bugün

(#33584686)
kötü üniversitedeki öğrencilere yarayan durumdur.
eğer üniversite kapatılıyorsa esnafın dükkanı gibi mühür vurulmaz, oradaki öğrenciler orada okumaya devam eder, isim değişir, tabela değişir, belki akademik kadro değişebilir ama öğrencileri o binadan alıp devlet üniversitesine koymak salaklıktır.
Emek hırsızlığından başka bir şey değil bu.insanlar o okula girebilmek için gecesini gündüzüne katsın sonrasında da bir oyun sayesinde hop devlete git devlet mezunu gözük üstüne üstlük hepside iyi devlet üniversiteleri yazık cidden.Para verse ne olacak adam kapı gibi hacettepe,istanbul,yıldırım beyazıt mezunu gözükecek.
Olmayan yüksek öğrenim sistemini dahada bozacaktır. Kişi Tm den 220 alabiliyor ve ücretli psikoloji okuyor, Bu çocuğu alacaksın ve en düşüğü 390 puan olan devlet kurumlarına yerleştireceksin!
Sizce bu çocuk başarılı olabilir mi ?
Oturup şurda bir şeyler yazmak bile artık çok anlamsız geliyor bana. Çünkü yine her zamanki gibi içinde gram zeka parıltısı barındırmayan bir karar. Her şeye eyvallah iyi güzel de emeğe insana saygı olsun azıcık. Ben zamanında kazanmak için kendimi paralarken bir şeylerden fedakarlıklar yaparken oturup keyif yapan tiplerin geliyor olması adaletsizliğin daniskasıdır.
10bin küsür nüfusuna yetecek akademik kadroyu bile tam olarak sağlayamayan okulum ybu, tou'dan gelecek olan yaklaşık 10bin kişiyle tabiri caizse ne bok yiyecek merak ediyorum.
Bide hallerinden memnun değilmiş numarası yapıyorlar. Haritada kimse Canik i gösteremez, ne güzel 19 Mayıs mezunu olacaksın. Daha ne istiyon kardeş.
Adaletsizliktir hemde çok büyük adaletsizlik adam gecesini gündüzüne katsın çalışsın didinsin ailesini ve kendisini maddi ve manevi anlamda yıpratsın iyi bir sıralama getirsin sende kalk yüzde elli bursla zar zor bir yerlere yerleşmiş gerizekalı zengin piçini al bulunduğu şehirdeki en iyi üniversiteye koy arkadaşlar ayrıca bunların sıralamaydı şuydu buydu göz önünde bulundurulmuyor.
sen bize gel de sike sike kabul ettireyim sana kodumun orospu evladı seni.
Ulan isterse aylık 100.000 Tl ödesin. Şifada okuyan bir tıp öğrencisi ege üniversitesine yönderilicek ki tıp eğitimini alabiliceğiniz en iyi yerlerden biridir şifa nere ege neresi anasını satayım. Orada okumak için gencecik insanlar lise dönemini feda edip türkiye çapında dereceler yapıyolar. Büyük haksızlık.
burada adaletsizlik var ama o okullarda okuyanlara. eyvallah da gidin devlete çemkirin orada okuyan o öğrencilere değil. bu onların seçimi değil, devlet okullarını kapadı, çözümü de elbet devlet bulacak. hem fetöcü diye damgalananlar da onlar, düzeni bozulanlar da onlar. asıl travmayı yaşayanlar da onlar. sike sike kabul edeceksiniz onları

edit : siktir gidin o zaman oy verdiğiniz hükümete çemkirin arkadaşım. 12 sene güle oynaya geldiniz, ne istediyse verdiniz, okullar açtırdınız. açtırmasaydın kardeşim, madem terör örgütüydü 2 senede mi oldu ? balyozu ergenekonu sen bu adamlarla beraber yapmadın mı ? yaptın. aynen diyorum yine sike sike kabul edeceksiniz.
Yine sapla saman karıştırılıyor bu ülkede. Hiç ders alamıyoruz. Iyi temizlenmezse pirinç, pilavı başka tencerede yapsan ne fayda, yine taş gelir ağzına.
muz devletinin bir kararı daha. kul hakkı imiş emek imiş önemli değil. sorun çözülsün yeter. nasıl çözüldüğü mühim değil.

hakkı yenen öğrenciler de bir iki zırlar sonra sike sike alışır diyorlardır. eminim. bu milletin amına koyduk dediler koydular. sike sike de alıştırırlar artık. 1000 kişilik yerleşkeye 10.000 kişi -ki 9 bini salak- sıkışırız artık.

ben gelenleri fortlarım, mobbing yaparım gitsinler deyu. çirkinleşirim, yaparım bunu.
alınması belki yanlış olabilir ama devlet üniversitesine geçen bu kişiler özel okula ödeyeceği parayı devlet okuluna aynı şekilde ödeyecekmiş. haberi dikkatli dinleyin bir kerede. evet.