bugün

yalniz adam olmak.
futbol sahası içinde bulunan direklere neden kale demişler hiç anlamam. en güzelini azeriler yapıyor bence, 'kapı' diyerek. hakkatten kapı daha mantıklı. kale ne lan!
ince ip gibi, durursan o ipin üstünde kralsın duramazsan vay haline hıyarsın.
bana göre futbolun en zevkli mevkisidir, üç tane gol atsam dahi doksandan macın en kritik anında top cıkarmanın zevkini bulamam. yenilen her golden sonra defansı suçlarsınız.
-Nasıl kaçırıyorsunuz lan o adamı arkayaa!
-Önünü kapatsana nasıl vurduruyorsunuz!
-Kademeyi erken yapsana!
kalecilik futbol oyununun, en nankör mesleğidir. bir maçta kahraman olur diğer maçta yerden yere vurulursun. hatta eski yıllarda trafik polisini kalecilere uyarlayarak her, gelene geç diyorsun ki trafik polisi derlerdi. çok nankör meslek dalı olan kalecilik. hatalı bir gol yediğin zaman, tüm insanların küfrüne maruz kalırlar. aslında böyle olmaması lazım santrafor oynayan futbolcu gol kaçırdığı zaman kaleciler kadar tepki çekmiyor. futbol mesleğini seçen gençler kalecilik işini kesinlikle tercih etmesinler futbol oynasınlar.
eğitim aşamaları zor ve bir o kadar da eğlenceli futbol mevkisi.

http://youtu.be/YSVBqIs7uXA
kutsal meslektir.
3 direk arasında 90 dakika boyunca yalnız adam olmak gurur verici bir meslek.
Yerine gore kolay ve oldukca refleks ile dikkat gerektiren bir görevdir.
futbolda özel bir mevkidir. çocukluğumdan beri bu mevkiye gönül verdim. ortada hiç oynamadım desem yeridir. çok iyi bir kaleci de olamadım. uhlsport, nike, adidas gibi markaların eldivenlerine dünyanın parasını verdim. bu yaşıma kadar kaledeyken yüzüme, kasığıma, karnıma, parmaklarıma yakın mesafeden çok sert toplar geldi. ama hiç sakatlanmamıştım. ta ki 20 gün öncesine kadar. yeni çalışmaya başladığım arkadaş grubuyla kaynaşmak için halı saha maçına iştirak ettim. buraya kadar her şey normaldi. maçtada gayet iyi oynuyordum. 35 dakikada tek gol yemiştim. o sırada kornerden tıngır mıngır gelen ortayı yumruklamak yerine tokatlayıp uzaklaştırmak isterken sol el serçe parmağımda müthiş acı hissettim. elimdeki 150 tl'lik kemikli uhlsport marka eldiven olmasına rağmen parmağımdaki acı tarifsizdi. maçı tamamlamayı denediysem de olmadı. maç bitimi soluğu acilde aldım. parmağım sonuç olarak 21 gündür atelle sarılı. üniversitedeki ortopedi profesörü bile şaşırdı parmağın nasıl bu şekilde ufalanırcasına kırıldığına. sonuç olarak 21 gündür raporlu olarak evde tatil yapıyorum. bundan sonra ise parmağım asla eski şeklini almayacak ve belki de kalecilik benim için bitecek.