bugün

ha bide kamu yönetimi okuyanlara söylenen bi geyiktir..
(bkz: kamyoncu derviş)
yıllar önce arkadaşlarımızla yaptığımız grunch partide, üstünde ki tisörtü çıkarıp, fanilasıyla kalan arkadaşımızın kıllı bedenine uyum sağlayan yanındaki uzun marlboro ile özleşleşmesi sonucu, ona taktığımız lakap.
(bkz: umut akyıldız)
(bkz: kamyoncunun türküsü)
sehirler arası yollardaki en güzel yemek yenebilecek yerleri bilen damak tadına düskün kişilerdir.
(bkz: kamyoncu sözleri).
kamyon sürmekle ömrü geçen, ekmeğini bundan kazanan kişi. nakliyat yaparlar. uzun samsun sigarası içtikleri söylenir.
(bkz: kamyoncu yazar) *
yaratıcı insandır. o kamyonların arkasına yazılan yazıları 40 yıllık şair dile getiremez, saygı duyulasılardır.
son tecavüz ve cinayet olayından sonra, otoyollarda trafik polisleri tarafından yapılan kontrol ve ceza frekansı artan meslek grubu...
(bkz: kamyon soforu/#3203969)
ömürleri yollarda geçtiği için; fazla insan görmezler. bu yüzden bu kişilerle çokça muhattap olmamak lazım gelir. malum, insana hasrettir bunlar. öperler falan... (bkz: mazallah)
ömürleri yollarda geçtiği için mesleği bıraktıklarında normal hayata dönmeleri zor olur. yol çekermiş bunları kendine.

birde bu amcalarımızın kahvaltıları fiks çorbadır. başka birşey karınlarını doyurmuyor gibi bir sanrıları var. ben şahsen yolda giderken direksiyon başında dikiz aynasına bakarak traş olanına şahit olmuştum
ekmek teknesine işeyen tek meslek grubu.
kamyon süren kişi. *
(bkz: sözlük yazarlarının lakapları)*
Yollar onlardan sorulur.Şoförlerin bulaşmak istemeyeceği tek insan türüdürler.Aslında onlar farklı bir ırktır.Uzaydan geldikleri düşünülür.Dikiz aynalarıyla insan dikizleyip kıl oldukları tipleri inip döverler.Genellikle 5-6 kisi takılırlar.Ve 1 adama 5-6 kisi dalarlar.
adam gibi para kazanmayan, ne olursa olsun eğer toplu mal çekmiyorsa, mal yükleme ve indirmeye de yardım eden insanlardır.

tek çeşit değillerdir. bazıları efendidir gerçekten, ama bazıları ise tam filmlerdeki gibi kış günü beyaz çorap giyip, yumurta topuk ayakkabı giyer, üstüne basarlar.

çok samimi davranmamak gerekir gene de. eğer cok calisiyorlarsa, evlerinde oturacak vakitleri bile kalmadığı olur şehirlerarası yolculuk yapan kamyoncuların. yine de arada bi çay içerseniz, kamyon muhabbeti dönebilir.
kamyoncu

sev beni buna ihtiyacım var
aç kollarını beni sinene sar
sen ol banavefalı bir yar
dinsin gözlerimin yaşı kamyoncu

unutma beni bir ara bir sor
rüyalarını hep hayırlara yor
sevdamız alevlenmiş sönmesi zor
unuttum yemeyi içmeyi aşı kamyoncu

seni tanıyalı göz yaşlarım dinmez
hayalin karşımda durur hiç inmez
sevmemek sevilmemek inan içime sinmez
gönlümü gönlüne taşı kamyoncu

25.10.2010 eskişehir

kadir esen
siz dalga geçin hala:

http://www.taraf.com.tr/h...ncudan-aids-e-yol-yok.htm
ayrıca bakın lan. benim.
nickini karizmatik bulduğum yazar.
tanışalım mı?
hergün dünyanın yükünü dünyanın yolunu cekerler aslında cok yorucu bir iş ama benim bir arkadaşda yapıyo alıştık artık diyo ne diyim allah kolaylık versin.
babam olur. ömür yollarda geçer lafının ispatçısıdır. gece arabayla geçerken bi anlık bakılan tabelasız, isimsiz, eski benzinliklerde park etmiş kocaman yüklü kamyonların emanetçileridir. ne hikayeleri vardır onların, ne tecrübeleri... ne kazalardan dönüp de şükretmişlerdir ailelerine kavuşacaklar diye. abartmadım,true story!
uzun yol şöforleridir. meşakkatli bir meslektir.
kamyonun teknik özelliklerinden, en iyi kuru fasulyeyi, ciğer tavayı hangi lokantada da yediğinden ve kadın muhabbetinden başka her şey hakkında yetersiz, sekiz yada on tekerlekli araç sürücüsü.