bugün

güzel bir müzik ve zevkle okunan gazete,dergi veya kitapla birlikte ve güzel bir manzaraya karşı yapıldığında bitmese denilebilecek eylem.
(bkz: starbucks)
(bkz: starfucks)
(bkz: kahve dünyası)
(bkz: rea cafe)
özellikle final ve vize haftasında tercih edilen içecektir. ders çalışırken zevklidir beya içmek.
(bkz: nescafe)
(bkz: çay içmek)
(bkz: su içmek)
(bkz: süt içmek)
yemeğin üstüne, arkadaşlarla kaynatırken, ders çalışırken uykuyu kaçırsın diye, şehirlerarası yolculuklarda molalarda, sabahları uyanmak için. türlü türlü sebeplerle yapılan sosyal bir aktivite, içme eyleminden çok daha fazlası. fakat kim ne derse desin en samimisi anneyle beraber yapılanıdır.
starbucksta ayrıca keyifli.
günün yorgunluğunu üstünüzden atmanızı, yediğiniz yemek çok geldiyse de midenizi bastırmayı sağlayabilecek keyif veren eylem.
avam işi.
günün yorgunluğuna deyecek aynı zamnda keyif veren eylemdir.
sade bir türk kahvesiyse, yanında da sigara ve muhabbet de varsa hayır denemeyecek eylem.
dostlarla yapıldığında, muhabbetin yanında tadı bir başka olan eylemdir.
herhangi bir işe başlamadan önce,işim bitip ayaklarımı uzatmadan önce,kahvaltıdan sonra,akşam yemeğinden önce,yağmur yağarken,mutluyken,canım sıkıldığında,kısaca mümkün olan her anda yaptığım şeydir.
zamanla kahve yemek olarak değişecek eylemdir.
kokusunu genizlerine kadar çekeceksin yoksa anlamsız bir içecek gibidir.
"gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül bir dost ister kahve bahane" deriz demesine ama olmazsa da olmazdır bırakın içmeyi, yenir bile o enfes güzellik.
25 gün önce beni hayata tekrar bağlayan birine teklif edip reddedildiğim içler acısı durum. Çok mu zor lan benimle kahve içmek. Hayatıma zehir gibi acı oturdu.25 gündür kahve içmiyorum içemiyorum. içersem zehirlenecekmişim hissi var yüreğimde.
şu sıralar sık sık tekrarladığım eylem. tansiyonu düşürüyormuş ben o yüzden içiyorum ve kısmen rahatlıyorum. ayrıca bir jacobs milicano gerçeği var ki dostlar of of..
kahve içmenin mutluluğu paha biçilemez. benim için uyku neyse, kahve de o demek. (evde kendim yapıp içtiğimde daha çok keyif alırım.)
uyku açar klişesine artık inanmadığım eylem. ne zaman içsem uykum geliyor benim mi metabolizmam şizofren anlamadım.
boku çıkarılıp etkisi kaybedilmediği sürece iyidir. ama bağımlılık yaptığı söylentilerinin doğruluk payı da mevcut. enerji içeceği gibi için şu mereti.
Kahve içerken tam üstüne gelen konu.
Güzeldir.
yanınızda faldan anlayan biri varsa kahvenin tadı yoktur.
biri bana dibek kahvesi mi dedi. dayanamam ve alırım hemen.
görsel
Normal insanlar kahve içince uykusu kaçıyo uykusuzluk yapiyo ben içtiğimde ise tam tersi uykumu getiriyo.

Demek ki her insanda aynı etkiyi göstermiyo kahve uykusuzluk yapar kuralını tek başıma çürüttüm .
son derece rahatlatan bir eylemdir. Her ruh halinde iyi gider. Ne demişler bir kahvenin kırk yıl hatırı var!
Bir çay içmek olamaz.