bugün

sevgili sozluk yazari kardeslerim !

oylesine televizyon izlerken bir anda aklima gelen bu dusuncemi sizlerle de paylasmak isterim.kizlarin hayran oldugu bagira cagira istedikleri arzuladiklari erkeklere bakiniz.televizyon yildizlar, sporcular, medyatik isimler vs. demem o ki kendi ulasamadiklari bazi degerlere bir erkegin arkasindaki kadin olarak sahip olmak ve altin gunlerinde.benim kocamda soyle soyle cok kazanir boyle boyle yeni araba aldi derler.halk arasinda ideal erkek tipine bakarsak yine sunu goruruz; ideal kocalar hep doktorlar, muhendisler, memurlardir. hic kizina sen su sairle, su yazarla, su dusunurle evlen kizim diyen teyze gorduk mu ?

biraz daha derine inecek olursak bunun sebebinide gorecegiz:

kocana istek duyacaksın,

seni o yönetecek.

incil-genesis-bolum 3-satir 16

anlasilacagi uzere kadin daima kendinenden daha guclu olani, daha zengin olani arzulayacaktir.

bir de bunun kadin kadina girilen yaris boyutu vardir ki o daha bir hostur.bir cok kadin hayatta o kadar az sey basarmistir ki artik kocalarinin basarilari ile tatmin olup onun basarilariyla ovunurler.dugunlerde derneklerde kocalarinin ne kadar basarili ne kadar cok kazandigini anlatip dururlar.

burada erkegin durumuda ilginctir tabi bazi tabi ihtiyaclarini karsilamak icin birlikte oldugu kadindan istedigini alirken ona tum istedigini ve hatta sosyal statusunu dahi verir.bilmedigi sey ise onu sevdigini sandigi esi aslinda onu degil onun gucunu, sosyal statusunu ve parasini sevmektedir.

simdi bir cok disi uuser hemen bana cemkirmeye bu yaziyida eksilemeye baslayacaktir.dogaldir haklaridir.
suphesiz ki tanim olmadigi icin silinecek bu entry onun icin;

tanim * kadinlarin paraya ve guce tapmasi durumudur.
içgüdüseldir. dünyaya getireceği bebelere bakabilecek biri olduğu çıkarımını yapar burdan. yoksa öyle her sapı olandan çocuk olmaz arkadaş.
aslında basit olan önerme. ilk insandan günümüze değişen birşey yok. o zamanda avcılık ve toplayıcılık yapan erkek ne kadar çok avcılık yaparsa okadar çok popüler oluyordu kadınlın gözünde. şimdi ise bakıyor kadın : "aşkım oldum " neyine. tabiyki para ve ihtişama.

(bkz: patron olan sevgili vs sevgili)
(bkz: tüfek mikrop ve çelik)
erkekler de paraya ve güce taparlar. ve bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.
bunu kanıtlar nitelikte bir olay geçti başımdan.
Şu an çalıştığım şirkete bir gün patron'un karısı geldi. ne yalan söyleyeyim bende bu şirkete biraz tanıdık hesabı
girmiştim. yanı adam bizim aile dostumuz diyebilirim. neyse kadın içeri 'küçük dağları ben yarattım' edasıyla girdi. kimseye
ne merhaba ne birşey, bende dahil. sonra adamla aralarında bir muhabbet geçti. adam kadına beni tanıttı işte: x kişi,
benim yakın dostum, iyi ailenin çocuğu, ailesiyle sürekli görüşürüm falan filan.. kadının tavrı birden değişti. 'aa öyle mi,
çok memnun oldum, birgün birlikte de toplanalım falan..
hayır benim kimseden ayrıcalıklı olmak gibi bir derdim yok ama şu örnek kadınların gerçekten güç, mevki ve statüye taptığını
gösteriyor. kadınlar gelin de eksileyin şimdi bunu, hadi yalan deyin..
hiç bir zaman gücü olmayan ve desteğe ihtiyacı olan erkeğin yanında olmazlar. ama güçlü ve desteğe ihtiyacınız varsa biraz daha kıvırırlar. destek olur gibi görünürler ama beceremezler genelde.
kesinlikle genelleme yapılmaması gereken başlıktır. evet x kişilerin güçlü y kişilere tapındıkları, sevdikleri hayran kaldıkları doğrudur. evet kadınların yaratılış mizaclarında olan birşey olduğu için normaldir. ama elbette ve kesinlikle çok mütevazî ve mağrur tertemiz yürekli hanımlarda vardır. unutulmamalıdır.
kadınlar parayı değil, paranın beraberinde getirdiği gücü severlerdir aslında efendim.
Biz baltalar için bulunması en kolay bahanedir. Para ve güç kadınlardan çok bizlerin taptıkları hatta uğruna savaştıkları değerler. Metro erkeğinin acaba kadınlar neyden şey olurlar diye düşünürken kadınların işinde gücünde adamları, kendisi için kavga eden erkekleri ayıptır şettirmesi iktidarı da yerinde olan baltaların peşinde koşmalarına sebep vermektedir. Sebep olmaktadır demedim çünkü bu durum kendi kendine olmadı. hey lanet olsun bunu biz yaptık adamım. iyidir iyidir böyle iyiyiz dur rakı içcem galiba.
kadınların bir kısmı paraya tapar, genelde kaşardırlar. güç eskiden tapılan bir karakteristik iken gücün etkisini yitirmesiyle günümüzde yatakta tatmin edene tapmaya başlamışlardır.
Kadınlar sadece güce tapar. Bu güç beraberinde parayı da getirir zaten.
doğaldır. kadınlar fiziksel güce tapardı sonra modernizmle bu güç paraya mevkiye dönüştü. erkek hala güzelliğe tapıyor.
kadınların genelde kişiliksiz olduğu gerçeğinin büyük paydasını oluşturur.
güce tapmayan yoktur, bu gün din devlet veya kişiler diye kutsanan ne varsa hepsi gücün belirtisidir. o yüzden güçten kadınlara bir şey demiyorum. paraya gelince, fiyatı olan herkes satılıktır. bunu normal karşılamıyorum. sonuçta bedeni üzerinden bir şeyleri elde edenler orospulardır.
para herkese lazımdır, parasız yaşanmıyor. ve paraya 0 değer veren insan olamaz, haliyle kadın da olamaz, evleneceği kişi çulsuzsa napsın yani? ölsün mü mk açlıktan?, çok fazla değer verenleri ise bayar zaten, evleneceğim kadın paran hiç yokmuş evlenemem derse anlayış gösteririm, param varken ise o cümleyi kuramaz, çünkü ben evlenmem. para için can atan, lüx araba için erkek arayan orospuları konuya dahil etmedim tabi, onlara fak yu.
http://www.youtube.com/watch?v=Llz9TBETUUE
gayet akılcı hareket ettiklerinin göstergesidir. kim ne derse desin, en doğru seçimdir.
http://www.youtube.com/watch?v=q4AOw8SbhYY
kadinlar paraya ve guce tapmaz gercek aski bulamadiklarinda onlarin arkasina saklanabilir, onlarla yetinebilirler..kadinlarin hakkinda bunlari dusunup yorum yapacaginiza hayatinizdaki kadini cok sevip ona guven verip asla aldatmazsaniz sizin karakterinize daha cok onem verirler ve sizden asla ayrilmazlar bence biraz bunun uzerine dusunun.!
erkekler yüzündendir. zira aşkla, sadakatla bağlanınca da hiç kıymet bilmiyor bu vefasızlar. bari parasından, gücünden nemanalanalım demişlerdir. çok akıllıca, duygusallıkta ekmek yok. vefa sadece bir bozacı adı artık.
görsel
can sıkıntısından yine kadınlara çamur atmak isteyen erkek müsvettesinin beyanı. paraya güce tapan kadınlarmı lan sadece?
erkeklerden farklarının olmadığının göstergesidir.
erkeklerin parasıylan değil mi dedirten kavramdır.
O zaman satın alınanan ve satılan bir mal olmayı kabul etmiş olurlar. Gücü sevdikleri doğrudur erkek de güç demektir. Parayı sevmelerindeki sebep gücün onda olduğunu düşünmeleridir.