yuruyor.

edit: imla
bir türlü sınav açıklamayan ve öğrenciyi mağdur eden boktan üniversite.
final sonuçları çarşamba günü açıklanacak olan üniversite.
final sonuçlarını açıklamamakta ısrar eden üniversite.
nasıl hala entry girilmemiş şaşıyorum doğrusu.

Tam bir skandal okul. Final notları yanlış hesaplanıyor 2-3 gün sonra bütünlemeler başlıyor ve okul açıklama yapıyor; "prdn kuzenim yazms yanls hesaplmsz glb :s :s " baska bir açıklaması olamaz.

95 ten ff

vizesi 100 finali 100 ortalama BB

Yeni bir sisteme geçilmiş çanla ilgili kimse bir şey bilmiyor. Gözümüz kapalı okuyoruz belki bir ihtimal doğru hesaplarlar diye. Herkesin ortalamalar yanlış hesaplanmış . 2- 3 gün sonra bütünlemeler başlıyor hangi dersten girilcek geçilen dersten aslında kalınmışmı ? kaldığım dersi acaba geçtimmi? tüm derslerimi verdim memlekette rahat oturuyorum yoksa yanlış hesapladılar geri mi dönücem vs ... böyle çelişkiler içerisinde herkes. Kafalar göt olunmuş durumda. 2 elleriyle bir notu hesaplayamıyorlar.

#TeknikHataÜniversitesi trendtopic'i adı altında ağlayacak halimize gülebilirsiniz.

(K)azayla (t)utturanlar (ü)niversitesi hayatımızı sikmeye devam ediyor.

Devam edecek....
bu donem degistirdigi yeni sistemi eline yuzune bulastirmis universitemiz. bi bakiyrsn aa bi bakyrsn ff sistmde bazi notlarin yine degisebilcegi yaziyor. yazik ogrencilere yahu hadi ben rahat adamim benim icin farketmez ama olani var olmayani var.

edit: kampusu cok guzel ve mimarlik fak. de iyi bir universitedir tek dezavantaji bulundugu sehirdir.
boktan tek kelimeyle! Sınav zorlaştırmayı kalite sanıyorlar.
Ve berbat hocaları var. Asistanların götü arşa değecek neredeyse. Sistemden bahsetmiyorum bile. Kampüste boktan yeşil meşil banane amına koyayım. Ölü bildiğin. Kahve gibi kantinler falan!
okuldakilere bakınca '' ulan bu kadar salak, bu kadar dar kafalı, bu kadar berbat '' insan nasıl bir arada toplanmış diyorum. Tek keyif aldığım yer kütüphanesi. Kalkan uçakları izlemek tek eğlencem.
diğer üniversitelerin ktü'yle güldüğü üniversite.

vize ve finalden yüz alıp bb ile geçenlerin olduğu söyleniyor. bir de bizim öğrenci işlerine kızıyorduk, neleri varmış anasını satıyım.
Notları yanlış hesaplayan üniversite. bütün öğrencilerin transkriptleri saçma sapan notlarla dolu.
gitmeyi düşündüğüm üniversitedir.diğer teknik üniversitelere puanım yetmeyeceğine göre en mantıklı seçim. fakat aklımda birçok soru var çok değişik duyumlar aldım hakkında elektrik ve bilgisayarcılar aynı binada yetim gibi muamele görüyormuş, mühendisliklerine gereken önem ve destek verilmiyormuş,birde bi binamız kırık dökük mağduruz diye bir şey okumuştum ancak ne bunlar ne kadar doğrudur bilemem.
peşin edit: bilgisi olan varsa bana ulaşsın lütfen hem ben öğreneyim, hem yanlış bilgi verdiysem düzelteyim.
3 yıl önce kurtulduğum doğası güzel kendi beş para etmez , teknik üniversitede olmaması gereken tüm bölümleri barındıran üniversite.
ambleminin anlamı, dünyaya açılan ilim irfan kapısı olan üniversitedir.
hocaların beş para etmez insanlardan oluştuğu üniversite.
ota boka soruşturma açılan üniversite.
bir gaziantep üniversitesi değil. (bkz: gaziantep üniversitesi)
kendilerini dünyanın merkezi zanneden hocalara sahip dandik üniversite.

kenan çelik adında bir kabadayı var ki, ona soruşturma açıp, dizlerinin üstünde yalvartacak adam yanıma gelsin, benden dilediğini dilesin***.

(bkz: misterio ya teşekkürler)
2012-2013 eğitim-öğretim yılında getirdikleri çan eğrisi sistemiyle nice gerizekalının normalde geçemeyeceği dersleri geçmesini sağlamıştır.

(bkz: sen kaç beni tanıdılar)
havası doğası bedeninizi her saniye tatile çıkarırken, o kapalı hava psikolojinizi altüst eder. yani sağlam vücutta sağlam kafanın bulunmadığı üniversitedir en nihayetinde.
yeni getirdikleri sistem sıçmış üniversite. neyse ki son senem kurtuluyorum şu saçma üniversite ve şehirden.

edit: trabzonlular kabullenememiş.
Sikik çan sistemi sayesinde yata yata geçtigim ilim irfan yuvasi. tabi yerseniz.
salak öğrencilerin toplandığı tımarhane tarzı bi' yer.