bugün

kadınlar, birlikte yaşlanmak için ideal olan tek canlıdır hayattır, sevgidir, huzurdur, mutluluktur yani kısacası bir erkeğin yanında kesin olması gerekendir.
Aslında dunyayi yonetebilecek güçte olan fakat önü bazı gereksizler tarafından kapatılıp boş yere zulüm gören insan evladıdır.
varlığı bir dert, yokluğu yara.
Doğanın anasıdır, dengesidir.
2 şer 3 er 4 er tane alınabilir.
ben demiyorum yaratan diyor.

eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın. eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

oysaki hristiyanlıkta bir kadına bağlı yaşayabilirsin. onunla bağlarını geliştirebilirsin.
her yerde kadındır.
Erkekten üstün, doğanın dengesi, yüce ya da tam zıttı erkeğin hizmetkarı, erkekten düşük vesaire değildir.

Bildiğin klasik iki göz, iki kulak. insan türünün dişi versiyonu. Rastgele spermlerden x kromozomu taşıyana denk gelen şahıs. Hepsi bu.
Abartmaya ne kadar meyilliyiz arkadaş.
Performatif bir sözcüktür. Sembolün sahibine görevler yükler.
Yer yer enteresan durumların müsebbibi olan cins. Yeri geliyor sözlük kavgalarının sebebi oluyor.

Sanıyorum truva filmini izleyip gaza geldiler. Gerçi helen bu tarz bir mevzu için geçerli bir sebep ama diğeri hakkında öyle olduğuna dair malumatım yok.
öldürse de çok sevilen...
görsel eğer ki durum böyleyse annemin niye yaramazlıklarımı unutmadığını anlarım ve *keşke unutturmaya yönelik bir şeyler olsaydı.* derim. tabi ara sıra kendim de kullanmak kaydıyla, kimi zaman unutmayı isteyip de unutamamak da kötü.
Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır.
Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez.

alıntı.
Adamlar grubunun güzel basa sahip şarkısı.
Kadın kadındır. Değeri bilinmiyor maalesef.
Bir kadından Sağlam darbe yemiş birisi anlaşılan. Allah sabır versin. Bu hayatın sonu değil. Fakat şunu unutmayın, bindiğiniz dalı keserseniz, ağaçtan düşersiniz.

Kadına sahip çık. Koru. sev. Gözet. Eşin yap. Değer ver. Anne yap. Ona dürüst davran. Fakat çizgiyi geçme. Tapma. Kölesi olma. Sen allahın kulusun unutma. En önemlisi sonsuz güven duyma, yanılır yıkılırsın. Tedbiri elden bırakma. Şayet herşeye rağmen senden kaynaklanmayan bariz ihanet gibi bir hatası olduysa (bu zina dır) biletini kes. Güzellikle ayrıl. Herşeye rağmen dik dur yıkılma. Mahvetme kendini. Asla Değmez. Rabbine isyan etme. Sabret. Bak işine gücüne. Yine seversin. Daha iyisine denk gelirsin. Allahın hazinesi geniştir. Yeter ki sabret.

Kadınlar ve erkekler birbirleri için yaratıldı. Birbirlerinden menfaatlenmeleri hayatın ta kendisi. Bunu ortadan kaldıramazsın. Dünyanın düzeni bu. Sen iyisini iste. Allah verir. Allah cömerttir. Sen yeter ki hak etmesini bil. Gerisi kolay.
Kadınlar benim için anlayamayacağım tam anlamıyla çözemeyeceğim tek varlık olma sıfatını taşıyor.ama yine anlaşılmazlık her birini ayrı özel kılıyor.

görsel
"insan yaşamı kadının göğsünden doğar
O'nun dudaklarından öğrenirsiniz ilk ve küçük sözcükleri
ilk gözyaşlarınızı silen de o’dur,
Son saatinde erkeğin, son nefesini duyan da yine o’dur."

sardanapalus - george gordon byron , perde 1, sahne 2.
görsel
Biraz alımlı ve çekici olmalıdır. Bakınca insan iç geçirmelidir biraz. Evet.
Erkeğin karşıtı.
Doğurgan.
Venüs' ten gelen.
Anlaşılması güç gibi dursa da, akıllı bir adam için zahmetli olmayan.
Tatlı dil ve anlayışla, yelkenleri suya inen.
Deli dolu, bazen tavşan, bazen kaplan.
inanırsa, aşkı için, gemileri yakan, dünyayı umursamayan en güçlü cengaver.
Tatlı, tuzlu, ekşi, acı bişey...
ruhunda veya dna'sında herhangi bir k*rtlük barındırmıyorsa, tam anlamında bir sanat eseridir.
Olmak zor.
bu dünyayı çekilir kılan iki şey var, biri doğa, biri kadın.
insandır. insanın dişi halidir.

sol frame'deki üç balıktan birinin anahtar kelimesidir. neden bu kadar üstüne konuşuluyor kadınların ve kadınlığın biri açıklayabilir mi ? kadın şunu giysin, bunu giymesin; kadın şunu yapsın, bunu yapmasın; kadın budur, şudur, o değildir; kadın dediğin... gerçekten nedenini merak ediyorum bu durumun. neden sürekli kadınlar üzerine düşünülüp, tartışılıyor, kesin yargılara varılıyor ? insan yani bu kadar. tıpkı erkek gibi, kimseye zarar vermedikçe, canı ne isterse onu yapar. ille bi tanıma varacaksak bu insan üzerinden olmalıdır.

sinirimi zıplatan diğer bir nokta da kadının '' ne olduğu '' hakkında en çok erkeklerin bir yargıya varmasıdır. siz insanın eril halini deneyimliyorsunuz bu Dünya'da ve bu yaşamınızda hiç kadın olmadınız. yani bırakın da sizden iyi bilelim neyin ne olduğunu. bi hemcinsimin de bu tarz genellemelerle atıp tutmasını gereksiz buluyorum ama en azından o yaşadığı deneyimi temel alıyor. yani konu üzerinde sadece gözlemde bulunan eril insandan çok daha fazla bilgi sahibi olduğumuzu hatırlatmak isterim.

aynı zamanda bu tür başlıklar sözlüklerden tiksinme sebebidir. isteyen istediğini söyleyebilir, düşünce özgürlüğü var tabii ama önce bi düşünme süreci olsun, özgürlüğün akabinde kullanılmasını öneririm.
Kadın soğuğa dayanır. Lakin ilgisizlikten donar.

alıntı.
kadın reyhândır kahraman değil, o'na ağır işler yükleme kadına yük olma.

demiş çok güzel bir söz.