bugün

içinde bulunduğumuz 2012 yılında 2221 yaşına basmış, mete han ın m.ö. 209 tarihinde kurduğu günden bu yana üç kıtada ve sayısız coğrafyada, sayısız zafer kazanmış, milyonlarca şehidinin kanı ile şanı allah katına kadar ulaşmış, islam dininin yüzyıllardır savunuculuğunu üstlenmiş, son 30 yılda yaşlılıktan mıdır, basiretsiz yönetimden midir bilinmez gerilla harbi ile gayri nizami harp ile kendisi ile çatışan çapulculara haddini bildirememiş, uluslararası güç dengelerinin ve istihabarat örgütlerinin hedef tahtası haline getirilmiş, en sonunda da iç siyaset aracılığı ile devlet yönetiminden tamamen azledilmiş, devletin kalbine uzanan elleri kesilmiş, yargılanmış, kalemi kırılmış, ipe çekilmiş, sivil otorite önünde dizi bükülmüş türk ün ve türkiye cumhuriyeti nin düşmanlarına karşı yegane dayanağı, en büyük güvencesi olan kurum.
milletinin ürettiği silahını milleti için, milletinin geleceği için kullandığı günlerin bir an önce gelmesini dilediğim türk silahlı kuvvetlerinin kara unsuru.
türk ordusu türk milletini karada, denizde, havada, her zaman ve her yerde savunmaya devam edecektir.
türk ün askerine güveni sona ermeyecektir. askerimize güvenimizi sona erdirdiğini düşünenler bir daha düşünsün zira biz milletimizin yenilmez bekçisi olan ordumuza güvenimizi ve inancımızı hiç bir zaman yitirmeyeceğiz.
en son subaylık sınavına girdiğim komutanlık.

sınavdan çok da ümidim yoktu açıkcası. oturdum sırama. sıra dediğime bakmayın yemekhanede girdik sınava. açtım kitapçığı. a grubuydum. ilk soru türkçe. anlamı bozan cümleyi bulun diyor. hepsi diye bir şık aradım ama yoktu. atladım geçtim diğer soruya. çözdüm çözdüm çözdüm... inkılap tarihi sorularına geldim.

aşağıdaki devletlerden hangisi hede hödö anlaşmasına imza atmamıştır?

- ne bileyim amk. şecerelerini mi tutuyorum pezevenklerin.

türkiye cumhuriyeti anayasasında iletişim haklarınının...

- ben hukukçu muyum lan ne bileyim?

aşağıdaki savaşlardan hangisinde xxx başxxx olmuştur?

- keşke savaşta ölenlerin isimlerini sorsaydınız. daha basit olurdu.
görsel
Kara kuvvetleri komutanının başka bir ülkeye saldırması için genelkurmay başkanından izin almasına gerek yoktur.
görsel
Tarihi milattan öncelere dayanan tek ordu.
buna başvuracaktım ama zamanı geçmiş sanırım. yenisi gelir mi acaba ?
Yeni sloganı; etkin, caydırıcı, saygın olan kuvvetler.
TSK'nın direğidir Türkiye'nin gururudur.
MÖ.209 da kurulmuş düşmana korku dosta güven veren askeri kuruluş.
28 haziran itibariyle 2227inci kuruluş yıl dönümünü kutlamış birlik.

iki bin iki yüz yirmi yedi!!!

vay babayun kemüğüne!

zamanında dinazorlarla bile savaşmış olabilirler.
(bkz: kıskanmayınız kardeşler)
sözleşmeli er temin edecek komutanlık.

--spoiler--
Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) sözleşmeli er temin edecek. KKK sözleşmeli er adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında belirtilen esaslar dahilinde çevrimiçi (online) gerçekleştirecek.
https://www.sozcu.com.tr/...uru-sartlari-3603394/amp/
--spoiler--
Bugün 2228 yaşına basmış olan dünyanin en eski ordusu.
Türk silahlı kuvvetlerinin belkemiği, gururumuz.

Türk kara kuvvetleri.
Since 209 bc.

görsel
Kuruluşunun 2229. Senesi kutlu olsun. Şanlı ordumuz dünyada eşi olmayan bir tarihe sahip. Evet.
bugün 2230. kuruluş yıldönümü olan türk ordusunun belkemiği, koca çınar...

dünya tarihinin bilinen ilk düzenli, disiplinli ordusu, türk kara kuvvetleridir.

büyük hun hakanı, mete han tarafından milattan önce 209 yılında düzensiz birlikler 10'luk sisteme göre disiplin altına alınarak teşkil edilmiştir.

kuruluş yıldönümünün 28 haziran günü olması ise, 1363 yılının 28 haziran günü kurulan yeniçeri ocağına dayanmaktadır.

yeniçeri ocağı, 1363 yılının 28 haziran günü kurulmuştur.

esasen uzun yıllar kara kuvvetlerinin kuruluş yıldönümü 28 haziran 1363 baz alınarak kutlanmaktaydı, lakin hüseyin nihal atsız, türk kara kuvvetleri'nin kuruluşunun 1363'ten yüzlerce yıl önceye, milattan önce 209 yılına dayandığı savını ortaya atmış, bu sav türk ordusu tarafından da benimsenmiş ve kara kuvvetleri komutanlığının kurumsal kimliğinde yerini almıştır.
görsel

lakin yeniçeri ocağı da unutulmamış, yeniçeri ocağının kuruluşu olan 28 haziran türk kara kuvvetlerinin kuruluş yıldönümü olarak kutlanmaya devam edilmiştir.

2230 yıllık bu koca çınar'ın ebedi başkomutanı ulu önder mareşal gazi mustafa kemal atatürk'tür.
ankara'daki kara harp okulu'nun önündeki atatürk ve harbiyeli anıtı da ulu önderin ebedi başkomutan olduğunu sembolize eder.
görsel

bu anıtta atatürk'ün üzerinde durduğu kaide büyük bir çınar ağacının köküdür.
bu kök kuruluşu milattan önce 209 yılına dayanan türk kara kuvvetlerini sembolize etmektedir.
görsel

türk ordusu binlerce yıllık bir çınarın kökü gibi sağlamdır ve atatürk'ün izinden giden harbiyeliler bu çınarın kökü üzerinde atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak geleceğe yürümektedirler.

şanlı ordumuzun, kara kuvvetlerimizin 2230. kuruluş yılı kutlu olsun.

yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
tufanları gösteren, tarihlerin yadıyız,
kanla, irfanla kurduk biz bu cumhuriyeti,
cehennemler kudursa, ölmez nigahbanıyız...
TSK'da istifa Depremi Sürüyor! Generaller Neden istifa Ediyor? istifa Eden Generallerin Önemi...

TSK'da istifa Depremi Sürüyor! Generaller Neden istifa Ediyor? istifa Eden Generallerin Önemi...

SÖZCÜ GAZETESi YAZARI SAYGI ÖZTÜRK, YÜKSEK ASKERi ŞURA KARARLARI SONRASI 3 GENERALiN iSTiFA DiLEKÇESi VERDiĞiNi DUYURMUŞTU. ÖZTÜRK, iSTiFASINI TALEP EDEN GENERAL SAYISININ 5’E ÇIKTIĞINI AÇIKLADI.

TÜRK SiLAHLI KUVVETLERiNDEN AYRILMAK iSTEYEN iSiMLERiN BARIŞ KALKANI HAREKÂT BÖLGESi KOMUTANLIĞI'NDAN TÜMGENERAL HAKAN ÖZTEKiN, BiNGÖL 49. KOMANDO TUGAY KOMUTANI TUĞGENERAL MUSTAFA ENiS KOÇ, 8. KOMANDO TUGAY KOMUTANI TUĞGENERAL ORHAN AKKURT ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ.

ÖZTÜRK, EMEKLiLiĞiNi iSTEYEN 2 YENi GENERALiN iSMiNi PAYLAŞMADI ANCAK "iSTiFA EDENLER DE BU ÜLKENiN YETiŞTiRDiĞi EN SAVAŞÇI KOMUTANLAR OLDUĞUNU HATIRLATMIŞ OLALIM" DEDi.

https://www.youtube.com/w...mp;ab_channel=KRTkulturTV