bugün

bir olay, bir kişi veya bir konu hakkında düşüncelerinin iyi veya kötü bir şekilde gelişmesi durumudur.
(bkz: akıldan cıkaramamak)
(bkz: ne koydun lan kafana)
bazı insanların boku bokuna yaptığı şeydir.
kafaya taktığını yapmadan bırakmaz denir ya birileri için; hah onu duyduysanız, korkun o adamdan...
sikeceğim dediyse siker... siktikten sonra yüzüne de bakmaz, o derece...

edit: demedim mi lan sikerim diye, bak tam iki saat... getirmeyin beni gaza...*
tersi ve tersinin argo durumu için (bkz: çok da fifi)
işsizlik , büyük üzüntü durumları , ölüm , mevsim geçişler , aşk acısı gibi durumlarda ortaya çıkar.

arkadaşınızın ağzından çıkan bir söz , herhangi bir hareket , ufak bir münakaşa o günü ve hatta haftalarınızı berbat edebilir...üzerinize neşe geldikçe "lan bunu mu taktım kafaya" dersiniz ve sonunda anlarsınızı sorun kafaya takılma değil , kafanızın adeta bir çengel halini alarak herşeye takılmasıdır.
2 soruluk bir sınavı geç kaldığı için tek soruluk zannedip tek soru yapmak ve o sorudan da tam puan almak.

(bkz: ah ulan diğerinide yapsam kesin 100 dü)
bir konu hakkında aşırı şekilde kaygılanmak ve kendini yorcak şekilde düşünmektir.
sol bacağınızın üstünde dakikalarca oturduğunuza uyuşması eyleminin aynı şeyi saatlerce düşünerek beyine yapılmış bir işkencesi..
baş ağrılarının en temel nedenidir.
Kafaya takıyorsun da bir şeyi, neden taktığını bilemiyorsun.

içimden bir velet "bana ne, bana ne" dudak büzmeleriyle omuz silkiyor. Sen hayrola? Gündem artık vatandaşları dumura uğratmaz hâle gelmiş, paran suyunu çekmiş ve sen hükümet politikaları yüzünden hiç olmadığı kadar gelecek kaygısı güderken, ne hadle bir insana kafayı takıyorsun? Ne ara boşluk buldun da yine birilerinden etkilendin?

Kafamı da alıp gideyim. Beni anca yoğun iş temposu paklar.
Ya ne takıyon siktir et.
Hiçbir şey senden önemli degil. Amk hepsinin.
fena hırpalar. sabahattin ali gibi hırpalıyorum kendimi. o da sevme hususunda o kadar takıntılı bir adam ki. dur durak yok. eğer bir gün onun gibi bi adam olursam kitaplarım çok satar, şimdiki zaman zarfında sevdiğim insan çok yanar. ama ben bu kafaya takmalarla olurum bakın size söyleyim. gözlüklü olur muyum bilmiyorum ama yazıları muazzam, çok yakışıklı, naif bir adam olurum. bunu unutmayın sevgili sözlük. ve sen...
kafan güzel daha bi hoştur.
Kafayı yemekle doğru orantılıdır.
Bir şeyi ne kadar çok kafaya takarsan kafayı yemeye de o kadar yakınsın demektir.
Iki tane sınavdan sıfır aldıktan sonra 30 gün boyunca yapmışlığım vardır. vurdum duymazlıktan, sorumsuzluktan yeğdir. Ama abartılmadıkça
Huzursuz günlerin baslamasina sebep olan şeydir.

Hayatin sıradanligini kafaya takarim ben mesela. Ya da hoslandigim kizin diger insanlara ve bana tavirlarini kafaya takarim. Genelde takintili biriyim sanirim. He bir de dusunce paylasabilecegim kimsem yok onu da kafama takiyorum.
stresin bir diğer ismidir. bi ara feslefem şöyle idi ; birşeyi değiştirecek gücün varsa değiştir, yoksa kafaya takma. mesela kpss yi kazanacak gücün varsa tüm gücünle çalış yoksa stres yapma. hele hele hem çalışmayıp hem stres yapma.
stres metepolizmanı bile yıkar. stres saç döker,diş kırar. yapma.
Beynin tek bir düşünceye odaklanması gereken iyi kötü takıntı haline gelmesi durumudur.
Bu aralar yaşıyorum.
Uykusuz bırakır.
Neyi taktıgına baglı olarak agzının tadını kaçırır.
Çok takarsanız hasta olursunuz. Psikolojiniz bozulur. Aşırıya kaçmayın. Hayatınız bok olur.
Duyarlısınız demektir. Bu sizi insan kılar.
Önceki hâllerim. Zihninizi kontrol altına aldığınız an geçiyor fakat bu bayağı zamanınızı alıyor. Pat diye olacak iş değil. ilk önce psikolojik rahatsızlar yaşamanız gerek.
Sanırım şu hayatta en iyi olduğum konu.
Saçma sapan bi takıntınız varsa söyleyin ben sizin yerinize takıvereyim. Valla bak.