bugün

japon çizgi film karakteri.
günde 5 öğün dayak yiyen kadınıdır.
kısaca kak diyebilirsiniz.
-senin adın ne bakem?
-kakılmış... kısaca kak diyebülürsünüz. kocamın adı da itülmüş, ona da kısaca ittt diyebülürsünüz, diyerek insanı yaran bünye. her bölümde birçok kez dayak yer itten. ince ince yasemince' nin temelidir. komik olmayan tarafı ise birçok kadının kakılmış gibi dayağa maruz kalmasıdır.
soundtracki kırşehir yöresinden, dane dane benleri var yuzunde türküsüdür.
(bkz: güleriz ağlanacak halimize)
temizliğe gittiği yerlerdeki, "kakılmış'tır benim adım, her yeri siler süpürürüm, benim adım kakılmış, her yeri pırıl pırıl yaparım" şeklindeki ballerina'nın reklam müziğinden arakladığı şarkısıyla bizi bizden alan karakter.
(bkz: temizlik neferi)

yurdum köylerinde büyümüş olmasına rağmen, ufak çaplı entellektüel muhabbetlere de giren hatun. kocasına stres topu aldığı bölümde, itilmişle konuşmaları ayrı bir güzeldir. bir de itilmişin at yarışı oynaması için verdiği parayı harcaması ve sonrasında o oynanmayan kuponun tutması da kopartan bölümlerdendir.
yasemin yalçın'ın yarattığı en özgün karakterlerden biriydi benim için.
hiç bir zaman pürüssüz bir cilde sahip olamayacak kadındır. makyaj yapmak yerine itilmişten dayak yiyerek yüzünü renklendirir. çok acı bir tablodur ama maalesef öyledir.
stockholm sendromu'nun karakteristik halidir.
Yasemin Yalçın'ın yıllarca canlandırdığı varoşlarım itilen ve kakılan kadın rolü.
temizliğe gittiği bir evde, evin hanımı tarafından adı sorulup beğenilmediği için evin hanımı tarafından adı pervin kak olarak değiştirilmiş bahtsız karakter.
itilmişin hanımıdır.