bugün

dizide ekşın beklerken aşk meşkten iki dövüş bir silah sahnesi göremedik. ne boktan dizi oldun amk. evet.
bi tutarsızlık örneğide, bakan bey'in kullandığı aracın plakası; 34 UZ 9367 bildiğim kadarı ile, istanbul da 8 hane plakalar 90'lı yıllarda verilmeye başlandı ama bu dizi 70'li yıllarda geçiyor...
ilk başta şöyle bi izlediğim, ancak bölümleri ilerledikçe senaryo anlamında gerçekten sövdüren dizidir.

senaryo berbat. dahada izlemem.
dizide songül karakterinin mezuniyet balosu üzerinden bir bölüm daha geçmemişken kar yağan dizi. tamam ufak tefek kusurları takmıyorum ama mayıs-haziran arasında geçmesi gereken bölümlerde kar var, palto giyiyor millet. o kadar da mal izleyici değiliz sevgili ay yapım
son birkaç bölümünü izledim, alışıyorum yavaş yavaş, ama yeter artık ya, yakalansın şu turgut. bir de mahirin ferideyi ikide bir sinandan kıskanması, sonra kıskanıyorum ferideeee diye bağırıp sonra dudaklarına yumulma sahneleri biraz fazla geldi bence, 3 bölümünde 10 sahneden 5 sahnesi bu duygusal sahne, biraz yapmacık oluyor.
savcı turgut'un vurulduğu dizi. ulan mahir hastane için yola çıktığında sene 1970'ti hastaneye vardı 2013. evet.
Savcı turgut'un planına "oharaa" diye tepki verdim istemsizce. Evet kötü adam turgut ama zekası muhtesem. Sirf zekasi yuzunden bu adama hayranim. Ezel'de ezel'in ramiz dayinin oyunlarini oynayan karadayi'da turgut akın oldu. Tabii hepsi birer karakter. Asil tebrik edilmesi gerekenler yine bu oyunlari planlayan senaristler. Konu cok dar gibi gorunse de o kadar cetrefilli hale geldi ki icinden nasil cikilacak merak etmekten kendini alikoyamiyor insan.
türk dizilerinden beklenmeyecek bir zeka patlaması yapmış dizi.
turgutun planı ne lan öyle... oha yani. ölümüne uyguladı planını adam var mı böyle bir şey?
MANTIK HATALARINI ÜSTÜSTE BiNDiRMEYE BAŞLAMIŞ OLAN DiZiDiR. O TURGUT'U HANGi MANTIKLA AKLAYACAKLAR ANLAMIŞ DEĞiLiM. hANGi GiZLi DEVLET GÖREVLiSiNiN SORGUSUZ SUALSiZ BAŞ SAVCI ÖLDÜRME YETKiSi VAR, HANGi DEVLET GÖREVLiSiNiN KARSINI ARABAYLA ŞARAMPOLDEN YUVARLAMA YETKiSi VAR.pEKi MADEM BAŞSAVCIYI DEVLET GÖREVi KAPSAMINDA SEN ÖLDÜRDÜN O ZAMAN SUÇSUZ BiR ADAMIN HAPiS YATMASINA DEVLET NASIL RAZI GELiYOR.SON BÖLÜMÜYLE BENiM GÖZÜMDE KENDi iPiNi ÇEKMiŞ DiZiDiR.
bu turgutun babası neden pijamayla geziyor amınakoyim 70 lere dair başka elbise mi bulamamışlar lan adam hem asker hem de savcı babası bok rengi pijamayla dolaştırmayın şu adamı artık.
mahir de feridenin arabasıyla ferideyi evine bırakmaktan vazgeçsin artık bu nasıl delikanlılık lan.
son bolumlerle sarmayan dizi. biri cancagizimi oldursun allah askina.
dipçik gibi delikanlı güya ama köşelerde feride'yi nefes nefese öpüyor. bu nasıl iş arkadaş ya.
diğer dizilerden pek farkı olmayan dizidir.

yasak aşk var,
öpüşme var,
tecavüz sahnesi var,
taşşağı elli kilodan fazla olan kötü adam/adamlar var,
sinsi/casus var,
sevip kavuşamayanlar var,

bunlar bizim milletin başından kalkmaması için yeterlidir.
son bölümü itibari ile 24 bölüm boyunca içinde bulundukları hapishaneden kaçabilmek uğruna yapmadıkları maymunluk kalmayan michael scofield ve ekibi (prison break) ile fena dabak geçmiş dizidir. türkiyenin 1 numaralı idam mahkumu amcam 200 lira rüşvet ile soluğu dışarıda almıştır. lincoln burrows dayı asılıcam diye fox river'da beklesin dursun.
Savci Turgut u oynayan kişinin on numara rol yaptiği dizidir.
Melih'in olumu uzmustur.
melih karakterinin babasini cezalandirdigi dizidir. öyle böyle degil intikamin kralini almistir babasindan. böyle babalara ders niteligindedir ama anlayabilene...
komiser yasinle songülü birbirine münasip gören bir zihniyet tarafından senaryolaştırılmış dizi.
izlenmeye başlandığı andan itibaren insanı germeye başlayan dizidir. Olmaz dediğiniz her şey olur ve içiniz içinizi yerken diğer bölümü izlemeyi beklersiniz.
an itibariyle savcı turgutun çok fena zıçtığı dizi.
lisede hayta olan dersten geçemeyen osman'ın hukuk fakültesinde okumaya başladığı dizi. ilginç.
olmaz ki kardeşim bu kadar afedersin ama sikik bi dizi daha görmedim ben.
turgutu da yediler.
Savcı Turgut akın ın ölmesinden sonra reyting kaybına uğrayacak dizidir.
eğer bir dahaki bölümde nazif baba mapustan çıkmaz ise kendimi intihar etmeme sebep olacak dizidir. arkadaş allah rızası için bi sıkıntı çıkarmayın artık. çıksın şu adam. tamam bu kadar kurtarma atraksiyonu kafi. artık Mehmet saimi yakalama moduna girin.