bugün

An itibariyle trt 1 de bilmem kacinci bolumu guzel bir seslendirmeyle yayinlanmaktadir. Finallere calismakla cocuklugun en nefis anilarina gitmek arasinda kararsiz birakmistir.

Ne güzel zamanlardı lan, dimi ama ?
ilk yayınlandığında, biz ufacıkken, görevimiz tehlike ile birlikte en çok izlediğim diziydi. arabanın güzelliğinden başka bir vasfı yok bence dizinin,çünkü şimdi izleyince senaryoya,oyunculuğa tahammül edemedim.
an itibariyle trt 1 de gösterimde olan efsane dizi.
winrich kolbe tarafından yönetilmiştir. güzel dizidir. müziğini her duyduğumda yüzüme bir gülümse, aklıma çocukluğumun pazar geceleri gelir.
bu efsane araba -ki aynı zamanda benim şahsi olarak çocukluk kahramanımdır.- full modifiye edilmiş pontiac marka bir arabadır. ve artık bu model arabalar amerikada bizde ki dogan görünümlü şahin muamelesi görmektedir.
biz büyüdük ve kirlendi dünya hissi yaşatan dizi. hacı murat'ta bile o ışıklı atraksiyonlardan vardı o dönemler.

ne zaman ki uçmadığını anladık, büyü bozuldu. geriye david'in deri montu ve lüle lüle saçları kaldı.
80 lerin sonunda 90 ların başında çocuk olanların efsane diye tabir ettiği şahane dizi..
Efsane bir dizidir.
http://www.youtube.com/watch?v=LvOsfvHjuLk&feature=related
Zencilere has kılınmış orta bacak.
80'li yılların ve tek kanallı dönemleri özlemle ananların hafızalarına kazınan Micheal Knight ve üstün teknolojik harikalara sahip konuşan arabası gitt'in maceralarını anlatan dizi. Başrolde arkaya sallandırdığı uzun esmer saçlarıyla David Haselohof oynamaktadır. Ülkemizde 80'li ve daha sonraki yıllarda ekranda dönmeye başlamıştır. En son 2011'den itibaren pazar günleri sabah 8'de Trt 1'de yayınlanır dizinin sıkı bir takipçisi olmama rağmen pazaar günlerio saatte kalkmak biraz yoruyor adamı.
şahan gökbakar tarafından harika özetlenmiştir.

-arabanın düğmesine bas bakim diyo üstüne çıkacak mı diyo

http://www.youtube.com/watch?v=BbJh-WLy0R8&feature=player_detailpage#t=193s
tv lerde tekrar oynaması istenen dizi ve filmler arasında mutlaka yer alan hoş bir dizidir. aslında tekrar oynuyordur da bilen pek azdır.
tvem kanalında yeniden yayınlanmaya başlanan efsane dizi.
öğrenci yurtlarında mercimek çorbasïna verilen isimdir .
Zamanının en çok ekmek yiyen süper kahramanıdır.
(bkz: yeşil mercimek)
parodisi için (bkz: alırım anahtarını mayk)
akıllı telefon yapılmadan önce prototip olarak geliştirilen, 1990 dan sonraki tüm teknoloji ürünlerinin atasıdır.
(bkz: şaka şaka sadece dizi şeysi)
(bkz: pontiac trans am)
Bir çorba çeşididir, güç verir, asker menüsünde bu yüzden çok tercih edilir.
Sıkılmadan izlediğim nadir filmlerden.
Başarılı.
Çocukken sabah akşam izlediğim dizidir.televizyonun karşısına geçer o dizinin başlayacağı zamanı beklerdim.televizyon izlemeyi sevmeme rağmen bu diziyi izlerken tuvalete bile gitmezdim.hala arada bir tv de görürsem(binde bir nostalji kuşağı vb şeylerde çıkıyor) yine aynı heyecanla ağzım açık izlerim o konuşan arabanın neyi çekici hala anlamış değilim.
Plastik uyduruk siyah bir oyuncak arabaya uzunca bir tel bağlayarak yollarda
- vuuuvv vuuuvv çekilin kara şimşek geliyor

Diye bağıran çocukluk anısıdır.*
görsel