bugün

kadınların dedikleri ve demek istedikleri farklı şeyler olabilir. olabilir ne demek genelde farklıdır. ör:
-işyerinde bütün işleri bana yaptırıyorlar. bütün gün sağa sola koşturmaktan çok yoruluyorum. bu gün kuaföre gidebilmek için zor izin alabildim.
meali: saçlarıma fön çektirdim bu akşam olmaz.
-bu akşam olmaz.
anlamı: her gün her gün sıktı artık.
-bugün dışarıda yiyelim mi?
anlamı: yemeği yine yaktım.
-hiç param yok, sinemaya gelemem.
anlamı: sen ısmarlarsan olur ama.
-futboldan ne anlıyorsunuz ki?
anlamı: hiç mantıklı değil 22 adamın 1 top peşinde koşması.
-sınava çalışmadım.
anlamı: çalıştım ama kimseye kopya vermem.
- başım ağrıyor
anlamı: başım ağrıyor
- başım ağrıyor
anlamı: bu gece olmaz
- başım ağrıyor
anlamı : bi s.tt.r git!!!
- başım ağrıyor
anlamı: demin o işi başkası ile yaptım
- hayır
anlamı: evet
- olmaz
anlamı: mis gibi olur
aslında kadınlar gayet açık demek istediklerini ifade ederler ama malesef eğer karşındakinin canı anlamak istemiyorsa yada kör ve sağır ise bu cevaplara türlü yakıştırmalar yaparak ısrarla anlamayacaktır .
elimi tuttuğunda heyecan hissetmiyorum.

meali : beni kordona * götür,deniz kıyısında . . . . . . . neyse hadi gerisini söylemiyim anladınız siz.
- ilişkiye ara verelim
* yoksa seni boynuzlayacağım, başka birini buldum.
-hayır
*olabilir

-evet
*evet

-belki
*hayır
-şu pantolon ne güzel değil mi aşkımm
(hadii al bana pantolonu)
-akşam bizim kızların partisi var, sen yoğunsun ama gelemezsin dimi?
(inşallah gelmezsin de deli gibi eğleniriz)
-ya telefonum hiçbir yerden çekmiyo, e eskidi artık
(e hani hediye cep telefonuu)
-gerçekten benimle gelmene/beni eve/yurda bırakmana gerek yok, kendim gidebilirim.
meali:hele bi gelme ağzına sıçarım senin
-bilmem ki gelsem mi
(biraz daha ısrar et gelecem)
- bana görücü gelecek
* artık gelin istemeye, bak yoksa başkasına varacağım.
aşkım bu sıcakta ne işimiz var havuzda güneşin altında

meali:kilo aldım.
- ilişkimizde hep fedakarlık yapan ben oldum.
* bana; ne araba, ne yüzük, ne kürk hiçbirşey almadın!

(bkz: ne araba ne para ne de manita)
(bkz: cokta umrumda bu dunya)
(bkz: duysun alem boyle aski)
(bkz: bu alemde kral carsi)
hepsinin özü " bana biraz ilgi göster"......ilgi, şefkat ve onore edilmek isterler......
- sende bir sürü mp3 vardı değil mi ?
* bana bir tane müzik cd si yaparsın artık.
artık görüşmek istemiyorum anlamı yüzünü bir daha görmek istemiyorum
hayır anlamı hayır!
olabilir bakarız anlamı naz yapıyorum biraz daha ısrar et; ya da yapacak daha iyi bir şey yoksa olur
ilk buluşma ve hasabı ödemeyi kızın teklif etmesi anlamı seni deniyorum ilk buluşmada hesabı bana ödetirsen veya paylaşmayı kabul edersen ikinci buluşma asla gerçekleşmeyecek
ps:yanlış anlamaları baştan önleyeyim mevzu para değil ama bir erkek gerçekten önemsediği biriyle buluştuğunda ilk buluşmanın parasını kesinlikle karşı tarafa ödetmez
kadınlar genelde ima ederler. erkekler ise genel kanıya göre doğrudan ifade ederler. bu yüzden kadınlar erkekleri anlamamakla, erkekler de kadınları karmaşık ve imalı konuşmalarıyla suçlarlar. bir tarafı suçlamak manasızdır çünkü kadınların ve erkeklerin beyinsel evrimlerinin farklı gelişmiş olmasında dolayı bu iletişim farklılığı ortaya çıkmıştır. ilk insandan beri erkekler genellikle eve bakmakla, yiyecek bulmakla ve avlanmakla yükümlü olduklarından daha düz, hedefe direk giden bir beyinsel evrime gitmişlerdir. kadınlar ise gerek fiziksel olarak erkeklerden güçsüz olmaları, gerek geri planda kalmak zorunda olmaları gerek de hayatta kalmak için güçlü bir erkeği elde etmenin öneminden dolayı iletişim becerilerini güçlendirmek zorunda kalmışlar, dil becerilerini geliştirmişlerdir. kadınların çok konuşmasının sebebi de budur aynı zamanda. kadınlar bir çok alana aynı anda yetecek homojen bir beyin yapısına erkekler ise tek bir alanda uzmanlaşabilecek bir beyinsel yapıya sahiptirler. bu yüzden dahiler uzmanlar erkeklerden, yöneticiler kadınlardan çıkar. kadınların bu beyinsel evrimi onlara söyleyeceği şeyleri ima ederek söyleme içgüdüsü getirmiştir. bu aslında aynı zamanda doğrudan söylenecek bir şeyin erkekte uyandıracağı öfkeyi de önler. uzatmaya gerek yok. kadınların demek istedikleri onlar açısından aslında açık erkekler tarafından anlaşılmazdır, kadınlar hatta erkeklerin onların ima yoluyla söylediklerini anladıklarını düşünürler ve bu yüzden erkekleri anlayışsız olmakla suçlarlar. halbuki yapılması gereken, iki tarafın da birbirlerinin dillerini anlamaya çalışmasıdır.
- beni niye aramıyorsun?
meali: kavga çıkarmak istiyorum.

- çok arıyorsun beni, sıkmaya başladın.
meali: kavga çıkarmak istiyorum.
er kişi -aşkım az işim var sen kendin git eve bu akşam(ne bırakacam evi zaten iki adım ötede)
kadın - tabi hayatım sorun olmaz ben giderim (arkamdan gelmezse olacaklara katlanır hiç karışmam)
er kişi -tamam canım gidince ara haber ver selam söyle evdekilere (aramazsan daha mutlu olurum ama aramadan da duramazsın biliyorum)
kadın - tamam canım ararım hoşçakal (selam söylicekmişim bak nasıl anneme anlatıp rezil ediyorum seni bok kafalı)
kadın- tuzu uzatır mısın?

meali: dün akşamki kavgadan bu yana tepkisini ne kadar değişti bakalım! *
işte budur: ne demek istediğimi bilmiyorum
-bugun canim denize girmek hic istemiyor..

anlami: adet gunumdeyim mayo giyemem..
-ışıkları kapat.
anlamı: kilo aldım
-namus bacak arasında değildir. *