bugün

sinemada o gösteriminin biletlerinin tamamının tükenmesi,bütün koltukların dolması anlamında kullanılan bir terimdir..
bılet alıncak gısenın kapalı olması halidir....
digiturk te salı akşamları izlenesi filmlerin yayınlandığı saat
http://www.youtube.com/watch?v=Ahx440hquwY

erman ender'in gaz şarkısıdır.
yabancı filmleri tv de ilk kez mottosuyla gösteren tv kanallarının değişmez, klişe ötesi film tanıtım cümlesi.
Ev sus ve dinle bu bi hayat
Sizin için ise bir şarkı bak
Yak bu bedeni külünü sakla ölüm nedeni
Kayıp dününü arayıp bulamasın hiç kimse piç duyguları dumansa yazları kabus anıları ve kaçan uykuları
Acıyla dans et bak bu gece zamanı geldi rap son yaprak idi
Dilimle küfrü bas elimle 3'lü as
Tutulan tek matemin adı yas
Kefen beyaz sela bu seveni defnet sokmuşum aşka içimdeki nefret
Boştur odam ve kapalı gişe bu dram bekle kahpe gelecek bir gün sıram
işkence olsada güneş bu bedeni savaşımda son nefes son uykuda
Mutluluğun gerçek anlamı nedir ki bir söz müdür yazılacak mezar taşına

kalk ayağa savaşıma tanık ol dünya kafesin ve sayılı nefesin bak sevgiye dair ne kaldı şair bırak o kitaba yazılan son yaprak
kalk ayağa savaşıma tanık ol dünya kafesin ve sayılı nefesin bak sevgiye dair ne kaldı şair bırak o kitaba yazılan son yaprak

Uyku sorunu çeken her yürek tutulan bir dilek gibi yarını bekler
Güneşi batıdan doğar bu kefeni sar tar tarlasına hergün o umut eker
Fotonejik biri demi bu gerçek benim resmim anılara format atamazsın
Yazamazsın geçmişi baştan elimdeki tek dostum bak zehirli duman
Boş yarınlara koş yalanlarla coş sonra dününü ağla bugünü dağla çığlık atıp alış yankıyla tanış yok bi kaçış yanlızlıkla barış
Gidene dur demem ben sorma neden o isimsiz bi kahpeydi zaten ama kalmadı zerrem gözümden aktın bu laneti sen yarattın dinle!
Çok ezildim ezmeyi öğrendim sevdim acı hiç bırakmadı beni ve seni yalan yapan bu peydah ritim sözlerim yetim ben ve rapim
Aynada tanımadığım bi yüz var atamadığım bir çığlık sizden yadigar
Ve tek tek herkes terk ediyor ölen için sadece melekler ağlıyor

sözlerini yazayım da tam olsun
devlet dairelerine sövdüren, insanı çileden çıkarıp deli eden gişedir. saatinize bakarsınız memur insanı daha öğle tatiline 15 dk. varken çekip gitmiştir. "hay ben yatıracağım harcı da harcı yatıracağım gişeyi de.." dersiniz. *
yeni açılan 10 numara bir site. konser, tiyatro vb. etkinlik biletlerini %50 indirimli alma imkanı sunuyor. bu siteye bakmadan eğlenmeye çıkmayın derim.
1tl ye bilet mi olurmuş, oluyormuş...
(bkz: http://www.kapaligise.com)
boş koltuk sayısı 0(sıfır) sa o gösterimde o an aklınıza gelmesi muhtemel tabirdir.