bugün

evlenme vaktinden önceyse bir problem yoktur.
şöyle de olabilir:
(bkz: bir sevgi kelimesi olarak serseri)
(bkz: serseri seni)
erkek salaştır, biraz da asidir, başına buyrukluğu yakıştırır kendine, haritasındaki en uzak nokta hayal gücüyle sınırlıdır, sabırsızdır, hayatındaki bir kaç kişi hariç tahammülsüzdür, iplerle elinden kolundan bağlı, kukla gibi yaşamaz hayatını, bir adım senden, bir adım benden demez, istediği kadına numara yapmaz, tutar kendine çeker. efendi olmanın, süt çocuğu olmak demek olmadığını bilir.
kadınların toplumda her zaman bir adım geride olmasından dolayıdır.

yıllarca toplum tarafından kısıtlanır. onu yapma, şuraya gitme, onla olma... haliyle bu kadar baskıyı ancak karşısında kendi yapamadığı şeyleri yapabilen cesur birisiyle bastırır. aykırıdır karşısındaki erkek. gönlünü hoş eder, istediği şeyi yapabilir. kadın da bundan sıkılmaz. ne zaman ki evlenecek yaşa gelir o zaman o insanı hayatından çıkarır. çünkü artık akıllanmış, evinin kadını olmak istemiştir bizimki.
--spoiler--
''Kadınlar piçlerle tanışırlar. Sorumsuzluklarına ve hayatın işlevsel alanlarının dışındaki uzmanlıklarına hayran kalırlar. Geçmişin, geleceğin, hatıraların, ve ideallerin konuşulmadığı masallarda uzun uzun tarif edilerek hazırlatılan kokteyller içerler."
--spoiler--
(bkz: hakan günday)
(bkz: piç)
piç olmanın da bir üslubu vardır ama.
şimdi mesela sen terry granchester gibi bir piç olacaksan emrin başım üstüne.
ama sokakta laf atan ve karı-kız gördümü direk erekte olanlar var ya; onlar da piç. mesele böyle işte. şimdi sen gidip 2. tanımdaki piç olursan; ya tecavüzcü olursun ya da avcunu yalarsın.
üsluplu piç ol. bak mesela tyler abi bu işin eriydi. ona bence.
sonra bir chuck bass var... işte onlar gibi piç olun akıllılar.
yanlış genelleme.
efendi sevenleri de vardır.
kaynana dırdırı çekmek istememelerinden ileri gelir. bunu yazan da düz adamın önde gidenidir.
piç olanı usta yalancı, efendi olanı oyun oynamadığı içindir. yoksa maskenin altını görebilse asla piç olanı seçmezdi.
içinizi kıpırdatan adamı bir sınayın ondan sonra yüreğinizi ve ve aşkından lezzetlenmiş teninizi verin ya da değmiyorsa dönün gidin.
sonuçta tercih tercihtir.
aptal salak 3 kuruşluk kadın beyninin mantık hatasıdır. lan efendi erkek le eğlenemez misin sanki *
erkeklerin hanımefendi yerine kaşar tercihine eş durumdur.*
(bkz: hem efendi hem piç insan)
doğaldır. evlenenince kafayı vurmaya başlar bu hatunlar ama çok geç olur.
tek nedeni meraktır. piç kendini gösterir, hatun kişi merak eder. ''ne var lan bunda bu kadar?'' sonuç, efendi erkek yalan olur, hatun piçe alışır.
biraz piç olmakta fayda vardır, ama piçlik ile orospu evladı olmak arasındaki ince çizgiye dikkat etmek gerekir.
piçlerin sevimliliğine kanmak istemek ve kadınların bitmez tükenmez ben değiştiririm inancı..
efendilik ve sıkıcılık arasındaki ince çizgi de cabası..
daha flört döneminde sıkıcı olanla hayat geçer mi..
malesef doğru bir tespittir. malesef diyorum çünkü birbirinden farklı bir çok kızda gözlemledim bu durumu. ne zaman ciddi birşeyler düşündüğünü belli etsen, aklının sadece sikişte sokuşta olmadığını, derdine ortak olabilecek gül yüzlü bir sevdicek istediğini hissettirsen her defasında kapı önünde buluyorsun lan kendini. ha ne zaman ki piç takılıyorsun kıza türlü öküzlükler yapıp, onu önemsemiyorsun.. tak baş tacısın amına koyım. hakikaten ne güzel kafanız var kızlar ne içiyorsanız ben de istiyorum aynısından...
(bkz: olum tabiat kanunu bu niye zoruna gidiyor)
bunun asıl nedenını efendi erkeğin kendını ıfade edememesıdır. piç olan her an ağzı laf yapar ve biryerden ekmeğini çıkarır.
kızların ısrarla kabul etmediği tabiat kanunu. halbuki gerçekliği defalarca yurdum gençleri tarafından acı tecrübelerle
onaylanmış birşeyi neden inkar edesin ki. sen de kabul et, evet biz böyle tercihler yapıyoruz de, olsun bitsin. adı üstünde
tercih..
aslında kızların da eğlenilecek erkek, evlenilecek erkek ayrımı yaptığının en güzel kanıtıdır.çünkü ilerki yaşlarda bu efendi herifler iş güç sahibi, piçler ise 'serbest meslek' erbabı olurlar..evlenme çağına gelen kız ise artık iş sahibi olan efendiyi tercih eder.
efendilikle sünepeliği karıştıranların kavram karmaşasıdır.
kısa sürelik bir tercihtir çünkü efendi erkekle evlenir.
4s kuramı.

seven ikilir iken sevilir..
pasif adamı kim tercih etsin. Ama illaki tercih edilmek için, piç gibi sıfatlara da gerek yok. O aradaki dengeyi iyi ayarlamak gerekir. Yani potansiyelini hissettirip, efendi olmak, kızlar açısından daha cekicidir diye düşünülmelidir. Kısacası kız tarafı, kendine güvenen adamı tercih eder. Piçlikle falan çok alakası yok.
(bkz: #2529264)
kızların mazjişt olduğuna işaret eder.