bugün

Günaydın
Hala uyuyor olabilirim.

Edit: baklava yanında ayran içenler normalken pasta yanında domates yiyenler garip sayılmamalı

görsel
plaza insanı olması muhtemeldir.
Ay götüm zaten ayılsa dünyayı kurtaracak.
Her kahve ayıltmıyor zaten insanı, bu sadece insanların kendi kendine inanmak istedikleri bir şey.
O insanlardanım. Fakat ne plaza insanı ne de özentiyim. Küçük yaşlardan beri ciddi miktarda kahve tüketmenin; migrenin, verimsiz uykunun etkisinden mütevellit uyandığımda en az 2 kupa kahve içmedikçe ayılamam. Üstelik bu uyandığımda içtiğim yalnızca 3-4 saat için. Daha sonra gün içerisinde sürekli kahve -kafein- takviyesi yapıyorum.
Veletler anlayamaz bu insanı.

Biz de çocukken böyle değildik. Kahve içmezsek Öğleden sonraları ofiste otururken uyuklamaya başlayacak kadar yaşlanacağımızı hayal bile edemezdik.

Neyse üniversitede zor bir bölüme kapağı atarsanız anlarsınız kahvenin nasıl vazgeçilmez bir nimet olduğunu.
benim. gece işe gittiğimde bir fincan kahve ile bi tek sigara atmazsam kendime gelemem.

kahve de olmasa sabaha kadar kim uğraşacak arapla rusla.
Bağımlılığını her yerde dile getiren insan değil. Sabah kalkar kalmaz deli gibi gözü kapalı kahve, bardak ve sıcak suyu eline geçiren tiptir.
Topuklu ayakkabi, gomlek, belden diz alti pileli etek, duz sari saclari olan bayan soylemi. " ayyy bugun kahve icmedim kendime gelemedim." Ay gotum.
kahve içinde uyku yapıyor insanı ile zıt karaktere sahiptir.
Aşırı ezber içeren derslere çalışırken edinilmiş bir alışkanlıktır. Bu derslere deli gibi sabahlara kadar çalışırdım ve sınav anında enerji düşüklüğü yaşamamak için iki üç saat erken uyanır, notlarımı okurken güzelce kahvaltımı eder ve bol bol kahve içerdim. Tabi sınav sırasında genelde çok aşırı hızlı bir şekilde kağıdımı bitirip ikinci kez kontrol bile edemeden tuvalete koşardım. Onca kahveyi içince haliyle ehhem. Ve bu metod başarılı olduğu için bunu her sınavda tekrarlardım. Böyle böyle alışkanlık oldu. Şimdi asla kahve olmadan edemiyorum. Bağımlısıyım. Ve en sevdiğim bağımlılığım.
geceden kalma insandır.

bu insanı alın, önce güzelce sopayla dövün, itiraz edecek olursa sopayla başka şeylerde yapabilirim diye tehdit edin, daha sonra buz dolu bir küvetin içine sokun, yine ayılmadım derse, sopayı başka amaçlar için kullanabilirsiniz, kola gelsin.
Kahve yalnızlığı sever, bende ...
Bide şekersiz kremasız içiyorsa kaliteli içicidir. Çikolatayı da bitter yiyorsa ooooo ruh ikizi
Bu alışkanlığını bırakırsa zaman içerisinde daha zinde uyanacak insandır.

Hayat kalitesini düşürür.