bugün

içeri buyur eder çay ikram ederim. sorunu neyse dinler varsa yardımcı olmaya çalışırım.
(bkz: hem de ne)
bu şarkıyı söylerim.

https://www.youtube.com/watch?v=sf6dpiBsnBQ
Heyecandan konuşamazsınız bile. 2010 senesinde bizim okulun açılışına geldiğinde kendisiyle resim çektirmek için birbirini ezen muhalif arkadaşlarım hala aklımdadır.
eve davet eder, çay, kek, börek ikram eder ve türkiyenin durumunu tartışırım.
kapıyı açmam, net !
ilginç bir sorunsal.
Ooooo usta hoşgeldin.
Hoşgeldin diyecek değilim.
Kimilerince sorunsal olarak görülen durum. Napacam içeri buyur eder, ülke hakkındaki planlarını öğrenmeye çalışırdım. Adam başbekan sonuçta. CB de olur herhalde.
değişik bir durumdur.dilenci ve din tüccarlari binaya giremez der tekme atardim.
Playboy Ekrem üst katta der kapatırım.
teknik olarak mümkün olmayan şey.

şayet hasbelkader kapımızı tayyip çalacaksa da, takriben 1 ay önce mitçiler mahalleye gelir, sokakta belediye ekipleri kazı yapıyormuş görünümünde istihbarat toplarlar. sonra efgan abi elemanlarını gönderir, mahallede ne kadar esnaf varsa peşin tembihlenir, ev ahalisi ile tek tek konuşulur, ev halkı hakkında hazırlanan mit raporları başbakan danışmanlarının onayına sunulur, şayet danışmanlar herhangi bir aksilik ve aykırılık tespit etmezlerse 3. haftanın sonunda başbakan'ın koruma müdürü gelir kapınızı çalar ve sizinle bir kez daha konuşur.

daha sonra mahalleye naklen yayın araçları falan gelir, cama çıkarsınız bir de bakmışsınız başbakan sizin kapınızı çalıyor, "misafir olmaya geldim" diyor. hem de tüm samimiyetiyle...
temiz ve sade bir vatandaş görmesi için; anadan üryan karşılardım .
Paralel örgüte mi karıştık acaba diye düşünürdüm.
polisi arardım. sonra o polisi hapse atarlardı.
içeri geç diyip nasihat ederdim. kenan komutan misali konuşur, biraz kulağını çeker*, sonra da "genç adamsın bulunsun yanında" diyip cebine bir paket sigara koyup yolcu ederdim.
karikatür koleksiyonumdan bazı kesitler sunardım.

(bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
ilk önce sasiririm bi hırsızın kapi çaldığı nerde görülmüş. sonra da polisi arar ihbar da bulunurum.
bilmem..
'Hırsız var! Hırsız var!' derdim heralde
yüzüne kusmamla sonuçlanacak olaydır.
Bizim fıtratımızda kapı açmak yok der kapıyı yüzüne kapatırdım.
radyo programına bağlanır 199 liralık telefonun doğru cevabını söylerim. altın kaplama kolye ve tek taş yüzük alırım.
anani da al git derdim.
Bilal buraya getirmedi parayı deyip yollarım.