bugün

15000 defa da ekrana gelse keyifle izlenecek türk filmi.
bir apartmanı mini bir türkiye profili olarak gayet başarılı sunmuş, kemal sunal'ın kibar feyzo, 100 numaralı adam ve şark bülbülü ile beraber sosyo-siyasal içerikli filmlerindendir.

memur, doktor, bankacı, tefeci, dolandırıcı, esnaf, tüccar ve tabiki apartmanın yönetimini ele geçirmek için pusuda bekleyen asker.

- çek bakalım ordan gral bi bira. lütfen efes!
_ babaa para versene lolipop alacam.
_ lopopo ne gıs! hadi!

_ çikneti biter çokonatı, çokonatı biter lolipopu. *
sürekli eksilenen pirifaninin an itibariile karmasına tekamül eden sıfattır. minübs şöföründen sonra gelen kategoridir.
apartman yaşamını insanlara öğreten sosyolojik boyutu güçlü bir film. müziği de film kadar iyi anılmaktadır.
yeni karma değerimmiş. bir özel mesajdan öğrendim. oylamayı takmayan, karmayı karmayan biri olarak çok da dert ettiğimi söyleyemem. ama bakınca hızlı bir ivme kazanmış eksi oylar. kemaldaş yoldaşlar ergenekoncu cunta ekibini savunma dışında herhangi bir somut politika ortaya koyamayan kemal bey ile eğlenmemize çok bozulmuşlar belli ki. eksi oy butonu ellerine yapışmış. bende japon var vereyim mi, eksiden elinizi çekemeyesiniz, kemal beyinizi ve kemaldaşlığınızı eleştireni yorulmadan otomatik eksileyesiniz.
1500 kere izlenmiş olsa da bir de hd olarak izlemek gerekir.

http://www.youtube.com/watch?v=mkNlggWh5gs
ilginç diyalogların geçtiği efsane kemal sunal filmi.

- lan olm seyit kapıcılık mı yapıyon çocuk mu bakıyon ?

+ ben de anlamadım ne b.k yediğimi

ve dahası ...

kız hacer
6 numero
olm ibraam
übeyit bey
albay
sahana yağ koy erimeden getiririm
olum ibraam tut şu parayı. ile yaran bir filmdir.
dünyanın en güzel karma değeri.
(bkz: üç milyonu alıp da kaçan mı pezevenk)
konusu: Saf görünüşlü ancak cin gibi kurnaz ve işini bilir bir kapıcının apartman sakinleriyle olan renkli ilişkilerini anlatan komedi. Seyid büyük bir apartmanda kapıcıdır. Yönetici ile arası iyi olan Seyid, apartmanda olup bitenleri lehine çevirmeyi ve yerini sağlama almayı becerir. Zamanla apartmandaki tüm olaylara hakim olan ve daire sakinlerini parmağında oynatan kapıcı, kısa zamanda köşeyi döner. 01.05.1977 yapımı bir kemal sunal klasiği.
güzel bir kemal sunal klasiği.
şu aralar her gün izlesem bıkmayacağım müthiş bir kemal sunal filmidir.

kemal sunal' ın diğer filmlerinde ki saf ve masum kimliğinin aksine uyanık bir kapıcıyı oynadığı iyi ki de oynadığı filmdir.
(bkz: üveyik bey)
özelikle seyit in kafayı bulduktan sonra karısına kur yaptığı sahnelerle zirve yapan film.
(bkz: imansız garı)
türk sinemasının başyapıtlarındandır. türk insanının zekasını ve kurnazlığını çok iyi dile getirmiş bir filmdir.
(bkz: karının üstüne ceketimizi atsak hamile kalıyor)
yeni karmamdır hadi hayırlı uğurlu olsun efenim.
bir sözlük karmasıdır.
kemal sunal'ın baş rolde oynadığı bana hayatı anlamamı sağlayan harika bir baş yapıttır. kesinlikle her bireyin izlemesi gereken bir film. her izlediğimde bana kemal sunal'ı ne kadar özlediğimi hissettiren yegane film.
"karının üstüne ceketimizi atsak hamile kalıyo" repliğiyle beni koparmış, kendi devrinin ve bu zamanların en harika filmlerindendir.
benimdir o.son eksilerle kapıcılar kralı olmuşum.eksi vermezseniz ipnesiniz:D
kemal sunal klasiği, kanal 7'de oynamaktadır. Hatta bitmek üzere.
Edit: bitti.
malesef yeni bitmiştir. azimle, cimrilikle, kurnazlıkla bir apartman nasıl alınır gözümüze soka soka göstermiştir. klasiklerdendir, komiklerdendir.
+Bubaaaa!
-Ne var lan?
+Buba bana lolipop alacan mı?
-Lopopo ne kız, kaybol!
dayımın evinin sokağında çekilmiş (cihangir güneşli sokak) filmdir.