bugün

sevgi ve saygi gosterilmesi gereken varliktir.
erkeğe göre daha değişkendir, daha güvenilmezdir. bir rus yazarın dediği gibi "kadınlar.. onlarsız yapamıyorum, onları vuramıyorum" vs.
güçsüz görünmelerine rağmen(ya da güçsüz görmemize rağmen) dünyanın en en en güçlü ve de en akıllı yaratıkları! bir erkek bir kadına aşık olmayagörsün... (bkz: miyav miyav)
çok acaip inançları olan yaratıklardır.

Mesela şöyle bir saçma inançları vardır ve bu onlara uyuz annelerince kazandırılmıştır. Der ki anne; sadece sevişmek size yetebilir ama bize yetmez biz o yoğun hissi kavga ederken yaşarız. Şimdi yeryüzünde bunun kadar çelişik ve saçma başka bir teori daha yoktur. kadınlar bütün cinsel yaşam enerjilerini çenelerine aktarmanın adını kavga koymuşlar bu bir. O çeneyi takırdatıp duygu sömürüleriyle kendi egolarına çıkış yolu aramanın adını da yoğun his. Adrenalin kadınlarda mı var, kavgayı onlar mı ederler?

Erkek bir defa gerçekten kavga eder onun dışında uğraşmaz bile. Adrenaline de sahiptir bir sürü şey yapar, kur yapar, sürpriz yapar, ilgi çekmek için uğraşır kadın ise öyle durur orda, bir şey yapmasına hiç lüzum yoktur nasıl olsa o kadındır. Hatta bazen duygusal boşluğa düştüğü ya da başarısız olduğu zaman erkek biraz destek ister ama kadın bu teselliyi bile çok görür erkeğe sadece kendisi teselli edilmelidir. Çünkü kadın aynı cinselliğe sadece sevişmek dediği şekilde görüldüğü gibi gerçek mutluluk ve adrenalinden ziyade, lüzumsuz saçmalıklardan haz alabildiğini düşünmektedir. Aslında sexi de önemser ama zevk alıp kendinden geçmeye başladığı anlarda duruverir aniden, çünkü önemli olmaması lazımdır bunun öyle anlatılmış, öyle inanmıştır. Erkek de o an içinden "off yine mi depresyon ve durgunluk" diyerek yatakta da her şeyi kendisi yapmak zorunda kalırken kadın bekler öyle. sanki biri ona bunu görev olarak yüklemiştir. Ah ah erkeklerin en berbat hissettiği anlardır bunlar sanki zorla sevişiyoruz ne bu yaa.

Bir başka kadın yalanı da erkeklerin ilginç olmadığı savıdır. Hayır, tamamen yalandır. bunu kendileri de bilir. Erkeklerle sevgili olmalarının da hoşlanmalarının da nedeni onları ilginç bulmalarıdır o yüzden bu duruma da gıcık olup "ilginç değiller işte" diye laf söylerler. Oysa kadınlarda tam tersine ilginç olanına pek nadiren rastlanır ama neyse ki erkekler beyaz atlı prens düşü benzeri fantazileri kadın için kurmaz da onlardan güzellikten ve cazibeden en azından iki laf edebileceği kadar da zekadan başka hiç bir şey beklemezler, olanı kabul ederler mecburen. Hangi erkeğin tişörtünü yırtarcasına çıldırarak, bayılarak, isterik çığlıklarla sahnedeki bir kadına baktığını, başarılı bilinen ya da dahi olarak lanse edilen bir kadına "aaay ne ilginç bir kadın" dediğini duydunuz? Atmayın hep kadınların sözleridir bunlar ve erkekler için söylerler, hem gıcık olur hem de severler. Üstelik de bu kompleksleri yüzünden kendi dediklerine kendileri de inanmazlar ama çene ya asıl önemli olan mana değil, o yüzden laf söyledim sanıp birbirinizi poh pohlarlar aralarında ancak.

Şu "sadece sevişerek" kısmına gelince sexe olan, kendi bedenlerine, güzelliklerine olan güvensizlikleri de bunun nedenlerinden biridir. kadınların güzelliklerinden bile habire bahsetmemiz gerekir. Ama ışığı kapatmakta diretirler. Yok göbeklerinde biraz fazla kilo vardır, yok bacaklarının ya da ellerinin biçimi Rita Hayfort'unkine benzememektedir diye düşünüyormuşuz gibi kendi kurgusal kadın rakipleri ile savaşır binbir kompleks yaparlar. Sanki en önemli şeydir bu. Aynı kılık kıyafete verdikleri önem gibi kendi bedenlerini de beğenmezler. biz beğenince de sex delisi ilan ediliriz. adı sevgi değildir manyaklıktır. Zaten her şeyi dualize eden, aşkı sevgiden sexten ayıran da, cinselliği de sevişmeyi de sadece yataktaki bir mesaiye indirgeyen de kadınlardır, bizler değiliz. Biz kavga edip çenenizle uğraşırken de severiz ama kadınlar bu durumu da ciddiye alınmamak olarak yorumlar.

Nooldu şimdi de adrenalin mi istiyosunuz? demediğinizi bırakmadınız o çeneyle her yaklaşıp sarılma arzumuza. varsa yoksa bezin yeri, bardağın konumu bunun için miydi ya her şey? banane kafanızdaki lüzumsuz kırk tilkiden. Evet, kadınlara yetmiyoruz bu doğru çünkü kadınlara hiç kimse yetmez, kırk tilkiyle yaşayıp sadece duygu sömürüsü gerektiğinde bizi ararsınız çünkü. ve ocağı sildiğiniz beyaz bez her şeyden daha önemlidir iyi kadın, becerikli kadın, vitrini için değişmez unsurlardan birisidir. Ama musluk bozulunca televizyonda ya da bilgisayarda sorun çıkınca da bıy bıy edersiniz hiç bir şey anlamaz mutfaktaki birtakım bezlerin konum ayarıyla mühendislik iddiasında bulunursunuz. aman da çok analiz ve hesap gerektiren işlerdir. hayret ya.
incir yaprağı gibidir zamanı gelmeden yemişlerini koparmaya kalkmazsanız kaşıntı yapmaz.
bir insan türü olmakla birlikte tanrı nın yarattığı bir makine de olduğu hakkında çeşitli teorilerin bulunduğu karmaşık komplikasyon ve fonksiyonların bulunduğu , hızlı çene yapısına sahip, çocuk doğurabilen, duygusal, eskiden başlık parasıyla sahip olunan, uğruna şarkılar türküler yapılabilen, erkekleri süründürebilen ve gözle görülmeyen silahlara sahip,evlenmeden önce kız olarak tabir edilen, saçları uzun olan, bulaşık - çamaşar yıkama makinesi işlevi de görübilecek türleri halen mevcut olan, yemek yapmak konusundu becerikli, sekreterlik mesleğiyle özdeşleşmiş,ana-bacı-manita-karı şeklinde kendi içinde bir çok çeşide sahip canlılara verilen genel ad.
bir insan türü olmakla birlikte tanrı nın yarattığı bir makine de olduğu hakkında çeşitli teorilerin bulunduğu karmaşık komplikasyon ve fonksiyonların bulunduğu , hızlı çene yapısına sahip, çocuk doğurabilen, duygusal, eskiden başlık parasıyla sahip olunan, uğruna şarkılar türküler yapılabilen, erkekleri süründürebilen ve gözle görülmeyen silahlara sahip,evlenmeden önce kız olarak tabir edilen, saçları uzun olan, bulaşık - çamaşar yıkama makinesi işlevi de görübilecek türleri halen mevcut olan, yemek yapmak konusundu becerikli, sekreterlik mesleğiyle özdeşleşmiş,ana-bacı-manita-karı şeklinde kendi içinde bir çok çeşide sahip canlılara verilen genel ad.
Bir gündü, hava ılık
Ve cadde kalabalık...
Bir kadın sapıverdi önümden dönemece;
Yalnız bir endam gördüm, arkasından, ipince.
Ve görmeden sevdiğim, işte bu kadın dedim,
Çarpıldım sendeledim.

Bir gündü mevsim bayat
Ve esnemekte hayat....
Dönemeçten bir tabut çıktı ve üç beş adam;
Yalnız bir âhenk sezdim, çerçevede bir endam.
Ve tabutta, incecik, o kadın var, anladım;
Bir köşede ağladım

Necip Fazıl Kısakürek
100 erkeğin bulunduğu yer anca koğuş olur, sadece bir kadının bulunduğu yer evdir...
star tv de yayınlanan izdivaç programında adanalı amcanın 3 e ayırdığı olmazsa olmazlardır.

zatani zort: çok gezen kadın gurubu.

cimbili cilp: pasaklı, becereksiz, anlayışsız kadın gurubu.

mevlayı mülk: dört dörtlük olup elinden her iş gelir erkeğine sadık kadın gurubu.
yurdum abazanlarinin tanimiyla ; vajina etrafina yiğilmiş takribi 50-55 kg et.

diğer tanimla ( yani benim tanimimla ) : yaşama sebebi. kadin olmasa çekilir mi bu eziyet ? düşünsene dünyanin sadece erkeklerle dolu oldugunu. düşünmesi bile kötü.
penis sahibi olmayan insan. memeli.
Cinsiyet olmaktan çıkmış etiket. Kadın-Erkek ayrımı gitti, ama yerine Kadın-Kız ayrımı geldi.
erkeğin olmazsa olmazıdır. ama en büyük handikap erkeğin istediği gibi olmazsa olmaz olandır. herhangi bir kadın erkek için bir anlam ifade etmez. çünkü yatağa girmek, onu öpmek ve duygularını açmak gibi çok özel haller istenen kişi ile olur. bu sebeple zorla evlenen kadınların yaşadıkları büyük acıları anlayabiliyorum. sanki stockholm sendromundaki gibi bir hal ile kocalarına bağlanıyorlardı sanırım. çok kötü.
ve tanrı orospuyu yarattı.
Kadın meta ve topuk değildir, besteye adanacak isim değildir, masturbasyon anlarına konuk olacak misafir değildir, tecavüzcüsüne verilecek zardan ibaret mahlukat değildir, merdiven başlarında çıksın da eteğinin altını keseyim şunun görseli değildir, akşam eve geldiğinizde önünüze sıcak çorba koymak zorunda olan aşçı değildir, gece yattığınızda üzerinde zıplayacağınız sadece bir bebek değildir. Kadın iş streslerinin çıkarılabileceği kum torbası, aptal kayıtlara alıp tehdit edebileceğiniz kimsesizlik değildir.
Kadın kadındır. Kadın çıplaklıkla eşit olmayacak kadar karmaşıktır.
Okumaya tenezzül ettikleriniz feminist bir çığlık hiç değildir.
ey sufi, kadın, bilmeyene nefs, bilene nefestir...
kaliteli olmalıdır.
erkekler olmasa çok daha mutlu olabileceği kesin olan estetik şey.
bir erkeğin asla tanıyamayacağı ve en açık haliyle dahi aslında bir kapalı kutu olan insan türüdür kadın.

dünyanın en büyük oyuncularıdır kadınlar. çoğu zaman hemcinslerini hatta ve hatta kendilerini dahi kandırırlar oynadıkları oyunla.

belki erkekler de oynar. çok entelektüel, ''aşk yoksa seks yapmam'' felsefeli, saygılı, sevgili rolü yaparlar. ama bir kadın bunu anlar. erkek gizleyemez niyetini.

ama kadın böyle değildir. erkekleri aptal yerine koyar her zaman. eğer isterse ''çok zeki, çok bilgili, çok kültürlü'', mükemmel bir eş olduğuna inandırır karşısındakini. hatta öyle ki hayatı boyunca onlarca defa seks yapsa bile ''bakire'' olduğuna bile inandırır. ilişkiye girersin bakarsındır değildir ama o, o kadar iyi oynar ki ''evet bunun ilk erkeği benim'' dersin.

kadınlar aslında erkeklerin tanrısıdır. isterse isyan ettirir isterse itaat. kadınlar isterse ağlar, isterse güler. onların neyi niye yaptığını mümkün değil anlayamazsın.

hani dışarda görürüz ya kadın aşk acısı çekiyordur. inanmayın. o kadın aşk acısı çekmiyordur, ya rolüne kendisini fazla kaptırmıştır kendisi bile aşk acısı çektiğini zannediyordur ya da kaybettiğini düşünüyordur.

bu tür o kadar enteresandır ki bazen kazanmak adına ömrü boyunca fakir, ezilmiş, hırpalanmış, taciz edilmiş, istismar edilmiş rolü bile oynar. yeter ki sahnenin yıldızı onlar olsun.

ama bir kadın ne zaman anne olur işte o zaman rol ya-pa-maz. ömrü boyunca oynadığı tüm rollere inat, anne olunca aslında, aşk olur kadın. tanrılığının doruk noktasında bırakır tanrılığı, çocuğunun kulu olur.
fıkralarda bile yoktur, yarım hamile olmak.
Ama hayatta var.
Bu devirde kadın olmak, yarı hamile olmak gibi bir şey.
Aynı anda hem hamile olmak, hem olmamak, hem de olmak-olmamak gibi yani...
Hem seksi ve erkeksi savaşçı Zeyna, hem de giyinip süslenip
Ken'i bekleyen Barbie Bebek olmak.
Hem erkeklerle aynı okullarda eşit sartlarda okumak, hatta daha iyi olmak, Hem de işe girebilmek için patronlara 30'una kadar evlenmeme, çocuk yapmama sözü vermek.
Her sabah çocuklarının anası, sevdiğinin kadını olarak uyanmak. Tüm dişi içgüdülerinle aynada hoş birini görene kadar çabalamak.
Ve ardından ekmeğin peşine düşmek.
Erkek gibi çalışmak.
işinde mantıklı, dışarıda duygusal olmak.
işinde atik, yırtıcı, tuttuğunu koparan, Evinde narin, hassas, şefkatli olmak.
Güzellik bir yere kadar deyip, o bir yere bir türlü varamamak. Hiç bitmeyen güzel, bakımlı, ince, genç kalabilme çabaları vermek. Kozmetiklere, estetik müdahalelere servet yatırmak.
Nice okullar, üniversiteler okumak.
Masterlar, doktoralar yapmak. Ama hayatın anlamını ille de bir erkekte bulmak.
Hem saygıdeğer eş, muhteşem ev sahibi, başarılı iş kadını olmak... Çok ciddi toplantılar, büyük pazarlıklar yapmak.
Bunları yaparken giydiğin ciddi pantolon takımlarin altına, seksi jartiyer giymeyi unutmamak.
Ah senin için ne taklalar atan bu adamların, senin namusunu korumak için seferber olup kurallar koymasına gülmek.
Bu devirde kadın olmak....
Ardı ardına değişimler geçirmek.
Bitmek tükenmek bilmeyen şizofreniler yaşamak. Bu devirde kadın olmak.
Dedim ya...
Yarı hamile olmak gibi bir şey.
Aynı anda hem hamile olmak, hem olmamak, hem de olmak-olmamak gibi....
*
insanlık ırkının devamı için seçilmiş özel valıklar.
(bkz: bize onları bahşeden tanrımıza hamdolsun)
kadin.. ah kadin.. ne garip.. ami var.*
hep aşağılanma objesi olmuş insandır. neden bize insanoğlu derler? insan dişi demektir ondan olan da insanoğludur, * . türk, kürt, x ırktan hep aşağılanmıştır. yok bacağı kısadır, yok göğsü kocamandır, gözleri şöyle bakar bilmemne bilmemne... her şehirde dayağı yiyen, her evde aldatılan göstere göstere kadınlar çok uzakta değil dibimizdedir, objeleştirilmiş insan olduğu unutulmuş...

bu kadar tanım tanım amaçlı değil, kendim de dahil bir çoğumuzdan iğrendiğimdendir.